Liczba zakażonych koronawirusem rośnie, Mazowsze zaznaczone na żółto. Minister Zdrowia powiedział co dalej z obostrzeniami

Autor Mateusz Dolak - 5 Marca 2021
Adam NiedzielskiŹródło: Ministerstwo Zdrowia

W piątek Minister Zdrowia przekazał jak wygląda sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce. Podczas konferencji prasowej powiedział co dalej z obostrzeniami i pokazał mapę na której widać, które województwa przekroczyły średnią zakażeń w kraju. Na liście znalazło się Mazowsze.

Zobacz całą konferencję:

Konferencja Ministra Zdrowia

W piątek odbyło się posiedzenie rządowego zespołu ds. zarządzania kryzysowego. Po jego zakończeniu Minister Zdrowia przedstawił opinii publicznej najnowsze informacje w sprawie rozwoju i przebiegu epidemii koronawirusa w Polsce.

Uwaga, nowa metoda oszustów. Ludzie tracą oszczędności życiaUwaga, nowa metoda oszustów. Ludzie tracą oszczędności życiaCzytaj dalej

- W ciągu tygodnia w całym kraju przybyło dwa tysiące osób, które zostały hospitalizowane. To pokazuje dynamikę pandemii - poinformował w piątek Adam Niedzielski. - Cały czas mamy do czynienia z kontynuacją wzrostową jeżeli chodzi o dzienną liczbę zachorowań. Niestety ta tendencja ma charakter trwały - dodał Minister Zdrowia.

Podczas konferencji zaprezentował mapę z której wynika, że w sześciu województwach ilość zakażeń jest większa niż średnia w całej Polsce. Na czerwono zaznaczono regiony, które przekroczyły 40 zakażenia dziennie na 100 tysięcy osób. Żółtym kolorem oznaczone zostały województwa, które przekroczyły średnią zakażeń w kraju. Wśród nich znalazło się Mazowsze z wartością: 39,7.

Co dalej z obostrzeniami?

MImo że województwo Mazowieckie zostało zaznaczone na żółto, to na razie nie ogłoszono zmian w obostrzeniach. Dotychczasowe zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone do 28 marca.

Wyjeżdżający na Pomorze lub Warmię i Mazury muszą pamiętać, że w tych regionach obostrzenia zostały zaostrzone. W województwie pomorskim zamknięte będą hotele, obiekty kulturalne i sportowe oraz galerie handlowe.

- Dla okresu tygodniowego, w przeliczeniu na 100 tys. mieszańców, to w woj. warmińsko-mazurskim przybywa 57,4 chorych przy średniej w całej Polsce wynoszącej równo 30. Na drugim miejscu plasuje się woj. pomorskie, gdzie ten parametr wynosi blisko 45 osób na 100 tys. mieszańców - wymieniał Niedzielski.

Minister Zdrowia stwierdził, że jeśli po świętach wielkanocnych sytuacja się ustabilizuje, to rząd podejmie odważne decyzje luzujące. - Będziemy przywracali wszystkie te sektory i branże, które były dotknięte do tej pory obostrzeniami - podsumował.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News