wawainfo.pl
Adam Niedzielski

Ministerstwo Zdrowia

Liczba zakażonych koronawirusem rośnie, Mazowsze zaznaczone na żółto. Minister Zdrowia powiedział co dalej z obostrzeniami

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

W piątek Minister Zdrowia przekazał jak wygląda sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce. Podczas konferencji prasowej powiedział co dalej z obostrzeniami i pokazał mapę na której widać, które województwa przekroczyły średni

Zobacz całą konferencję:


Konferencja Ministra Zdrowia

W piątek odbyło się posiedzenie rządowego zespołu ds. zarządzania kryzysowego. Po jego zakończeniu Minister Zdrowia przedstawił opinii publicznej najnowsze informacje w sprawie rozwoju i przebiegu epidemii koronawirusa w Polsce.

- W ciągu tygodnia w całym kraju przybyło dwa tysiące osób, które zostały hospitalizowane. To pokazuje dynamikę pandemii - poinformował w piątek Adam Niedzielski. - Cały czas mamy do czynienia z kontynuacją wzrostową jeżeli chodzi o dzienną liczbę zachorowań. Niestety ta tendencja ma charakter trwały - dodał Minister Zdrowia.

Podczas konferencji zaprezentował mapę z której wynika, że w sześciu województwach ilość zakażeń jest większa niż średnia w całej Polsce. Na czerwono zaznaczono regiony, które przekroczyły 40 zakażenia dziennie na 100 tysięcy osób. Żółtym kolorem oznaczone zostały województwa, które przekroczyły średnią zakażeń w kraju. Wśród nich znalazło się Mazowsze z wartością: 39,7.

Co dalej z obostrzeniami?

MImo że województwo Mazowieckie zostało zaznaczone na żółto, to na razie nie ogłoszono zmian w obostrzeniach. Dotychczasowe zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone do 28 marca.

Wyjeżdżający na Pomorze lub Warmię i Mazury muszą pamiętać, że w tych regionach obostrzenia zostały zaostrzone.  W województwie pomorskim  zamknięte będą hotele, obiekty kulturalne i sportowe oraz galerie handlowe.

- Dla okresu tygodniowego, w przeliczeniu na 100 tys. mieszańców, to w woj. warmińsko-mazurskim przybywa 57,4 chorych przy średniej w całej Polsce wynoszącej równo 30. Na drugim miejscu plasuje się woj. pomorskie, gdzie ten parametr wynosi blisko 45 osób na 100 tys. mieszańców - wymieniał Niedzielski.

Minister Zdrowia stwierdził, że jeśli po świętach wielkanocnych sytuacja się ustabilizuje, to rząd podejmie odważne decyzje luzujące. - Będziemy przywracali wszystkie te sektory i branże, które były dotknięte do tej pory obostrzeniami - podsumował.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: wawainfo.pl

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >