wawainfo.pl

wawainfo.pl

Wiatr uszkodził elewację jednego z budynków przy placu Trzech Krzyży. Interweniowała straż pożarna

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Kolejna akcja stołecznych strażaków. Przy Placu Trzech Krzyży funkcjonariusze wznieśli się nawet kilkadziesiąt metrów nad ziemię. Zagrożeni byli zarówno przechodnie, jak i zaparkowane w okolicy auta. To kolejne efekt burzy, która przeszła nad Warszawą.

Czwartkowy wieczór nie jest dla warszawskich strażaków był bardzo pracowity. Do groźnego zdarzenia doszło również w Śródmieściu.

Straż pożarna na drabinie przy budynku w Śródmieściu

Do groźnego zdarzenia doszło przy placu Trzech Krzyży. W samym centrum Warszawy na głowy przechodniów zaczęły spadać kawałki elewacji zewnętrznej jedengo z budynków, gdzie mieszczą się luksusowe butiki.

W rozmowie z redakcją WawaInfo potwierdza to mł. kpt. Michał Skrzypa. Stołeczna straż pożarna prowadziła działania nieopodal Ministerstwa Rozwoju. Akcja przeprowadzana była nawet na kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu metrach.

undefined

Źródło: reporterka WawaInfo Maria Hędrzak

Kawałki elewacji zaczęły odpadać z budynku przy placu Trzech Krzyży

- W rejonie Trzech Krzyży, na ulicy Hożej, ze względu na silniejsze podmuchy wiatru zaczęła odpadać elewacja - przekazał WawaInfo mł. kpt. Michał Skrzypa.

Niezbędne było natychmiastowe podjęcie przez służby działań. Odpające kawałki realnie zagrażały bezpieczeństwu.

- Strażacy przy użyciu drabiny usuwają elementy, które mogą się zerwać i odpaść, w wyniku czego mogłyby kogoś zranić, lub coś uszkodzić - dodał stołeczny strażak.

Nad Warszawą przetoczyła się gwałtowna burza

Budynek przy ulicy Hożej nie jest jedynym, który ucierpiał w czasie czwartkowych wyładowań. Również technikum na Saskiej Kępie wymagało pomocy strażaków. Na budynku szkoły doszło do naderwania dachu .

Zdjęcia dokumentujące żywioł nad stolicą robią wrażenie. Czytelniczka WawaInfo, pani Dorota uchwyciła moment uderzenia pioruna na Bielanach .

Należy na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez służby oraz IMGW. Meteorolodzy alarmuja przed nocą z czwartku na piątek. - Już niedługo nad terytorium Polski nasunie się groźny mezoskalowy układ konwekcyjny. Będzie on generował bardzo silne zjawiska, zarówno w postaci ulewnego deszczu jak i porywistego wiatru.

Dziś do mieszkańców całego kraju Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyłało alerty dotyczące zagrożeń . Deszcze towarzyszące burzom będą tak intensywne, że w oficjalnym komunikacie pojawiło się ostrzeżenie na temat możliwych podtopień.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: WawaInfo

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]