Ocieplali budynek, nagle osunęła się ziemia. Wypadek podczas budowy, mężczyźni nie mogli się wydostać

Autor Aleksandra Olbryt - 24 Września 2020
mężczyznaŹródło: screenshot GoogleStreetView

Mężczyzna w trakcie prac remontowych utknął w okopie, przysypany ziemią i gruzem. Na szczęście na miejsce szybko przybyli strażacy, którym w wyniku trudnej akcji udało się oswobodzić pracownika i wyciągnąć go na powierzchnię. Zespół ratownictwa medycznego zabrał mężczyznę do szpitala.

Mężczyzna przysypany ziemią

Mężczyzna podczas rutynowych prac remontowych w wykopie został przysypany ziemią i gruzem. - O godzinie 9:40 otrzymaliśmy informację z numeru 112, że na Mokotowie przy ulicy Belgijskiej 4 doszło do osunięcia ziemi podczas prac. W wykopie przebywały dwie osoby, jednemu z mężczyzn udało się wydostać, drugi miał mniej szczęścia i został przysypany ziemią i gruzem do wysokości kolan. Nie mógł się samodzielnie wydostać - relacjonuje asp. Jarosław Dobrzewiński z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy.

Trudna akcja. Na miejscu pięć zastępów

- Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane pięć zastępów straży, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza. Przy jej udziale udało się oswobodzić przygniecionego mężczyznę i wyciągnąć go z wykopu. Akcja była dość trudna z uwagi na specyfikę wykopu: był on głęboki i wąski, co utrudniało dostęp - kontynuuje asp. Dobrzewiński. - Mężczyzna ma około 35 lat, w wyniku zdarzenia doszło u niego do urazu nogi. Po wydostaniu go z wykopu strażacy przekazali go natychmiast pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Został przewieziony do szpitala w celu dalszych badań - dodaje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News