wawainfo.pl > Ulice > Ruszają kontrole prędkości na warszawskim odcinku trasy S8
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Ruszają kontrole prędkości na warszawskim odcinku trasy S8

S8
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ruszają kontrole prędkości na warszawskim odcinku trasy S8. Dwa systemy odcinkowych pomiarów już w najbliższych dniach zostaną zamontowane na dwóch, kluczowych odcinkach. Miasto już podpisało umowę, której koszt wyniósł aż cztery miliony złotych.

Jak informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego, urządzenia zostaną zainstalowane na dwóch odcinkach: pomiędzy węzłem Łabiszyńska a węzłem Piłsudskiego oraz między węzłem Konotopa a węzłem Bemowo.

Pomiary będą prowadzone w obu kierunkach, a wybór lokalizacji został poprzedzony wizjami lokalnymi oraz analizą bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Ruszają kontrole prędkości na warszawskim odcinku trasy S8

"Ze względu na skalę oraz skutki zdarzeń drogowych do których dochodzi na trasie S8, konieczne jest objęcie drogi stałymi kontrolami prędkości" - informuje GITD w komunikacie do mediów.  

System kamer będzie automatycznie określał czas wjazdu i wyjazdu z kontrolowanego odcinka drogi. Pomiarowi będzie będzie przyporządkowywał do pojazdu: miejsce, datę, czas pomiaru, długość odcinka pomiarowego, maksymalną dozwoloną prędkość, a także pas ruchu, którym poruszał się samochód.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi: Trasa S8
Powiązane