wawainfo.pl > Wiadomości > Właściciel zatrudnił klientów jako testerów jedzenia. Policja szarpała i siłą wyrzucała ludzi z restauracji
Kamil Matuszak
Kamil Matuszak 19.03.2022 03:21

Właściciel zatrudnił klientów jako testerów jedzenia. Policja szarpała i siłą wyrzucała ludzi z restauracji

Radiowóz policyjny
Qlturalni Qlinarni Q&Q

Kontrola w restauracji

W piątek wieczorem do lokalu "Qlturalni Qlinarni" w Legionowie przy ul. Piłsudskiego 41 wtargnęła kontrola sanepidu wraz z policjantami, by zamknąć restaurację, która została otwarta mimo zakazu, związanego ze stanem epidemii w Polsce.

W świetle prawa w restauracji nie było gości, a jedynie pracownicy - wszyscy zaproszeni klienci, byli w knajpie w roli testerów kulinarnych. Podpisano z nimi umowy, a także zapłacono honorarium w wysokości 1 zł. Wszystko, by restauracja mogła zarobić i utrzymać się przy życiu.

Nie przeszkodziło to jednak kontroli - inspektorzy przeczytali właścicielowi decyzję o zamknięciu sali, a towarzyszyli im policjanci, którzy natychmiast rozpoczęli wypraszanie z lokalu wszystkich zgromadzonych.

Pomysł właściciela nie przeszkodził w kontroli

Właściciel restauracji próbował interweniować i poinformował, że zgromadzeni ludzie nie są gośćmi, a pracownikami, ale urzędniczki nie zamierzały dyskutować i nie dopuszczały do siebie argumentów restauratora.

Akcja policji rozpoczęła się ze zmasowaną siłą: funkcjonariusze podchodzili do stolików i wypraszali ludzi. Na tych, którzy nie chcieli zastosować się do poleceń, znaleziono inne rozwiązanie - zagrożono użyciem środków przymusu bezpośredniego.

Część osób nie chciała wdawać się w konflikt z mundurowymi i dobrowolnie opuszczała lokal. Jednak nie wszystkich przekonały groźby policjantów.

Policja użyła siły na gościach

Wobec opornych policjanci zaczęli używać siły. Na nagraniach, które pojawiły się w sieci, widać, jak jeden z funkcjonariuszy łapie za ramię siedzącego przy stoliku mężczynę, szarpie go, a następnie podnosi z krzesła i wyrzuca z lokalu przez drzwi.

Właściciel restauracji "Qlturalni Qlinarni" ostro skrytykował całe zajście i obiecuje, że nie zostawi tak tej sytuacji. Zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury - uważa, że w tej sytuacji doszło do nadużycia ze strony interweniujących służb.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, se.pl,zdjęcie główne ilustracyjne: facebook/Qlturalni Qlinarni Q&Q