wawainfo.pl > Mazowsze > Poważny wypadek na S8. W akcji śmigłowiec LPR i policja
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:28

Poważny wypadek na S8. W akcji śmigłowiec LPR i policja

Wypadek policja
Wypadek policja

Pijana kobieta wjechała w stojącego na poboczu 17-latka. Nastolatek z licznymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Trwają prace wyjaśniające okoliczności wypadku.

Do wypadku doszło w nocy z 22 na 23 czerwca na słabo oświetlonym odcinku drogi serwisowej trasy S8 na wysokości miejscowości Trzcianka.

Na drodze zatrzymał się samochód. Z auta wysiadł pasażer, który miał sprawdzić stan opon w pojeździe. Kierowca podejrzewał, że z jednej z nich uszło powietrze.

Kiedy 17-latek sprawdzał opony, na drodze pojawił się volkswagen. Kierująca prawdopodobnie nie zauważyła samochodu na poboczu. Nie zdążyła zahamować i potrąciła nastolatka.

Policja poinformowała, że doszło do poważnego potrącenia - chłopak miał rozległe obrażenia ciała.

Na miejsce wezwano policję i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec zabrał nastolatka do szpitala, a funkcjonariusze rozpoczęli dochodzenie.

Po badaniu alkomatem okazało się, że 26-letnia kierująca była pijana. Miała we krwi 0,6 promila alkoholu.

Trwa dochodzenie w sprawie wypadku

Jak ustalili policjanci, 17-latek nie miał na sobie elementów odblaskowych, a na drodze było bardzo ciemno. Nietrzeźwa zbyt późno zauważyła stojącego na drodze chłopaka i nie zdążyła wyhamować.

Policjanci przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny otoczenia i samochodów. Na miejscu pojawili się również technicy kryminalistyki.

Kobieta została zatrzymana i przebywa w areszcie policyjnym. Trwa postępowanie w jej sprawie.

Za prowadzenie i spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi grzywna, utrata prawa jazdy oraz do nawet 3 lat więzienia w zależności od obrażeń ofiary.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: East News

Powiązane