Totalny paraliż i bitwy o miejsca parkingowe. Tłumy ruszyły na galerie, robią zakupy na ostatnią chwile

Autor Julian Bakuła - 6 Listopada 2020
Wawa InfoŹródło: Wawa Info

Z powodu zamknięcia galerii handlowych - a właściwie drastycznego ograniczenia ich działalności - planowanego na sobotę w piątek tłumy warszawiaków udały się do sklepów, z których nie będzie można skorzystać co najmniej do końca listopada. Spowodowało to ogromne korki na ulicach i tłok na parkingach przed centrami handlowymi.

Dantejskie sceny w galeriach handlowych. Ludzie kłócą się o wejście do sklepów, ogromny tłumDantejskie sceny w galeriach handlowych. Ludzie kłócą się o wejście do sklepów, ogromny tłumCzytaj dalej

Korki i tłumy z powodu zamknięcia galerii handlowych

Zapowiedź zamknięcia galerii handlowych - a właściwie daleko idącego ograniczenia ich działalności - już od najbliższej soboty spowodowała, że wielu warszawiaków postanowiło w piątek udać się do sklepów, z których przez najbliższy czas - co najmniej do 29 listopada - nie będą mogli skorzystać.

W związku z tym w okolicach dużych warszawskich centrów handlowych utworzyły się korki uliczne, a parkingi przed galeriami handlowymi wypełniły się samochodami. Tłumy i tłok w sklepach nie tylko utrudniają zrobienie zakupów, ale także zachowywanie odpowiedniego dystansu zalecanego ze względów sanitarnych.

Od soboty trudniej będzie zaopatrzyć się w odzież i obuwie

Tłok w warszawskich galeriach handlowych może wiązać z faktem, że od soboty trudniej będzie zaopatrzyć się w odzież czy obuwie, bo to właśnie sklepy z tej branży będą musiały zawiesić działalność do końca miesiąca.

- Pojedźcie do Arkadii czy Złotych Tarasów i zobaczcie, co tam się dzieje. Kolejki do sklepów z butami i odzieżą niesamowite. Ludziom chyba puszczają nerwy, bo przed chwilą widziałam awanturę w kolejce - pisała dziś jedna z czytelniczek Wawa Info.

Dzisiaj grzeje:
1.Dantejskie sceny w galeriach handlowych. Ludzie kłócą się o wejście do sklepów, ogromny tłum
2. Porażające odkrycie sprzed 65 tys. lat w Karpatach. Przyjezdni o niczym nie mieli pojęcia
3. Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?

Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?Czytaj dalej

Czy to najlepszy moment na zakupy?

Część czytelników Wawa Info bardzo krytycznie ocenia zachowanie osób, które w przeddzień ograniczenia działalności galerii handlowych z powodu eskalacji epidemii koronawirusa tłoczą się w sklepach, gdzie trudno o zachowanie odpowiedniego dystansu. "Jedyne co im brakuje to mózg, bo następna kolejka w której się ustawią, to ta na test na Covid" - czytamy w jednym z komentarzy na Facebooku.

"Wyjechałem dziś z domu na chwile wymienić tylko opony... godzina 13, a na ulicach mrowie samochodów, aż się korki tworzyły. Myślę sobie - powaliło ten naród po głowie, czy co? Swoją drogą, to ładnie pracują zdalnie na tych kwarantannach w takim razie" - pisze inny mieszkaniec Warszawy.

Warszawiacy nie rozumieją decyzji rządu

Wśród komentarzy dotyczących sytuacji panującej w piątek w warszawskich galeriach handlowych nie brakuje także krytycznych uwag pod adresem rządu. "Rządzący oszaleli, przecież to też było do przewidzenia... Bezmózgi jeszcze odrzucili niemiecką pomoc. Wywołali strajk kobiet" - wylicza jeden z czytelników Wawa Info.

"Nasz rząd z tektury genialny do takich rzeczy" - czytamy w innym komentarzu. "Nie przejmujcie się! To chwilowe! Galerie zostaną znowu otwarte w połowie grudnia aby ludzie mogli masowo tam pobiec przed wyjazdem do rodzin na święta. To się nazywa 'strategia rządowa'" - ironizuje kolejna osoba.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tłumy nagle rzuciły się na cukiernię, ogromna kolejka jakiej jeszcze nie było. Wspaniały gest WarszawiakówTłumy nagle rzuciły się na cukiernię, ogromna kolejka jakiej jeszcze nie było. Wspaniały gest WarszawiakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska sieciówka rośnie 3 razy szybciej niż Biedronka. Nie ruszyła jej nawet pandemia
  2. Ciężarówka wpadła w poślizg i zmiotła z drogi samochód - wideo
  3. Tłumy nagle rzuciły się na cukiernię, ogromna kolejka jakiej jeszcze nie było. Wspaniały gest Warszawiaków
  4. Nagła manifestacja w centrum Warszawy. To nie Strajk Kobiet, na ulice wyszły babcie
  5. Niespodziewana decyzja w sprawie szpitala tymczasowego. Przed chwilą podali nową lokalizację, wojsko bierze się do pracy
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Wojciech Włodarczyk, jego syn zginął tragiczną śmiercią

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News