wawainfo.pl
zalany tunel

Facebook Nadzór Ruchu MZA Warszawa

Burza zalała Warszawę. Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej

11 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

W nocy nad Mazowszem przeszła kolejna burza. Strażacy z województwa mazowieckiego interweniowali 63 razy. Najwięcej zdarzeń wywołanych potężnych wiatrem oraz ulewami odnotowano w Warszawie, Pruszkowie i Grójcu. Podtopione gospodarstwa, zalan

Kolejna burza nad Mazowszem

W nocy z 10 na 11 maja nad Mazowszem przeszła kolejna burza. Przez ostatnich kilka dni nie znikają alerty meteorologiczne IMGW dla województwa mazowieckiego. Informujemy o nich na bieżąco. Dzień wcześniej ulewy zalały ulice powiatu otwockiego. Tym razem najgorzej było w Warszawie, Pruszkowie i Grójcu.

Liczne interwencje straży pożarnej

W nocy przed Bożym Ciałem strażacy mieli dużo pracy. - W czwartek 11 czerwca do godziny 10:00 na terenie województwa mazowieckiego strażacy interweniowali 63 razy. 20 razy w związku z silnym wiatrem oraz 43 w związku z opadami deszczu - poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski, Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. - Najwięcej zdarzeń było w Warszawie (19), Pruszkowie (9) i Grójcu (6) - dodał strażak.

Zalane tunele i ulice

Wśród zniszczeń, które spowodowała nocna ulewa, można odnotować między innymi zalanie tunelu przy ulicy Działkowej w Pruszkowie oraz tunelu na ulicy Cierlickiej w Warszawie. Zalanych zostało również wiele ulic jak na przykład Armii Krajowej w Pruszkowie. Woda wdarła się również do budynku pruszkowskiego banku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >