wawainfo.pl > Dzielnice > 3 metry sześcienne betonu wlały się do kamienicy na Pradze-Północ. Straż ewakuowała mieszkańców
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

3 metry sześcienne betonu wlały się do kamienicy na Pradze-Północ. Straż ewakuowała mieszkańców

Do kamienicy na Pradze-Północ wlał się beton z budowy
(zdjęcie ilustracyjne) Jakub Kaminski/East News

Na Pradze-Północ mieszkańcy ewakuowani zostali ze względu na nietypowe zagrożenie. Do ich kamienicy wlany został beton z sąsiadującego placu budowy.

Remont na Pradze-Północ przyniósł ze sobą niespodziewaną akcję służb. Zagrożeniem dla mieszkańców jednej z kamienic okazał się beton wykorzystywany przy sąsiadującym z nimi budynku.

Praga-Północ: ewakuacja przy ulicy radzymińskiej

Niebezpieczne zdarzenie odnotowano w środę po południu. Zgłoszenie dotarło do straży pożarnej około godziny 17:30.

Potwierdza to Marcin Klecz z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. - Na placu budowy przy ul. Radzymińskiej 32 na Szmulkach doszło do awarii - przekazał w rozmowie z Wawa Info strażak.

Akcja była nietypowa. Doszło bowiem do pojawienia się płynnego betonu w złym budynku. Konieczna była natychmiastowa ewakuacja całej kamienicy.

Beton z budowy wlał się do kamienicy przez dziurę

Remont budynku przy ul. Radzymińskiej na Pradze-Północ nie poszedł tak, jak zakładano. Beton przygotowany do prac budowlanych przez otwór w ścianie wlał się do budynku obok.

- W kamienicy obok placu budowy powstała dziura, przez którą do wnętrza budynku wpłynęło ok. 3 m sześciennych betonu - przekazał Marcin Klecz.

Na miejscu działa inspektor budowlany

Trwa wydobywanie betonu z zamieszkałej kamienicy. Ewakuowani mieszkańcy nie wiedzą jeszcze, kiedy wrócą do swoich mieszkań.

Na ul. Radzymińskiej pracują dwa zastępy straży pożarnej. Wezwano również inspektora budowlanego, który po zakończeniu działań określi, czy możliwy jest bezpieczny powrót do kamienicy.

Nie przekazano informacji, czy uszkodzeniu uległy jakiekolwiek mieszkania, czy przestrzeń wspólna.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: warszawa.wyborcza.pl