Pożar w kamienicy. Płomienie wychodzą przez okno, zablokowana ulica

Autor Mateusz Dolak - 4 Listopada 2020
Pożar na WoliŹródło: zdjęcie ilustracyjne (policja.pl)

W środę (04.11) rano na Woli miał miejsce pożar mieszkania. Ogień był tak duży, że płomienie wychodziły przez okno. Na skutek interwencji policji i straży pożarnej ulica została zablokowana, a ruch tramwajowy - wstrzymany.

Pożar przy Młynarskiej 34

We wtorek rano przed godziną 11 na warszawskiej Woli doszło do pożaru. Ogniem zajęło się mieszkanie w budynku przy ul. Młynarskiej 34. - Rano o godzinie 10:51 otrzymaliśmy zgłoszenie. W akcji były 4 zastępy straży pożarnej - relacjonuje mł. kpt. Michał Skrzypa ze stołecznej straży pożarnej.

- Spłonęło mieszkanie na parterze, nie było żadnych osób poszkodowanych. Spaleniu uległo całe mieszkanie, a najbardziej kuchnia. Nie przeprowadzono ewakuacji mieszkańców. Działania zakończono o 11:40 - dodaje mł. kpt. Skrzypa.

Jedna osoba poszkodowana

Trochę inną wersję zdarzeń przedstawiła policja. - Doszło do pożaru jednego z mieszkań na parterze starej kamienicy. Poszkodowana została jedna osoba, była ewakuacja mieszkańców. Gdy przyjechałem na miejsce jedna osoba opatrywana była w karetce - relacjonuje nadkom. Jarosław Florczak z komendy stołecznej policji.

- W związku z tym, że dom był przy torowisku, pojawiły się duże utrudnienia w komunikacji - tłumaczy nadkom. Florczak.

Ruch tramwajów został wstrzymany

- Z powodu zablokowanego przejazdu na ulicy Młynarskiej na wysokości ulicy Żytniej w kierunku ulicy Płockiej tramwaje linii 20, 23 i 24 zostają skierowane na trasy objazdowe - informował Zarządu Transportu Miejskiego.

Linia 20 w kierunku Boernerowo kursowała trasą: al. Solidarności - Wolska - Połczyńska - Powstańców Śląskich - Radiowa - Dywizjonu 303. Następnie zawracała na pętli Koło. Linie 23 i 24 w kierunku Nowe Bemowo skierowano ulicami: al. Solidarności - Wolska - Połczyńska - Powstańców Śląskich.

Pożar na Górczewskiej

Ostatnio na Wawa Info pisaliśmy również o gigantycznym pożarze, do którego doszło nocą z 15 na 16 października w budynku przy ul. Górczewskiej na Bemowie. Ogniem zajął się tam parking podziemny, wskutek czego spłonęło 46 samochodów. Powodem pożaru był prawdopodobnie wybuch pojazdu elektrycznego - auta lub hulajnogi.

Pożar przy Górczewskiej miał poważne konsekwencje dla mieszkańców budynków, jako że w wyniku wysokiej temperatury doszło do uszkodzenia jego konstrukcji, w związku z czym duża jego część nie nadaje się do zamieszkania. Administracja przez pewien około tydzień zapewniała poszkodowanym zakwaterowanie w hotelu, potem jednak zaprzestała tego ze względu na brak środków finansowych i wielu mieszkańców zostało pozostawionych samym sobie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News