wawainfo.pl
Wawa Info

Wawa Info

Totalny paraliż i bitwy o miejsca parkingowe. Tłumy ruszyły na galerie, robią zakupy na ostatnią chwile

6 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Z powodu zamknięcia galerii handlowych - a właściwie drastycznego ograniczenia ich działalności - planowanego na sobotę w piątek tłumy warszawiaków udały się do sklepów, z których nie będzie można skorzystać co najmniej do końca listo

Korki i tłumy z powodu zamknięcia galerii handlowych

Zapowiedź zamknięcia galerii handlowych - a właściwie daleko idącego ograniczenia ich działalności - już od najbliższej soboty spowodowała, że wielu warszawiaków postanowiło w piątek udać się do sklepów, z których przez najbliższy czas - co najmniej do 29 listopada - nie będą mogli skorzystać.

W związku z tym w okolicach dużych warszawskich centrów handlowych utworzyły się korki uliczne, a parkingi przed galeriami handlowymi wypełniły się samochodami. Tłumy i tłok w sklepach nie tylko utrudniają zrobienie zakupów, ale także zachowywanie odpowiedniego dystansu zalecanego ze względów sanitarnych.

Od soboty trudniej będzie zaopatrzyć się w odzież i obuwie

Tłok w warszawskich galeriach handlowych może wiązać z faktem, że od soboty trudniej będzie zaopatrzyć się w odzież czy obuwie, bo to właśnie sklepy z tej branży będą musiały zawiesić działalność do końca miesiąca. 

- Pojedźcie do Arkadii czy Złotych Tarasów i zobaczcie, co tam się dzieje. Kolejki do sklepów z butami i odzieżą niesamowite. Ludziom chyba puszczają nerwy, bo przed chwilą widziałam awanturę w kolejce - pisała dziś jedna z czytelniczek Wawa Info.

Czy to najlepszy moment na zakupy?

Część czytelników Wawa Info bardzo krytycznie ocenia zachowanie osób, które w przeddzień ograniczenia działalności galerii handlowych z powodu eskalacji epidemii koronawirusa tłoczą się w sklepach, gdzie trudno o zachowanie odpowiedniego dystansu. "Jedyne co im brakuje to mózg, bo następna kolejka w której się ustawią, to ta na test na Covid" - czytamy w jednym z komentarzy na Facebooku.

"Wyjechałem dziś z domu na chwile wymienić tylko opony... godzina 13, a na ulicach mrowie samochodów, aż się korki tworzyły. Myślę sobie - powaliło ten naród po głowie, czy co? Swoją drogą, to ładnie pracują zdalnie na tych kwarantannach w takim razie" - pisze inny mieszkaniec Warszawy.

Warszawiacy nie rozumieją decyzji rządu

Wśród komentarzy dotyczących sytuacji panującej w piątek w warszawskich galeriach handlowych nie brakuje także krytycznych uwag pod adresem rządu. "Rządzący oszaleli, przecież to też było do przewidzenia... Bezmózgi jeszcze odrzucili niemiecką pomoc. Wywołali strajk kobiet" - wylicza jeden z czytelników Wawa Info.

"Nasz rząd z tektury genialny do takich rzeczy" - czytamy w innym komentarzu. "Nie przejmujcie się! To chwilowe! Galerie zostaną znowu otwarte w połowie grudnia aby ludzie mogli masowo tam pobiec przed wyjazdem do rodzin na święta. To się nazywa 'strategia rządowa'" - ironizuje kolejna osoba.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Od poniedziałku plac Bankowy zamieni się w plac budowy, tramwaje rozpoczynają drugi etap prac technicznych

Ulice

Remont torowiska w okolicach placu Bankowego. Zamykanych jest 18 przystanków, a tramwaje będą jeździć objazdami

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Ulice

Wypadek na trasie S8 w kierunku Poznania. Stworzył się gigantyczny korek

Czytaj więcej >

Ulice

Wał Miedzeszyński. Zderzenie dwóch samochodów, są ranni

Czytaj więcej >

Ulice

Wypadek w Warszawie. Z impetem wjechała w pieszego, trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Ulice

Mokotów: wypadek na Puławskiej. Zablokowany jeden pas ruchu

Czytaj więcej >
Poszukiwani są świadkowie wypadku na skrzyżowaniu Esperanto i Anielewicza.

Ulice

Motocyklista nie żyje, dziecko walczy o życie w szpitalu. Pilny apel matki chłopca

Czytaj więcej >