wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Byli poszukiwani od długiego czasu. Wpadli w najgłupszy możliwy sposób
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:33

Byli poszukiwani od długiego czasu. Wpadli w najgłupszy możliwy sposób

Obraz 4711018 z Pixabay
Obraz 4711018 z Pixabay

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Niewykluczone, że mężczyźni dalej pozostawaliby nieuchwytni, gdyby nie ich głupota. 25-latek i 39-latek wpadli w sklepach, gdzie nie zastosowali się do nakazu zakrywania ust i nosa. Pierwszy z nich spędzi teraz najbliższe pięć miesięcy w zamknięciu, a drugi zapłacił zasądzoną mu wcześniej karę grzywny.

Nie założyli maseczek. Służby od razu ich dopadły

Czwarta fala nabiera rozpędu, ale Polaków chyba to nie za bardzo obchodzi. Wystarczy przejść się do sklepu czy przejechać transportem komunikacji miejskiej, by zobaczyć, jaki stosunek do pandemii mają obywatele. Wiele osób wciąż za nic ma zakrywanie ust i nosa. Ale obostrzenia dalej obowiązują, co więcej zostały przedłużone przez rząd. 

W związku ze wzrostem zakażeń kontrole policji nad przestrzeganiem obowiązujących zasad sanitarnych nabierają rozpędu. W czasie kontroli jednej z placówek handlowych funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną. Po sprawdzeniu 25-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on również osobą poszukiwaną. 

- Miał do odbycia karę 150 dni pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany. Co więcej, za wykroczenie policjanci nałożyli na niego mandat karny. 25-latek na najbliższe 5 miesięcy trafił do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę - mówi asp. sztab. Katarzyna Zych z KPP w Grodzisku Mazowieckim.

Co ciekawe, podobny przebieg miała interwencja w innym punkcie handlowym w Grodzisku. Sprawdzany w policyjnych systemach 39-latek bez maseczki również okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. W tym przypadku jednak Sąd Rejonowy w Pułtusku umożliwił mu zapłatę zasądzonej kwoty grzywny przed osadzeniem w areszcie. Mężczyzna zdecydował się skorzystać z tej opcji i po zrealizowaniu przelewu został zwolniony do domu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: KPP Grodzisk Mazowiecki