Warszawska Straż Pożarna prosi o pomoc. Potrzebne jest osocze dla jednego ze strażaków

Autor Kamil Matuszak - 17 Listopada 2020
Potrzebne osocze dla strażakaŹródło: Jakub Kaminski/East News

Warszawska straż pożarna wystosowała apel do osób, które przeszły zakażenie koronawirusem. Osocze ozdrowieńców może uratować życie osobom aktualnie chorującym na COVID-19, w tym jednemu z emerytowanych strażaków ze stolicy.

Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupówPrzez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupówCzytaj dalej

Straż Pożarna prosi o pomoc

Pandemia nie oszczędza nikogo. Na COVID-19 chorują zarówno starsi jak i młodzi ludzie, pracujący zdalnie, czy też narażający życie swoje, by ratować innych. To właśnie dlatego służby co jakiś czas proszą o pomoc, by wesprzeć przechodzących zakażenie koronawirusem w sposób wyjątkowo ciężki.

Tym razem o wsparcie poprosiła stołeczna straż pożarna, która poszukuje osocza ozdrowieńców, by wesprzeć w walce z wirusem jednego ze swoich byłych ratowników.

- Jeszcze raz apel do ozdrowieńców. Nasz kolega, choć od wielu lat przebywa na emeryturze, to nadal czynnie uczestniczy w wydarzeniach JRG 9, gdzie poświęcił całe swoje życie zawodowe, obecnie ciężko przechodzi chorobę COVID stąd nasz apel.” – pisze Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie.

Dzisiaj grzeje:
1.Powstanie kolejny tymczasowy szpital w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy zostanie otwarty
2. Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjścia
3. Sytuacja w Warszawie jest coraz gorsza. Mimo pomocy mieszkańców, interesy upadają

Były strażak ciężko przechodzi COVID-19

Były strażak ciężko przechodzi chorobę i właśnie dlatego koledzy po fachu postanowili go wesprzeć. Informują, że mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu na Banacha i potrzebuje osocza osoby, która poradziła sobie z koronawirusem.

"Uwaga Strażak – mieszkaniec Ursynowa ciężko przechodzi Covid w szpitalu na Banacha. Jeśli jesteś ozdrowieńcem – podaruj mu swą krew (osocze) pomóż mu – jak On pomagał nam całe swoje życie zawodowe. Pragniesz pomóc sąsiadowi? Zadzwoń do Szpitala MSWiA nr telefonu +48 515 633 105 w godz. 10.00-18.00, podaruj krew dla: Waldemar KUBIK – SZPITAL BANACHA” – możemy przeczytać w komunikacie.

Niebywałe sceny w centrum Warszawy, interweniować musieli funkcjonariusze miejscy. Udało się go złapaćNiebywałe sceny w centrum Warszawy, interweniować musieli funkcjonariusze miejscy. Udało się go złapaćCzytaj dalej

Były pracownik Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przebywa w szpitalu na Banacha i walczy z zakażeniem. Wszyscy koledzy chcą mu pomóc, jednak w tym wypadku, nie są w stanie zbyt wiele poradzić na własną rękę. Dlatego postanowili poprosić o pomoc.

Osocze coraz istotniejsze w walce z koronawirusem

Osocze ozdrowieńców, którzy przechodzili COVID-19 jest coraz istotniejsze w przypadku pacjentów, którzy ciężej przechodzą chorobę. Z racji coraz większej liczby osób, które pokonały wirusa możliwa jest pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda zwrócił się z nietypowym apelem do Polaków, w którym prosił wszystkich o to, by ozdrowieńcy przekazywali swoje osocze do pobliskich szpitali, bo jest ono potrzebne. Głowa państwa, która sama przechodziła chorobę ma świadomość, jak dużo pomóc może solidarność tych, którzy zwalczyli koronawirusa w walce z pandemią oraz zmniejszeniem liczby zgonów.

O powadze sytuacji w naszym kraju i w stolicy niech świadczy fakt, że do działającego już szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym dołączy drugi, o którego powstaniu informowaliśmy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zniszczono pomnik Jana Pawła II w Legionowie. Podobne przypadki na Żoliborzu, Ursynowie i w KonstancinieZniszczono pomnik Jana Pawła II w Legionowie. Podobne przypadki na Żoliborzu, Ursynowie i w KonstancinieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Internauta zarzucił Majdanowi, że udawał chorego na COVID. Riposta męża Rozenek była bardzo dosadna
  2. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  3. Brutalny napad na starsze małżeństwo. Zaatakowano ich, gdy zbierali grzyby w mazowieckim lesie
  4. Pracownicy warszawskiego biurowca usłyszeli głośny huk i uderzenie w okno. Na miejscu pojawili się szybko funkcjonariusze
  5. Jak będzie wyglądać Boże Narodzenie? Ministerstwo zabrało głos, w Warszawie zapadły pierwsze decyzje
  6. Od dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnuje
  7. Zmiany w systemie egzaminowania kierowców. Będzie wystarczyć 15 minut, by pożegnać prawo jazdy

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News