wawainfo.pl > Obostrzenia

Obostrzenia

obostrzenia

Znoszenie obostrzeń
19.03.2022 03:39 Jedno obostrzenie jeszcze długo się nie zmieni. Jest jasna deklaracja rządu

Dzięki spadkowi ilości zakażeń koronawirusem oraz postępom w szczepieniach maj upływa pod znakiem znoszenia i luzowania kolejnych obostrzeń epidemicznych. Jeden z nakazów pozostanie jednak z nami jeszcze długo.

Pawel Wodzynski/East News
19.03.2022 03:33 Nowych obostrzeń na razie nie będzie. Adam Niedzielski: możliwe działania o charakterze regionalnym

Minister zdrowia Adam Niedzielski udzielił wywiadu “Dziennikowi Gazety Prawnej”, w którym zadeklarował, że aktualnie rząd nie bierze pod uwagę wprowadzania nowych obostrzeń, choć są miejsca w Polsce, gdzie mogą zostać przeprowadzone "dodatkowe działania regionalne". Odpowiedział też na pytanie, czy szkoły zostaną zamknięte, a uczniowie będą musieli przenieść się na tryb zdalny.

Obraz 4711018 z Pixabay
19.03.2022 03:33 Byli poszukiwani od długiego czasu. Wpadli w najgłupszy możliwy sposób

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Niewykluczone, że mężczyźni dalej pozostawaliby nieuchwytni, gdyby nie ich głupota. 25-latek i 39-latek wpadli w sklepach, gdzie nie zastosowali się do nakazu zakrywania ust i nosa. Pierwszy z nich spędzi teraz najbliższe pięć miesięcy w zamknięciu, a drugi zapłacił zasądzoną mu wcześniej karę grzywny.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 03:30 Nowa strategia na czwartą falę pandemii. Warszawa na razie bezpieczna

Obostrzenia już niebawem mogą powrócić. Minister zdrowia Adam Niedzielski zaprezentował strategię walki z prognozowaną czwartą falą pandemii, która zdecydowanie różni się od poprzednich. Przy wprowadzaniu ograniczeń rząd będzie brał pod uwagę nie tylko liczbę zakażeń, lecz także poziom wyszczepienia w poszczególnych regionach. Mazowsze może na razie odetchnąć z ulgą.