Mieszkańcy Warszawy otrzymali ważnego smsa

Autor Mateusz Dolak - 14 Marca 2021
Źródło: East News

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało bardzo ważnego smsa do mieszkańców Warszawy i Mazowsza. Przypomina w nim o dodatkowych obostrzeniach, które zaczną obowiązywać już od poniedziałku,15 marca.

Alert RCB

"Uwaga! Od poniedziałku (15.03) nowe zasady bezpieczeństwa w woj. mazowieckim" - czytamy w wiadomości, która zawiera link odsyłający na oficjalną stronę rządu, gdzie znajduje się więcej informacji o wprowadzonych obostrzeniach.

Alert RCB otrzymuje każdy, kto posiada telefon komórkowy. Nie ma znaczenia ani sieć, ani model aparatu. Wiadomości wysyłane są zarówno na smartfony jak i zwykłe telefony komórkowe bez internetu.

Aby otrzymywać alerty nie trzeba instalować żadnych aplikacji. SMSy są automatycznie wysyłane do osób, które znajdują się na obszarze, gdzie może dojść do zagrożenia życia lub zdrowia. W tym przypadku alert ma przypomnieć o zmianach, które będą dotyczyły wszystkich mieszkańców Mazowsza i Warszawy.

Minister Zdrowia powiedział jak będzie wyglądała WielkanocMinister Zdrowia powiedział jak będzie wyglądała WielkanocCzytaj dalej

Obostrzenia na Mazowszu

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, od poniedziałku 15 marca do niedzieli 28 marca w województwie mazowieckim będą obowiązywały nowe zasady bezpieczeństwa. Wszystko dlatego, że przekroczyliśmy wskaźnik 40 nowych wykrytych zachorowań na COVID19 na 100 tysięcy osób.

Województwo mazowieckie znalazło się na 3. miejscu pod względem ilości nowych zakażeń koronawirusem w Polsce.

Średnia dzienna liczba zachorowań

Z powodu rozwoju pandemii, przez dwa tygodnie zamknięte będą: baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające i kasyna. Nie będzie można też nocować w hotelach - chyba, że nocleg będzie świadczony w ramach podróży służbowej.

Nowe obostrzenia na Mazowszu

Zamknięte galerie

Na Mazowszu nie pójdziemy też: do teatru, muzeum, galerii sztuki, kina. Z kolei obiekty sportowe dostępne będą tylko na potrzeby zawodowców.

Od poniedziałku zamknięte zostaną też sklepy w galeriach handlowych. Otwarte będą tylko: sklepy spożywcze, apteki, drogerie, salony prasowe, księgarnie, pralnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi, a także punkty bankowe, usługi fryzjerskie i optyczne.

Na naszym portalu relacjonowaliśmy jak warszawiacy w weekend rzucili się na zakupy. W centrach handlowych były tłumy, a przed Ikeą utworzyły się gigantyczne kolejki do wejścia i kas.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News