Ciężka noc po burzy w Warszawie. Strażacy nie mieli chwili przerwy, zgłoszenia wpadały co chwilę

Autor Julian Bakuła - 6 Października 2020
Burza nad WarszawąŹródło: Piotr Piwowarski/East News

Burza, która przetoczyła się przez Warszawę w poniedziałkowy wieczór, poczyniła szkody, które stołeczni strażacy musieli usuwać do późnych godzin nocnych. Na ulicach zalegały powalone przez wiatr drzewa i połamane konary, woda opadowa pozalewała posesje, a jeden dom spłonął - prawdopodobnie w wyniku uderzenia pioruna. Strażacy nie mieli chwili wytchnienia, przyjęli około 50 zgłoszeń.

Burza w Warszawie: strażacy przyjęli 50 zgłoszeń

Burza, która w poniedziałek (05.10) wieczorem przetoczyła się przez Warszawę, sprawiła, że strażacy mieli pełne ręce roboty. - Przyjęliśmy około 50 zgłoszeń - informuje st. kpt. Michał Konopka z zespołu prasowego warszawskiej straży pożarnej. Porywisty wiatr powalił wiele drzew i łamał konary, które mogły uszkadzać budynki, a nawet stwarzać zagrożenie dla ruchu drogowego lub całkowicie go blokować. Z tego względu konieczne było ich usunięcie. Problemem były także obfite opady, w wyniku których doszło do podtopień posesji.

Burza poczyniła w Warszawie ogromne szkody

Duże szkody poniedziałkowa burza poczyniła w domu wolnostojącym w Wilanowie. - Przy ul. Bruzdowej doszło po pożaru domu jednorodzinnego, prawdopodobnie w wyniku uderzenia pioruna. Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy około godziny 21 - informuje st. kpt. Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej. Zapalił się dach budynku. W interwencję zaangażowanych było 5 zastępów. Nie było doniesień o osobach poszkodowanych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News