wawainfo.pl > Ulice > Warszawska drogówka będzie sprawdzać kierowców w ramach akcji "Bezpieczna trasa S8"
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:32

Warszawska drogówka będzie sprawdzać kierowców w ramach akcji "Bezpieczna trasa S8"

Marek BAZAK/East News
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

W czwartek 9 września warszawscy policjanci z “drogówki” będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pod tytułem “Bezpieczna Trasa S8”. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ostatnim czasie kierowcy jeżdżący tą trasą coraz częściej muszą mierzyć się z utrudnieniami, które są konsekwencją wypadków drogowych.

S8. Policja będzie sprawdzać kierowców

S8 to droga krajowa nr 8, która przebiega przez Warszawę i część otaczających ją powiatów tworząca aglomerację białostocką, łódzką, warszawską i wrocławską. Trasa S8 - na odcinku Konotopa - Marki jest również częścią Ekspresowej Obwodnicy Warszawy, na której często występuje wysokie natężenie ruchu, jedne z największych w całym kraju. 

Jak podaje Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, analiza stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie m. st. Warszawy wykazała, że duża liczba zdarzeń drogowych miała miejsce właśnie na ciągu trasy S8, a odcinkiem szczególnie narażonym jest właśnie Konotopa - Marki.

S8 niezwykle niebezpieczna

Ze statystyk policji wynika, że w 2020 r. na wymienionym odcinku doszło do 13 wypadków, w których obrażenia odniosło 28 osób, a 2 osoby zginęły. W tym okresie doszło też do 1258 kolizji drogowych. Co doprowadziło do tak dużej ilości incydentów? Głównymi przyczynami powstawania zagrożenia była niewłaściwa prędkość przy panujących warunkach na drodze i nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. 

W związku z tym policjanci warszawskiej drogówki zaplanowali na czwartek 9 września br. akcję “Bezpieczna Trasa S8”. W tym dniu funkcjonariusze będą kontrolować kierowców poruszających się po tej trasie, mierzyć prędkość i nadzorować płynność ruchu drogowego. Kierowcy powinni pamiętać, że te działania są przede wszystkim dla nich - po to, aby bezpieczenie dotarli do celu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

Powiązane