Burza zalała Warszawę. Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej

Autor - 11 Czerwca 2020
zalany tunelŹródło: Facebook Nadzór Ruchu MZA Warszawa

W nocy nad Mazowszem przeszła kolejna burza. Strażacy z województwa mazowieckiego interweniowali 63 razy. Najwięcej zdarzeń wywołanych potężnych wiatrem oraz ulewami odnotowano w Warszawie, Pruszkowie i Grójcu. Podtopione gospodarstwa, zalane tunele i połamane drzewa to tylko niektóre ze zniszczeń wywołanych przez burze.

Kolejna burza nad Mazowszem

W nocy z 10 na 11 maja nad Mazowszem przeszła kolejna burza. Przez ostatnich kilka dni nie znikają alerty meteorologiczne IMGW dla województwa mazowieckiego. Informujemy o nich na bieżąco. Dzień wcześniej ulewy zalały ulice powiatu otwockiego. Tym razem najgorzej było w Warszawie, Pruszkowie i Grójcu.

Dzisiaj grzeje:
1. Największa tragedia od dawna. Zginęła żona i 2 córki, Paweł właśnie o wszystkim poinformował na antenie TVN
2. Jazda rowerem po alkoholu może kosztować cię więcej niż myślisz. Grożą spore mandaty

Liczne interwencje straży pożarnej

W nocy przed Bożym Ciałem strażacy mieli dużo pracy. - W czwartek 11 czerwca do godziny 10:00 na terenie województwa mazowieckiego strażacy interweniowali 63 razy. 20 razy w związku z silnym wiatrem oraz 43 w związku z opadami deszczu - poinformował mł. bryg. Karol Kierzkowski, Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. - Najwięcej zdarzeń było w Warszawie (19), Pruszkowie (9) i Grójcu (6) - dodał strażak.

Zalane tunele i ulice

Wśród zniszczeń, które spowodowała nocna ulewa, można odnotować między innymi zalanie tunelu przy ulicy Działkowej w Pruszkowie oraz tunelu na ulicy Cierlickiej w Warszawie. Zalanych zostało również wiele ulic jak na przykład Armii Krajowej w Pruszkowie. Woda wdarła się również do budynku pruszkowskiego banku.

Gigantyczny korek na ekspresówce. Kierowcom puszczają nerwyGigantyczny korek na ekspresówce. Kierowcom puszczają nerwyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Arcybiskup Marek Jędraszewski nie mógł sobie darować. Grzmiał i straszył z ambony, wszystko trafiło do sieci
  2. Z ostatniej chwili. FIFA właśnie ogłosiła nowy ranking reprezentacji. Wiemy, które miejsce zajęła Polska
  3. Ogromna tragedia. Matka osierociła trójkę dzieci. Ksiądz wystosował poruszający apel
  4. Gdzie spędzić długi weekend w Warszawie? Podajcie gdzie wyjeżdżacie
  5. Niebezpieczna bakteria w serku z Biedronki. Natychmiast go wyrzuć
  6. Pilny apel sanepidu, duże niebezpieczeństwo. W kościele na Pierwszej Komunii był zakażony, naraził wiele osób
Zakrwawiona kobieta leżała w śmietniku. Chwilę wcześniej urodziła dziecko. StraszneZakrwawiona kobieta leżała w śmietniku. Chwilę wcześniej urodziła dziecko. StraszneCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News