wawainfo.pl
Pożar kamienicy w Piastowie

Jakub Kaminski/East News

Nocny pożar w kamienicy w Piastowie. Sześć osób trafiło do szpitala

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

W poniedziałek, 1 lutego, późnym wieczorem w kamienicy w Piastowie wybuchł pożar. Na miejscu szybko pojawiła się straż pożarna. W zajściu ucierpiało sześć osób, które zostały przewiezione do szpitala.

Pożar kamienicy w Piastowie

Trzykondygnacyjna kamienica w Piastowie (powiat pruszkowski) ucierpiała w poniedziałek w wyniku pożaru. Ogień pojawił się na najwyższym piętrze budynku przy ulicy Mazurskiej 33 około 23:00, 1 lutego. Strażacy szybko pojawili się na miejscu, by ugasić pożar.

Wiele osób opuściło budynek o własnych siłach, jednak straż pożarna musiała ewakuować sześć osób, które ostatecznie trafiły do szpitala z objawami zatrucia dymem. Jedna osoba ma poważne poparzenia. W akcji gaśniczego brało udział co najmniej siedem zastępów straży pożarnej, a także sześć zespołów ratownictwa medycznego.

W pożarze ucierpiało sześć osób, w tym dzieci

Jak podał reporter TVN Warszawa wśród poszkodowanych znajduje się trójka dorosłych oraz troje dzieci.

- Jeszcze przed przyjazdem służb kilka osób opuściło budynek. Pozostałe zostały ewakuowane przez strażaków. Ogień zlokalizowano w mieszkaniu na poddaszu - poinformował młodszy brygadier Karol Kopeć z pruszkowskiej straży pożarnej.

- W akcji gaśniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej. Pożar został dość szybko opanowany. Akcja zakończyła się około godziny 3:00. Ewakuowanym mieszkańcom zapewniono schronienie - dodał Karol Kopeć.

Pożary i incydenty związane z instalacją grzewczą to częste przypadki

To nie pierwszy przypadek pożaru w powiecie pruszkowskim w tym roku. W samym Pruszkowie do tragedii doszło w Nowy Rok, gdy ogień pojawił się w kamienicy przy ul. Kościuszki. W tej tragedii życie straciło dwóch mężczyzn.

Blisko tragicznego finału było również kilka dni temu we Wróblewie na Mazowszu. Matka i jej dwie nastoletnie córki ledwie przeżyły noc, gdy okazało się, że mieszkanie wypełnił tlenek węgla, który wydobywał się z nieszczelnego pieca. Kobiety podtrute czadem trafiły do szpitala.

Województwo mazowieckie jest w ostatnim czasie miejscem wielu zdarzeń związanych z wadliwą instalacją grzewczą. Kilka dni temu w miejscowości Świercze wybuchł piec w domu jednorodzinnym. Eksplozji nie przeżyli ojciec i syn.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: Gazeta Wyborcza, Warszawa w Pigułce, tvnwarszawa.plzdjęcie główne ilustracyjne: eastnews.pl

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >