wawainfo.pl > Mazowsze > Koszmarny pożar pod Warszawą. Płonął dom opieki społecznej, wielu poszkodowanych, dwie osoby nie żyją
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:33

Koszmarny pożar pod Warszawą. Płonął dom opieki społecznej, wielu poszkodowanych, dwie osoby nie żyją

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim / Twitter

W miejscowości Siennica w powiecie nowodworskim doszło w nocy do tragicznego w skutkach pożaru. Spalił się budynek domu opieki społecznej. Cztery osoby są ranne, a dwie zginęły w wyniku pożaru.

Tragiczny pożar w Siennicy. Nie żyją dwie osoby

Informacje na temat pożaru przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim za pośrednictwem Twittera. Zgodnie z relacją strażaków do pożaru doszło późną nocą.

"Siennica, od godziny 3.53 działania związane z pożarem w Domu Opieki Społecznej w m. Siennica. Ewakuowano 74 osoby. 4 osoby poszkodowane, 2 śmiertelne. Na miejscu 11 zastępów. Działania nadal trwają" - relacjonowali strażacy we wpisie.

Więcej informacji na temat zdarzenia udało się uzyskać portalowi TVN Warszawa, który rozmawiał z Karolem Kierzkowskim, oficerem prasowym mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Okazuje się, że pożar objął jeden z pokoi w budynku opieki społecznej. Zamieszkiwały go dwie osoby i obydwie zginęły. Pozostałe cztery poszkodowane osoby zatruły się dymem i zostały przetransportowane do szpitala. Nie spłonął cały budynek, a tylko jedno pomieszczenie. W sumie z budynku ewakuowano 74 osoby.

Działania straży pożarnej zakończyły się dopiero rano. Na miejscu wciąż pracuje policja i prokuratura, jednak nie widać już śladów pożaru.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim / Twitter