Jadowite węże na posesji pod Warszawą. Dwa z nich uciekły, strażacy złapali jedną żmiję

Autor Julian Bakuła - 5 Czerwca 2020
żmija zygzakowataŹródło: Pixabay

We wtorek (02.06) doszło do groźnego incydentu w Leśniakowiźnie (powiat wołomiński). Na prywatnej posesji odkryto gniazdo jadowitych żmij. Na miejsce wezwana została Straż Pożarna.

Żmije w Leśniakowiźnie

We wtorek (02.06) Straż Pożarna z Wołomina otrzymała zgłoszenie o gnieździe żmij na prywatnej posesji w podwarszawskiej Leśniakowiźnie. - Żmija zygzakowata jest pod ochroną. To jedyny jadowity gatunek żmii na terenie Polski. Pracuję tu od dwóch lat i w tym czasie tylko raz widziałem żmiję zygzakowatą, to było nad stawem. Raz też mieliśmy przypadek turysty ukąszonego przez tę żmiję. Wcześniej pracowałem w nadleśnictwie w Wyszkowie, w rejonie Bugu, tam było ich więcej - wyjaśnia Piotr Stadnik, leśniczy z Leśniakowizny.

Wiedział jak się nazywa, ale nie wiedział gdzie jest. Mężczyzna błądził po Pradze-PółnocWiedział jak się nazywa, ale nie wiedział gdzie jest. Mężczyzna błądził po Pradze-PółnocCzytaj dalej

Interwencja Straży Pożarnej

W mediach pojawiły się informacje, że Straży Pożarnej udało się złapać tylko jedną z trzech żmii, a dwie miały uciec. Kpt. Daniel Kwiatkowski ze straży w Wołominie nie wie o pozostałych przypadkach. - Po konsultacji z właścicielką posesji strażacy odnaleźli legowisko i złapali jedną żmiję, którą następnie wywieźli do lasu. Nie mamy informacji o innych żmijach - relacjonuje kpt. Kwiatkowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Kłęby dymu nad Pruszkowem. Ogromny pożar w Żabce
2. Koronawirus uderzył również w rynek drobiu. Efekt widać w szokujących cenach kurczaka

Brakuje instytucji?

Dawid Fabjański, rzecznik działającej na rzecz zwierząt fundacji Animal Rescue Poland, twierdzi, że do rejestru fundacji nie wpłynęła informacja o takim zdarzeniu. Dowiedział się o nim z mediów. - Brakuje instytucji publicznej, która posiadałaby odpowiednią wiedzę i zajmowałaby się tylko pomocą takim zwierzętom. To dlatego my dostaliśmy od MSWiA specjalną zgodę na uprzywilejowanie w ruchu drogowym, która normalnie przysługuje tylko instytucjom publicznym. Rękawice strażackie są odporne może na ciepło i ogień, ale nie na długie kły i na ukąszenia. Gdy my interweniujemy w takich sytuacjach, zwykle jest z nami lekarz weterynarii, który potrafi właściwie ocenić zagrożenie i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom oraz odpowiednio zająć się zwierzęciem. Straż Pożarna nie posiada ani wiedzy, ani odpowiedniego sprzętu - mówi Fabjański.

Syn Zenka Martyniuka ostro awanturował się w sklepie. Wszystko było na InstagramieSyn Zenka Martyniuka ostro awanturował się w sklepie. Wszystko było na InstagramieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  2. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund
  3. Taksówka wjechała w restaurację
  4. Żadnego zgonu na Mazowszu. Znaczny wzrost chorych
  5. Mężczyzna zadzwonił do kancelarii. Groził, że zabije prezydenta Warszawy. Został zatrzymany
  6. Niedługo przed odejściem przewidział własną śmierć. Widok grobu Perepeczki wprawia w osłupienie
Przeraźliwa przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz mówi o dziwnej rzeczy. Co się wydarzy?Przeraźliwa przepowiednia Jackowskiego. Jasnowidz mówi o dziwnej rzeczy. Co się wydarzy?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News