wawainfo.pl > Wiadomości > Wiatr uszkodził elewację jednego z budynków przy placu Trzech Krzyży. Interweniowała straż pożarna
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

Wiatr uszkodził elewację jednego z budynków przy placu Trzech Krzyży. Interweniowała straż pożarna

Burza uszkodziła elewację budynku przy placu Trzech Krzyży
wawainfo.pl

Kolejna akcja stołecznych strażaków. Przy Placu Trzech Krzyży funkcjonariusze wznieśli się nawet kilkadziesiąt metrów nad ziemię. Zagrożeni byli zarówno przechodnie, jak i zaparkowane w okolicy auta. To kolejne efekt burzy, która przeszła nad Warszawą.

Czwartkowy wieczór nie jest dla warszawskich strażaków był bardzo pracowity. Do groźnego zdarzenia doszło również w Śródmieściu.

Straż pożarna na drabinie przy budynku w Śródmieściu

Do groźnego zdarzenia doszło przy placu Trzech Krzyży. W samym centrum Warszawy na głowy przechodniów zaczęły spadać kawałki elewacji zewnętrznej jedengo z budynków, gdzie mieszczą się luksusowe butiki.

W rozmowie z redakcją WawaInfo potwierdza to mł. kpt. Michał Skrzypa. Stołeczna straż pożarna prowadziła działania nieopodal Ministerstwa Rozwoju. Akcja przeprowadzana była nawet na kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu metrach.

>

Źródło: reporterka WawaInfo Maria Hędrzak

Kawałki elewacji zaczęły odpadać z budynku przy placu Trzech Krzyży

- W rejonie Trzech Krzyży, na ulicy Hożej, ze względu na silniejsze podmuchy wiatru zaczęła odpadać elewacja - przekazał WawaInfo mł. kpt. Michał Skrzypa.

Niezbędne było natychmiastowe podjęcie przez służby działań. Odpające kawałki realnie zagrażały bezpieczeństwu.

- Strażacy przy użyciu drabiny usuwają elementy, które mogą się zerwać i odpaść, w wyniku czego mogłyby kogoś zranić, lub coś uszkodzić - dodał stołeczny strażak.

Nad Warszawą przetoczyła się gwałtowna burza

Budynek przy ulicy Hożej nie jest jedynym, który ucierpiał w czasie czwartkowych wyładowań. Również technikum na Saskiej Kępie wymagało pomocy strażaków. Na budynku szkoły doszło do naderwania dachu.

Zdjęcia dokumentujące żywioł nad stolicą robią wrażenie. Czytelniczka WawaInfo, pani Dorota uchwyciła moment uderzenia pioruna na Bielanach.

Należy na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez służby oraz IMGW. Meteorolodzy alarmuja przed nocą z czwartku na piątek. - Już niedługo nad terytorium Polski nasunie się groźny mezoskalowy układ konwekcyjny. Będzie on generował bardzo silne zjawiska, zarówno w postaci ulewnego deszczu jak i porywistego wiatru.

Dziś do mieszkańców całego kraju Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyłało alerty dotyczące zagrożeń. Deszcze towarzyszące burzom będą tak intensywne, że w oficjalnym komunikacie pojawiło się ostrzeżenie na temat możliwych podtopień.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: WawaInfo