wawainfo.pl > Trasa S8

Trasa S8

Korki, utrudnienia i informacje związane z trasą S8 w Warszawie

S8
18.06.2022 02:02 Ogromne utrudnienia na trasie S8. Płonie samochód

Pożar samochodu na trasie S8. GDDKiA poinformowała o bardzo dużych utrudnieniach w kierunku Białegostoku. Droga jest zablokowana.Nikomu nic się nie stało, ale utworzyły się duże utrudnienia.

OSP JANKI
17.06.2022 02:02 Wypadek na S8. Zderzenie dwóch aut ciężarowych i samochodu osobowego

Do wypadku z udziałem auta osobowego i dwóch samochodów ciężarowych doszło na trasie S8, na wysokości Janek, w kierunku Warszawy. Jedna osoba została ranna. Na miejscu trwa akcja służb. Droga jest kompletnie zablokowana.- Przed godziną 10 otrzymaliśmy zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów. Był to samochód osobowy oraz dwa samochody ciężarowe. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Na miejscu trwają czynności. Jednej osobie jest udzielana pomoc w karetce. Kierowcy muszą przygotować się na duże utrudnienia - mówi w rozmowie z wawainfo.pl, Marta Gierlicka z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.W akcji brały udział policja, pogotowie oraz cztery zastępy straży pożarnej.- Doszło do zdarzenia dwóch samochodów ciężarowych z pojazdem osobowym. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na miejscu doszło do wycieku płynów z pojazdów. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz na wstępie osobę poszkodowaną - mówi w rozmowie z wawainfo.pl mł. bryg. Karol Kroć z KP PSP Pruszków.Dodatkowo występują utrudnienia w kursowaniu linii 733.- Z powodu zdarzenia drogowego w rejonie Nowych Grocholic występują utrudnienia w kursowaniu linii 733 - informuje Warszawski Transport Publiczny

KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News
17.06.2022 02:02 Wypadek na trasie S8 w kierunku Poznania. Stworzył się gigantyczny korek

Na trasie S8 w kierunku Poznania na wysokości al. Prymasa Tysiąclecia doszło do wypadku. Kierujący pojazdem stracił nad nim panowanie - samochód przewrócił się na bok i uderzył w barierki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.Problemem jest jednak korek - ten ciągnie się już przez 8 km od miejsca zdarzenia.

Pijani rodzice wieźli dzieci
16.06.2022 02:02 Poszukiwana listem gończym 26-latka złapana. Wraz z partnerem podróżowała autem, oboje byli kompletnie pijani

Podczas minionego weekendu wyszkowska policja otrzymała zgłoszenie o poruszającym się trasą S8 w kierunku Warszawy pojeździe, którym kieruje najprawdopodobniej pijany mężczyzna. Po zatrzymaniu samochodu, okazało się, że tuż obok niego siedziała również nietrzeźwa 26-latka, poszukiwana listem gończym. W aucie były także dzieci.

S8
19.03.2022 03:38 Samochód najpierw uderzył w bariery, a potem dachował. Wypadek na trasie S8

Samochód z wypożyczalni jechał trasą S8, uderzył w barierki niedaleko zjazdu na ul. Łabiszyńską, a potem dachował. Na miejscu znalazły się szybko straż pożarna i pogotowie. Na trasie stworzył się korek. Sprawę badała również policja. Kierowca wyszedł z wypadku w jednym kawałku.

wypadek s8
19.03.2022 03:38 Wypadek na S8. Auto stanęło w płomieniach, są utrudnienia w ruchu

Wypadek na trasie S8. Na wysokości miejscowości Wypędy kierowca golfa zjechał na prawy pas, uderzył w busa i finalnie w bariery. Osobówka stanęła w płomieniach. Na trasie występują utrudnienia.O szczegółach zdarzenia, do którego doszło w okolicy godziny 9:00 na trasie S8 w kierunku Warszawy, jako pierwszy poinformował TVN24.Na wysokości miejscowości Wypędy (pow. pruszkowski) osoby golf uderzył w bariery ochronne. W wyniku uderzenia doszło do pożaru samochodu.

S8
19.03.2022 03:38 Wypadek na trasie S8. Ciężarówka spadła z wiaduktu

Wypadek na trasie S8 w kierunku Białegostoku. Ciężarówka spadła z wiaduktu. Na miejscu znalazły się już służby, wylądował też helikopter LPR. Kierowca zginął na miejscu. Doszło również do uszkodzenia innych samochodów na trasie.

Jan Bielecki/East News
19.03.2022 03:38 Zderzenie na S8. Jeden z kierujących miał zakaz prowadzenia pojazdów

Poważna kolizja na S8. Na trasie w kierunku na Marki doszło do zderzenia dwóch osobówek. Kierowca jednego z pojazdów nie miał prawa, by siadać za kółkiem – ustaliła stołeczna policja.– Do kolizji doszło na trasie S8, na wysokości ulicy Jagiellońskiej w kierunku na Marki – potwierdziła w rozmowie z wawainfo.pl aspirant sztabowy Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

wypadek na s8
19.03.2022 03:35 Tragiczny wypadek na S8. Samochód dachował

W tragicznym wypadku zginął 30-letni obywatel Szwecji. Na miejscu pracują policjanci ruchu drogowego wspólnie z technikiem kryminalistyki. Wszystkie czynności wykonywane są pod nadzorem Prokuratora - podaje policja.Do zdarzenia doszło w miejscowości Turzyn-Kolonia na obwodnicy Wyszkowa na trasie S8 w kierunku Białegostoku.- Obecnie funkcjonariusze zabezpieczają ślady, wykonują oględziny miejsca, samochodu marki Land Rover, przesłuchują świadków oraz sporządzają szkice zdarzeniowe - informuje Komenda Powiatowa Policji w WyszkowieZe wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jadąc w stronę Białegostoku nagle zjechał do przydrożnego rowu gdzie dachował. - Pojazd był bardzo zniszczony. W środku znajdowała się uwięziona osoba bez widocznych funkcji życiowych. Strażacy ewakuowali mężczyznę z pojazdu. Lekarz z zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon - mówi w rozmowie z wawainfo.pl, st. bryg. Sławomir Pietrzak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.W stronę Białegostoku ruch odbywa się po jednym pasie ruchu. Główna Dyrekcja Dróg i Autostrad zaleca objazd drogą serwisowa trasy S8 przez Turzyn - Budykierz.Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane przez policjantów z Wyszkowa.

20211105 205915
19.03.2022 03:35 Zderzenie dwóch aut na S8

W piątek wieczorem doszło do zderzenia dwóch aut osobowych na trasie S8 w Warszawie na wysokości ulicy Słowackiego w kierunku Białegostoku. Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej.Jak udało nam się ustalić, w zderzeniu brały dwa samochody osobowe marki skoda oraz toyota.- Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej. Nikt nie ucierpiał. Z jednego auta nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. W tej chwili są zablokowane dwa pasy ruchu w kierunku Białegostoku - mówi w rozmowie z wawainfo.pl, st. kpr. Michał Konopka z Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.Korek tworzy się od Cmentarza Powązkowskiego i ma ponad 2,5 kilometra.

12-131833
19.03.2022 03:34 Interwencja Straży Granicznej na S8. Cztery osoby zatrzymane, jedna poszukiwana

W czwartek wieczorem Straż Graniczna w asyście policji zatrzymała czterech obywateli Syrii na trasie S8 w Warszawie. W trakcie zdarzenia jeden mężczyzna zdołał uciec. Trwają poszukiwania.Do zdarzenia doszło na trasie S8, na odcinku pomiędzy ul. Maczka i Al. Prymasa Tysiąclecia na pasie ruchu w kierunku Poznania. Nieoznakowany radiowóz Straży Granicznej zauważył poruszający się z duża prędkością samochód, w którym znajdowało się kilka osób. Dodatkowo auto poruszało się na niemieckich numerach rejestracyjnych.- Samochód wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy i został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Do wsparcia interwencji została wezwana policja. Zatrzymaliśmy czterech młodych mężczyzn w wieku około 20 lat. Wszyscy posiadali legalne paszporty z Syrii - tłumaczy w rozmowie z wawainfo.pl Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie.Piąty mężczyzna ryzykując własnym życiem zdołał uciec funkcjonariuszom.- Jego ucieczka była dosyć dramatyczna, ponieważ mężczyzna przeciął inne pasy trasy szybkiego ruchu. Nie udało się go zatrzymać. Trwają poszukiwania - dodaje Bielec-Janas.Zatrzymana czwórka młodych mężczyzn została przewieziona do placówki Straży Granicznej w Warszawie, gdzie są prowadzone są wobec nich czynności karne i administracyjne. Jak udało nam się dowiedzieć - postępowanie karne prowadzone jest w kierunku przekroczenia granicy Polski wbrew przepisom, natomiast administracyjne w związku ze zobowiązaniem do powrotu do swojego kraju - jest to automatyczna procedura, uruchomiana wobec osób, które nielegalnie przebywają w Polsce.Jak dodaje Dagmara Bielec-Janas, kierunkiem podróży na pewno nie była Polska gdyż zatrzymani mężczyźni do tej pory nie wnioskowali o ochronę międzynarodową.- Polska w tej sytuacji została potraktowana jako kraj tranzytowy. Mężczyźni chcieli przedostać się na zachód Europy. Na ten moment nie wiemy skąd podróżowali - mówi Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

S8 Korki
19.03.2022 03:34 Paraliż na S8. Utrudnienia w obydwu kierunkach.

Sparaliżowana jest droga ekspresowa S8 w obydwu kierunkach. Korek w stronę Białegostoku sięga ponad 7 km. Przyczyną utrudnień jest następstwo kilku zdarzeń, do których doszło w piątek popołudniu.Jak informuje portal tvnwarszawa.pl, do wypadków doszło na wysokości Bemowa, Żoliborza i Targówka. - Na skrajnie lewym pasie stoi BMW. Widać, że auto w coś uderzyło, ale na miejscu nie ma drugiego pojazdu. Z samochodu wyciekły płyny eksploatacyjne - relacjonuje sytuację na wysokości Powstańców Śląskich, w kierunku Poznania reporter TVN Warszawa.Z informacji uzyskanych od Głównej Dyrekcji Dróg i Autostrad wiemy także, że wcześniej doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na wysokości Szeligowskiej na Bemowie w kierunku Białegostoku. Dwie osoby zostały ranne. Według informacji TVN Warszawa było to dwoje dzieci w wieku trzech i pięcu lat.

S8 (1)
19.03.2022 03:33 Dwa auta i traktor zderzyły się na S8. Na miejscu śmigłowiec LPR

Na trasie S8 doszło do zderzenie Skody, Mitsubishi i traktora. Auto zawisło na barierkach, wywołując blokadę pasa ruchu. Na miejsce ruszył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do zdarzenia doszło 17 września chwilę po 12:20. Jak informuje Paweł Pawełas z GDDKiA, na trasie S8 pomiędzy węzłami Kobyłka a Zielonka doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz traktora.

S8
19.03.2022 03:32 Ruszają kontrole prędkości na warszawskim odcinku trasy S8

Ruszają kontrole prędkości na warszawskim odcinku trasy S8. Dwa systemy odcinkowych pomiarów już w najbliższych dniach zostaną zamontowane na dwóch, kluczowych odcinkach. Miasto już podpisało umowę, której koszt wyniósł aż cztery miliony złotych.Jak informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego, urządzenia zostaną zainstalowane na dwóch odcinkach: pomiędzy węzłem Łabiszyńska a węzłem Piłsudskiego oraz między węzłem Konotopa a węzłem Bemowo. Pomiary będą prowadzone w obu kierunkach, a wybór lokalizacji został poprzedzony wizjami lokalnymi oraz analizą bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 03:32 Warszawska drogówka będzie sprawdzać kierowców w ramach akcji "Bezpieczna trasa S8"

W czwartek 9 września warszawscy policjanci z “drogówki” będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pod tytułem “Bezpieczna Trasa S8”. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ostatnim czasie kierowcy jeżdżący tą trasą coraz częściej muszą mierzyć się z utrudnieniami, które są konsekwencją wypadków drogowych.

Trasa S8
19.03.2022 03:32 Zderzenie czterech aut na S8. Utrudnienia potrwają nawet kilka godzin

Kolejna kolizja na trasie S8. Cztery pojazdy zderzyły się na wysokości ulicy Dywizjony 303. Zablokowane aż dwa pasy ruchu w kierunku Poznania. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad deklaruje, że utrudnienia mogą trwać nawet trzy godziny.Jak informowaliśmy, około godziny 13:10 na trasie S8 w kierunku Białystoku, na odcinku na wysokości Powązkowskiej i Marymonckiej doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. Na miejsce ruszyły służby ratunkowe, jednak żaden z kierowców nie wymagał hospitalizacji.

Warszawa
19.03.2022 03:32 Wypadek na trasie S8. Zderzenie trzech pojazdów

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o poważnej kolizji na trasie S8. Doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. Na miejsce ruszyły służby ratunkowe. Gigantyczny korek oraz utrudnienia w ruchu mogą trwać nawet do 15:10. Jak informuje GDDKiA, do zdarzenia doszło 8 września, około godziny 13:10. Kolizja miała miejsce na trasie S8 w kierunku Białystoku, na odcinku na wysokości Powązkowskiej i Marymonckiej.

Pixabay/AndrzejRembowski
19.03.2022 03:30 Akcja policjantów na S8. Kontrolują autokary

Policja zorganizowała ogromną interwencję na trasie S8. Na wysokości Pruszkowa pojawiło się kilkadziesiąt radiowozów. Funkcjonariusze przeprowadzali kontrolę autokarów.

Policja zatrzymała kierowcę i pasażera BMW, którzy zbiegli z sobotniego wypadku na S8
19.03.2022 03:30 Policja zatrzymała mężczyzn, którzy zbiegli z miejsca wypadku na S8. Jeden z nich był poszukiwany

Ciąg dalszy sprawy tragicznego wypadku na S8 w okolicach Kobyłki. W wyniku zdarzenia zmarł kierowca ciężarówki, którego pojazd spadł z wiaduktu. Policjanci złapali mężczyzn, którzy uciekli z miejsca zdarzenia. Okazało się, że jeden z nich miał powody, by uciekać przed stróżami prawa.W sobotę na trasie S8 w kierunku Białegostoku doszło do kolejnego tragicznego wypadku. Sytuacja była o tyle poważna, iż samochód ciężarowy biorący udział w zdarzeniu spadł z wiaduktu.Strażacy potwierdzili najgorszy scenariusz. Zakleszczony kierowca TIR-a nie przeżył zdarzenia. Policja prowadziła działania związane głównie z ustaleniem miejsca pobytu kierowcy i pasażerów jednego z aut.W wypadku na S8 udział brały łącznie 3 pojazdy. Ciężarówka, Volvo oraz BMW. Ostatni z samochodów uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawa znalazła swój finał.

Zderzenie na S8
19.03.2022 03:29 Zderzenie na S8 w okolicach Marywilskiej. Mercedes uderzył w pojazd ciężarowy

Na trasie S8 nieopodal ul. Marywilskiej doszło do zderzenia pojazdu osobowego z ciężarowym. Nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia, a ruch został już przywrócony.

S8
19.03.2022 03:29 Tragiczny wypadek na trasie S8. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja ma go już w swoich rękach

Tragiczny wypadek na trasie S8. Kierowca samochodu wjechał czołowo motorowerzystę i zbiegł z miejsca zdarzenia. Ofiara, mimo reanimacji, zmarła. Policja zorganizowała obławę na uciekiniera i udało jej się go pochwycić. Teraz mężczyzna przebywa w areszcie.Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Zderzenie 5 aut na trasie S8
19.03.2022 03:28 Na trasie S8 zderzyło się 5 pojazdów. Tworzy się ogromny korek

Duże utrudnienia na S8 w kierunku Białegostoku. Zderzyło się pięć pojazdów. Dwa samochody osobowe i trzy dostawcze niemal całkowicie zablokowały trasę. Karambol na S8. We wtorek rano na wysokości ulicy Powązkowskiej zderzyło się pięć aut. Dwa z nich to pojazdy osobowe, a trzy pozostałe to auta dostawcze, busy.

Wypadek policja
19.03.2022 03:28 Poważny wypadek na S8. W akcji śmigłowiec LPR i policja

Pijana kobieta wjechała w stojącego na poboczu 17-latka. Nastolatek z licznymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Trwają prace wyjaśniające okoliczności wypadku.Do wypadku doszło w nocy z 22 na 23 czerwca na słabo oświetlonym odcinku drogi serwisowej trasy S8 na wysokości miejscowości Trzcianka. Na drodze zatrzymał się samochód. Z auta wysiadł pasażer, który miał sprawdzić stan opon w pojeździe. Kierowca podejrzewał, że z jednej z nich uszło powietrze.Kiedy 17-latek sprawdzał opony, na drodze pojawił się volkswagen. Kierująca prawdopodobnie nie zauważyła samochodu na poboczu. Nie zdążyła zahamować i potrąciła nastolatka. Policja poinformowała, że doszło do poważnego potrącenia - chłopak miał rozległe obrażenia ciała. Na miejsce wezwano policję i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec zabrał nastolatka do szpitala, a funkcjonariusze rozpoczęli dochodzenie. Po badaniu alkomatem okazało się, że 26-letnia kierująca była pijana. Miała we krwi 0,6 promila alkoholu.

lpr
19.03.2022 03:27 Zderzenie trzech aut na S8. Na miejscu śmigłowiec LPR

Na trasie S8 na wysokości Karpin zderzyły się trzy auta. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Duże utrudnienia w ruchu.Do wypadku doszło przed południem (21.06) na trasie od strony Wyszkowa, w kierunku Warszawy. - Potwierdzam, o godzinie 10:35 otrzymaliśmy zgłoszenie na S8 - mówi w rozmowie z wawwainfo rzecznik wołomińskiej policji Tomasz Sitek. – Zderzyły się dwa auta osobowe i ciężarówka. Wstępnie podejrzewamy, że wypadek spowodowany był nieprawidłowym wyprzedzaniem.Wypadkowi uległa jedna osoba dorosła i dwoje dzieci.Na miejsce został wezwany śmigłowiec LPR, który został jednak odwołany i odleciał około godziny 11:00.Poszkodowani trafili karetką do szpitala na obserwację. Na szczęście ich życie nie jest zagrożone. Rzecznik pytany o sytuację na drodze odpowiedział: - Jeden pas w stronę Warszawy na chwilę obecną jest przejezdny. Nie wiadomo jak długo będzie trwało sprzątanie terenu – dodał.Jak mówi komendant Wiesław Drosio ze straży pożarnej w Wołominie, na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej. Ruch może być utrudniony przez najbliższe dwie godziny.Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać do godziny 13.Czekamy na Wasze informacjewawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:Kabaty: rowerzysta potrącony na pasachZmarł w listopadzie, dopiero teraz miał pogrzeb. Ostatnie pożegnanie Witolda SadowegoŚmiertelny wypadek pod Ciechanowem. Mężczyzna zginął pod kołami pociąguŹródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: MARCIN SMULCZYNSKI/East News (zdjęcie ilustracyjne)

korek
19.03.2022 03:27 Korek na S8. Spore utrudnienia, ZTM ostrzega pasażerów

Korek na S8. Od rana duże utrudnienia na ekspresówce. Są utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.Utrudnienia w kursowaniu linii 104,112, 132, 134, 145,156, 186, 240,326, 414, 518, 705 , 735 i E-9.Z powodu warunków drogowych w ciągu al.Armii Krajowej – Toruńska występują utrudnienia w kursowaniu autobusów linii 104,112, 132, 134, 145,156, 186, 240,326, 414, 518, 705 , 735 i E-9. Możliwe opóźnienia kursów.Jak podaje WTP, możliwe są również opóźnienia innych linii kursujących ciągami okolicznymi. Utrudnienia również dla kierowców w kierunku Poznania. Zator rozpoczyna się na wysokości Wisły i kończy przy ul. Głębockiej.Jak podaje oficer prasowy stołecznej policji "Zdarzenie nie jest wynikiem wypadku ani kolizji." O dalszych utrudnieniach na drodze S8 będziemy informować.

s8
19.03.2022 03:27 Karambol na S8. Zablokowana droga w kierunku Poznania

Karambol na drodze S8 w kierunku Poznania. Około godz. 8.30 na trasie przy ul. Lazurowej zderzyło się 6 samochodów. Nikt nie został ranny. Ruch w tym miejscu wstrzymano na około 2 godziny, kiedy uda się usunąć utrudnienia. Kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia nie będą trwały już zbyt długo.

Pożar
19.03.2022 03:27 Kłęby dymu nad Warszawą. Płonie teren pomiędzy S8 a Wisłostradą

Kłęby dymu unoszą się nad Warszawą - donoszą nasi czytelnicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że płonie teren pomiędzy trasą S8 a Wisłostradą. - Na miejscu jest siedem zastępów straży pożarnej - powiedział w rozmowie z wawainfo.pl, dyżurny stanowiska kierowania mazowieckiej straży pożarnej. Chwilę później doprecyzował, że ogień objął pustostan. - Cały budynek jest w ogniu, pożar jest spektakularny, dlatego mamy tak dużo zgłoszeń - dodał. Jak poinformował nas dziś st. kpt. Rafał Gołębiewski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. - Zdarzenie było widowiskowe, stąd mieliśmy dużo zgłoszeń z numeru 112, bo osoby przejeżdżające mostem Grota widziały duży ogień, duże zadymienie, kilka wozów strażackich - poinformował. Pustostan był parterowym murowanym budynkiem. W wyniku zapalenia zapadł się jego dach. St. kpt. Rafał Gołębiewski stwierdził, że dla straży najważniejsze jest, że w wyniku pożaru nie stwierdzono żadnych ofiar. Podkreślił, że ma świadomość, że dla świadków widok ogromnego słupa ognia na tle nocnego nieba mógł być czymś wyjątkowym, jednak sytuacja okazała się łatwa do opanowania. - Widok i wrażenia dla obserwatorów były poważne, natomiast dla nas jako dla straży było to zdarzenie standardowe. Nic szczególnego się nie działo oprócz tego, że dużo było widać z trasy - powiedział.

  • 1
  • 2