wawainfo.pl
maseczki

Jakub Kaminski/East News

Policja wystawia mandaty. Ludzie dostają za jedzenie gofrów i palenie na ulicy

15 Października 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Maseczki trzeba nosić od soboty we wszystkich miejscach publicznych w całej Polsce, także na świeżym powietrzu. To skutek zaliczenia terytorium całego kraju do strefy żółtej. Policja zapowiedziała surowsze niż dotychczas karanie osób niestos

Maseczki od soboty są obowiązkowe także na świeżym powietrzu

Maseczki ochronne, przyłbice lub inne materiały służące do zasłaniania ust i nosa są od soboty obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych w Polsce - nie tylko w sklepach czy w komunikacji miejskiej, ale także na w przestrzeni otwartej. Są to działania będące odpowiedzią na dramatyczny wzrost ilości zakażeń koronawirusem w pierwszej połowie października. W czwartek (15.10) odnotowano 8099 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia. Kilka dni wcześniej policja zapowiedziała także surowsze niż dotychczas karanie osób nieprzestrzegających obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nie skończy się już na pouczeniu - osobom niestosującym się do nakazu grozi mandat w wysokości 500 zł. 

Policja wystawia mandaty za jedzenie i palenie na ulicy. Powodem jest brak maseczki

Nieoczywistym skutkiem wprowadzonych obostrzeń jest faktyczny zakaz jedzenia, picia czy palenia papierosów na ulicy, czynności tych bowiem nie sposób wykonywać, nie naruszając obowiązku zasłaniania ust i nosa. Jak podaje Radio Kolor, od soboty policja na Mazowszu wystawiła już setki mandatów za nieprzestrzeganie tego obowiązku. Wiele osób zostało ukaranych właśnie w związku jedzeniem lub paleniem w miejscach publicznych. Zdarzały się przypadku wlepienia mandatu za jedzenie gofra lub hot-doga. Według Radia Kolor w powiecie wołomińskim policja wystawiła od soboty 113 mandatów za niezasłanianie ust i nosa, kierując także do sądu 8 wniosków o ukaranie osób niestosujących się do nakazu. W powiecie mińskim wystawiono 109 mandatów, 34 pouczenie i 19 wniosków o ukaranie, w powiecie pruszkowskim - 100 mandatów, 6 pouczeń i 14 wniosków, w powiecie legionowskim - 96 mandatów i 6 wniosków o ukaranie, a w powiecie grodziskim - 52 mandaty, 25 pouczeń i 26 wniosków o ukaranie do sądu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Mazowsze

Mazowsze. Zahaczył o przyczepę, wpadł w poślizg i dachował

Czytaj więcej >

Mazowsze

Józefosław. Aż 20 zgłoszeń po silnej ulewie

Czytaj więcej >
Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem

Mazowsze

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Czytaj więcej >
Wypadek

Mazowsze

Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Policja Wyszków

Mazowsze

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem. Mężczyzna spadł z ciągnika. Wpadł pod koła, nie żyje

Czytaj więcej >
Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna - Ratownictwo Wodne

Mazowsze

Wypadek na trasie S7. Zablokowana droga w kierunku Gdańska

Czytaj więcej >