wawainfo.pl > Wiadomości > Warszawska Straż Pożarna prosi o pomoc. Potrzebne jest osocze dla jednego ze strażaków
Kamil Matuszak
Kamil Matuszak 19.03.2022 03:22

Warszawska Straż Pożarna prosi o pomoc. Potrzebne jest osocze dla jednego ze strażaków

Potrzebne osocze dla strażaka
Jakub Kaminski/East News

Straż Pożarna prosi o pomoc

Pandemia nie oszczędza nikogo. Na COVID-19 chorują zarówno starsi jak i młodzi ludzie, pracujący zdalnie, czy też narażający życie swoje, by ratować innych. To właśnie dlatego służby co jakiś czas proszą o pomoc, by wesprzeć przechodzących zakażenie koronawirusem w sposób wyjątkowo ciężki.

Tym razem o wsparcie poprosiła stołeczna straż pożarna, która poszukuje osocza ozdrowieńców, by wesprzeć w walce z wirusem jednego ze swoich byłych ratowników.

- Jeszcze raz apel do ozdrowieńców. Nasz kolega, choć od wielu lat przebywa na emeryturze, to nadal czynnie uczestniczy w wydarzeniach JRG 9, gdzie poświęcił całe swoje życie zawodowe, obecnie ciężko przechodzi chorobę COVID stąd nasz apel.” – pisze Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie.

Były strażak ciężko przechodzi COVID-19

Były strażak ciężko przechodzi chorobę i właśnie dlatego koledzy po fachu postanowili go wesprzeć. Informują, że mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu na Banacha i potrzebuje osocza osoby, która poradziła sobie z koronawirusem.

"Uwaga Strażak – mieszkaniec Ursynowa ciężko przechodzi Covid w szpitalu na Banacha. Jeśli jesteś ozdrowieńcem – podaruj mu swą krew (osocze) pomóż mu – jak On pomagał nam całe swoje życie zawodowe. Pragniesz pomóc sąsiadowi? Zadzwoń do Szpitala MSWiA nr telefonu +48 515 633 105 w godz. 10.00-18.00, podaruj krew dla: Waldemar KUBIK – SZPITAL BANACHA” – możemy przeczytać w komunikacie.

Były pracownik Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przebywa w szpitalu na Banacha i walczy z zakażeniem. Wszyscy koledzy chcą mu pomóc, jednak w tym wypadku, nie są w stanie zbyt wiele poradzić na własną rękę. Dlatego postanowili poprosić o pomoc.

Osocze coraz istotniejsze w walce z koronawirusem

Osocze ozdrowieńców, którzy przechodzili COVID-19 jest coraz istotniejsze w przypadku pacjentów, którzy ciężej przechodzą chorobę. Z racji coraz większej liczby osób, które pokonały wirusa możliwa jest pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda zwrócił się z nietypowym apelem do Polaków, w którym prosił wszystkich o to, by ozdrowieńcy przekazywali swoje osocze do pobliskich szpitali, bo jest ono potrzebne. Głowa państwa, która sama przechodziła chorobę ma świadomość, jak dużo pomóc może solidarność tych, którzy zwalczyli koronawirusa w walce z pandemią oraz zmniejszeniem liczby zgonów.

O powadze sytuacji w naszym kraju i w stolicy niech świadczy fakt, że do działającego już szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym dołączy drugi, o którego powstaniu informowaliśmy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.