wawainfo.pl
Turza

screenshot GoogleStreetView

Spacerował po polu, nagle wpadł do szamba. Służby musiały działać natychmiast

4 Września 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Zwierzę gospodarskie wpadło do szamba na terenie prywatnej posesji. Sytuacja wymagała interwencji służb ratowniczych - przestraszony byk został wyciągnięty z powrotem przez strażaków. Dzięki sprawnej akcji straży i czujnemu oku weterynarza udało s

Zwierzę potrzebowało pomocy

Zwierzę gospodarskie wpadło do szamba - poinformowali 2 września strażacy z Mławy. Około godz. 9:00 w miejscowości Turza Mała byk wpadł do szamba na prywatnej posesji. Na szczęście było ono puste. Nie zmieniło to faktu, że służby zostały wezwane na miejsce, by wyciągnąć byka z powrotem na powierzchnię. Pomogli strażacy z Mławy i Turzy Małej – powiedział w rozmowie z portalem Nasza Mława Jacek Dryll, rzecznik prasowy KP PSP w Mławie.

Byk wpadł w pułapkę

Jak relacjonuje Nasza Mława, po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że przebywający w oborze byk zarwał podłogę nad zbiornikiem na gnojowicę i wpadł do niego. W szambie znajdowało się około 40 cm gnojowicy, a zwierzę, mimo że bez widocznych obrażeń, nie miało szans, by samodzielnie wydostać się z pułapki. W związku z brakiem możliwości pionowego wydostania zwierzęcia podjęto decyzję o wykonaniu dostępu do szamba poprzez wykucie dziury o średnicy ok. 1 m w bocznej ścianie zbiornika. Do działań użyto koparki. Przy jej pomocy wykonano wykop przy bocznej ścianie, a następnie przystąpiono do rozbiórki ściany przy użyciu piły do betonu i stali oraz młota wyburzeniowego. Na miejscu obecny był lekarz weterynarii, który czuwał nad zwierzęciem. Po wykonaniu otworu ratunkowego zwierzę, przy użyciu linek ratowniczych, zostało wydobyte na powierzchnię i w dobrym stanie przekazane właścicielowi – poinformował rzecznik prasowy mławskiej straży pożarnej Jacek Dryll.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >