wawainfo.pl > Dzielnice > Wiatr zerwał fragment dachu technikum
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:28

Wiatr zerwał fragment dachu technikum

Naderwany został dach budynku technikum na Saskiej Kępie
Anna Walenda

Straż pożarna pracuje przy naderwanym dachu technikum w alei Stanów Zjednoczonych.

Nad Warszawą przechodzi gwałtowna burza. Silny wiatr uszkodził dach jednej ze szkół. Na miejscu natychmiast pojawiły się zastępy strażaków.

Burza uszkodziła dach technikum na Saskiej Kępie

Gwałtowna aura dała się we znaki także mieszkańcom Pragi Południe. Uszkodzeniu uległ dach Zespołu Szkół Łączności.

>

Źródło: Anna Walenda

- Został naderwany kawałek o wymiarach 10 na 10 metrów papy z izolacją termiczną - przekazał w rozmowie z WawaInfo mł. kpt. Michał Skrzypa. 

>

Źródło: Anna Walenda

- Zagrożenia konstrukcyjnego nie ma, ale od strony kwestii wodoszczelności może być inaczej. W momencie, gdy spadnie obecnie deszcz to możliwe, że będą jakieś zacieki, ale samo zerwanie nie wpływa na walory konstrukcyjne budynku - dodał strażak.

W niemal całej Warszawie odnotowano zdarzenia

Czwartkowy wieczór jest dla strażaków bardzo pracowity. Jeszcze przed godziną 19 wzywani byli do powalonych gałęzi. Mł kpt. Michał Skrzypa dodaje, że jedna z gałęzi utrudniła ruch tramwajowy na Mokotowie. - Około sześciometrowa gałąź zahaczyła o linię trakcyjną na Woronicza - przekazał WawaInfo strażak.

O godzinie 18:30 Warszawski Transport Publiczny przekazał, że korzystanie z linii autobusowych w tym rejonie nie jest już niezbędne. Ruch został wznowiony, a utrudnienia usunięte.

Chwilę po godzinie 18 informowaliśmy o pierwszych powalonych drzewach na Stegnach. Na Ursynowie ulice zamieniły się w małe rzeki.

Meteorolodzy ostrzegali przed burzami

Warszawa znalazła się w trudnej sytuacji meteorologicznej. Nad stolicę zmierzały bowiem dwa fronty burzowe.

Wszystko wskazuje na to, że również noc nie będzie dla strażaków momentem wytchnienia. Deszcz, burze i silny wiatr będą towarzyszyć w najbliższych godzinach nie tylko warszawiakom, ale wszystkim mieszkańcom Mazowsza.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: WawaInfo

Zdjęcie główne: Anna Walenda