wawainfo.pl
Pawel Wodzynski/East News

Pawel Wodzynski/East News

Nowych obostrzeń na razie nie będzie. Adam Niedzielski: możliwe działania o charakterze regionalnym

6 Października 2021

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Minister zdrowia Adam Niedzielski udzielił wywiadu “Dziennikowi Gazety Prawnej”, w którym zadeklarował, że aktualnie rząd nie bierze pod uwagę wprowadzania nowych obostrzeń, choć są miejsca w Polsce, gdzie mogą zostać przeprowadzone "dodatkowe działania regionalne". Odpowiedział też na pytanie, czy szkoły zostaną zamknięte, a uczniowie będą musieli przenieść się na tryb zdalny.

Nowych obostrzeń nie będzie

Minister zdrowia przyznał, że rząd zmienił swoje podejście do obostrzeń. - Obecnie mamy zupełnie inne nastawienie do wprowadzania restrykcji. To nie wynika z różnic w podejściu społecznym, tylko z charakteru pandemii. Rozwój czwartej fali jest inny, nie rozwija się w tak szybkim tempie jak poprzednie, choć liczba przypadków oczywiście rośnie. Porównujemy fale - dzień do dnia. I widzimy, że trendy są odmienne - tłumaczył Adam Niedzielski w rozmowie z "DGP".

Minister zdrowia zwrócił uwagę na to, że liczba osób wymagających pobytu w szpitalu przy zbliżonej liczbie zakażeń jest teraz dwa razy mniejsza niż w ubiegłym roku. Podkreślił też, że szkoły nie zostaną zamknięte.

- Chcemy natomiast, żeby ludzie przypomnieli sobie i przestrzegali zasad dyscypliny społecznej, jakie stosowaliśmy wcześniej. Musimy wrócić do maseczek i egzekwowania obowiązku ich noszenia - mówi Niedzielski.

Wschodnia Polska pod lupą

Szef resortu zdrowia przyznał natomiast, że mogą zostać przeprowadzone “dodatkowe działania regionalne” i podkreślił, że na dodatkowe restrykcje mogą się załapać powiaty we wschodniej Polsce.

- Prowadzimy monitoring pod względem liczby zakażeń na 10 tys. i liczby zaszczepionych. Według tych parametrów mamy ok. 9 powiatów, które mogłyby być w strefie żółtej i jeden w czerwonej - mówił Niedzielski.

Ale na ten moment to zdecydowanie za mało, by myśleć o rozwiązaniach o charakterze systemowym. - Byłem w Lublinie, rozmawiałem z marszałkiem województwa, z wojewodą, apelowałem do włodarzy samorządowych, żeby bardziej zwrócili uwagę na egzekwowanie przepisów, bo nie tylko policja, ale i straże miejskie mają do tego prawo - głównie w środkach transportu publicznego, komunikacji międzymiastowej. Moje nastawienie jest jednak takie, że żadne restrykcje w najbliższym czasie nie będą rozszerzane - powiedział minister zdrowia.

Wiesz, kim są ci samorządowcy? Na pytanie nr 9 mało kto odpowiada

Pytanie 1 z 9

Paweł Rabiej był

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Ruszyła doroczna akcja zbierania orzechów i żołędzi dla zwierząt z warszawskiego zoo

  • Przejście dla pieszych na placu Bankowym w końcu z sygnalizacją. ZDM ogłosił przetarg na budowę

  • Policja wydała ważny apel w sprawie włamań do mieszkań

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna", "Gazeta Wyborcza"

Stanisław WęgrowskiAutor

Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz prokuratora. Kobieta zmarła na miejscu, a jej ciało odgrodzono parawanem.

Wiadomości

Złote Tarasy wprowadzają szereg zabezpieczeń w związku z samobójstwami

Czytaj więcej >
W samochodzie zaparkowanym przed centrum handlowym w Markach znaleziono dwa ciała

Wiadomości

Szczegóły śmierci młodej pary w centrum handlowym na Targówku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Atak z użyciem noża w toalecie w okolicach Dworca Zachodniego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Śmiertelne potrącenie na stacji Warszawa Powązki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Jadwiga Rojek ps. "Magda". Kombatantka AK miała 95 lat

Czytaj więcej >
Na klatce w bloku przy ul. Wiatracznej zmarł 66-letni mężczyzna

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >