Spacerował po polu, nagle wpadł do szamba. Służby musiały działać natychmiast

Autor Aleksandra Olbryt - 4 Września 2020
TurzaŹródło: screenshot GoogleStreetView

Zwierzę gospodarskie wpadło do szamba na terenie prywatnej posesji. Sytuacja wymagała interwencji służb ratowniczych - przestraszony byk został wyciągnięty z powrotem przez strażaków. Dzięki sprawnej akcji straży i czujnemu oku weterynarza udało się pomóc zwierzęciu.

Zwierzę potrzebowało pomocy

Pilne ostrzeżenie GIS, chodzi o mięso drobiowe. Jego spożycie może prowadzić do poważnej chorobyPilne ostrzeżenie GIS, chodzi o mięso drobiowe. Jego spożycie może prowadzić do poważnej chorobyCzytaj dalej

Zwierzę gospodarskie wpadło do szamba - poinformowali 2 września strażacy z Mławy. Około godz. 9:00 w miejscowości Turza Mała byk wpadł do szamba na prywatnej posesji. Na szczęście było ono puste. Nie zmieniło to faktu, że służby zostały wezwane na miejsce, by wyciągnąć byka z powrotem na powierzchnię. Pomogli strażacy z Mławy i Turzy Małej – powiedział w rozmowie z portalem Nasza Mława Jacek Dryll, rzecznik prasowy KP PSP w Mławie.

Dzisiaj grzeje:
1. Niepokojące doniesienia z Wuhan. Chińczycy przerażeni, za chwilę mogą wrócić do punktu wyjścia
2. Poczta Polska nalicza abonament RTV od odbiorników widmo. Mimo tego, że użytkownicy dawno je wyrejestrowali

Byk wpadł w pułapkę

Jak relacjonuje Nasza Mława, po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że przebywający w oborze byk zarwał podłogę nad zbiornikiem na gnojowicę i wpadł do niego. W szambie znajdowało się około 40 cm gnojowicy, a zwierzę, mimo że bez widocznych obrażeń, nie miało szans, by samodzielnie wydostać się z pułapki. W związku z brakiem możliwości pionowego wydostania zwierzęcia podjęto decyzję o wykonaniu dostępu do szamba poprzez wykucie dziury o średnicy ok. 1 m w bocznej ścianie zbiornika. Do działań użyto koparki. Przy jej pomocy wykonano wykop przy bocznej ścianie, a następnie przystąpiono do rozbiórki ściany przy użyciu piły do betonu i stali oraz młota wyburzeniowego. Na miejscu obecny był lekarz weterynarii, który czuwał nad zwierzęciem. Po wykonaniu otworu ratunkowego zwierzę, przy użyciu linek ratowniczych, zostało wydobyte na powierzchnię i w dobrym stanie przekazane właścicielowi – poinformował rzecznik prasowy mławskiej straży pożarnej Jacek Dryll.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda postawił sprawę jasno. Padł właśnie apel do wszystkich Polaków
  2. 15-latka nie żyje, troje dzieci w szpitalu. Tragiczna zabawa zyskuje popularność w internecie
  3. Z ostatniej chwili: policja weszła do stołecznego ratusza. Funkcjonariusze szukają i zabezpieczają dokumenty
  4. Sytuacja jest poważna, dym jest groźny dla ludzi. Strażacy właśnie wydali komunikat w sprawie pożaru w Konstancinie
  5. Niespodziewany komunikat prezydenta Warszawy. Jest wściekły, wszystko opisał na swoim profilu
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy
Kobieta nie miała maseczki w sklepie. Niesłychane, co założyła na głowę w zamianKobieta nie miała maseczki w sklepie. Niesłychane, co założyła na głowę w zamianCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News