wawainfo.pl
mężczyzna

screenshot GoogleStreetView

Ocieplali budynek, nagle osunęła się ziemia. Wypadek podczas budowy, mężczyźni nie mogli się wydostać

24 Września 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Mężczyzna w trakcie prac remontowych utknął w okopie, przysypany ziemią i gruzem. Na szczęście na miejsce szybko przybyli strażacy, którym w wyniku trudnej akcji udało się oswobodzić pracownika i wyciągnąć go na powierzchnię. Zespół ratownic

Mężczyzna przysypany ziemią 

Mężczyzna podczas rutynowych prac remontowych w wykopie został przysypany ziemią i gruzem. - O godzinie 9:40 otrzymaliśmy informację z numeru 112, że na Mokotowie przy ulicy Belgijskiej 4 doszło do osunięcia ziemi podczas prac. W wykopie przebywały dwie osoby, jednemu z mężczyzn udało się wydostać, drugi miał mniej szczęścia i został przysypany ziemią i gruzem do wysokości kolan. Nie mógł się samodzielnie wydostać - relacjonuje asp. Jarosław Dobrzewiński z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy.

Trudna akcja. Na miejscu pięć zastępów

- Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane pięć zastępów straży, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza. Przy jej udziale udało się oswobodzić przygniecionego mężczyznę i wyciągnąć go z wykopu. Akcja była dość trudna z uwagi na specyfikę wykopu: był on głęboki i wąski, co utrudniało dostęp - kontynuuje asp. Dobrzewiński. - Mężczyzna ma około 35 lat, w wyniku zdarzenia doszło u niego do urazu nogi. Po wydostaniu go z wykopu strażacy przekazali go natychmiast pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Został przewieziony do szpitala w celu dalszych badań - dodaje. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi:

Straż PożarnaMokotów

Aleksandra OlbrytAutor

Aleksandra Olbryt od "zawsze" pisze i czyta w ponadprzeciętnych ilościach. W redakcji Wawa Info zdobywa pierwsze dziennikarskie szlify. Jest studentką europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim i autorką bloga "Między słowami".

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >