wawainfo.pl > Mazowsze > Poszukiwana listem gończym 26-latka złapana. Wraz z partnerem podróżowała autem, oboje byli kompletnie pijani
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 16.06.2022 02:02

Poszukiwana listem gończym 26-latka złapana. Wraz z partnerem podróżowała autem, oboje byli kompletnie pijani

Pijani rodzice wieźli dzieci
Tomasz Radzik/East News - zdjęcie ilustracyjne

Podczas minionego weekendu wyszkowska policja otrzymała zgłoszenie o poruszającym się trasą S8 w kierunku Warszawy pojeździe, którym kieruje najprawdopodobniej pijany mężczyzna. Po zatrzymaniu samochodu, okazało się, że tuż obok niego siedziała również nietrzeźwa 26-latka, poszukiwana listem gończym. W aucie były także dzieci.

Pijany kierowca na S8

Zgłoszenie o pojeździe Renault poruszającym się w wyjątkowo podejrzany sposób, wskazujący na to, że jego kierowca być może spożywał przed wejściem "za kółko" napoje alkoholowe, otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie.

Po 15 minutach służbom udało się namierzyć samochód na trasie S8 w kierunku Warszawy. Za kierownicą siedział 40-letni mężczyzna, a tuż obok niego 26-letnia kobieta. Z tyłu auta przebywało troje dzieci, z których najmłodsze miało zaledwie cztery miesiące.

Policja zdecydowała się na sprawdzenie stanu trzeźwości zarówno mężczyzny jak i kobiety. Okazało się, że kierowca ma ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast jego partnerka - ok. 1,5.

Wpadka 26-latki

To jednak nie koniec "niespodzianek". Po wylegitymowaniu 26-latki służby stwierdziły, że jest ona ścigana listem gończym. Natychmiast została zatrzymana i przetransportowana do aresztu. Jeśli będzie mieć szczęście, czeka ją pół roku pozbawienia wolności.

Wspomniane "szczęście" wynika z faktu, że kara ta dotyczyła przestępstwa, z którego powodu poszukiwana była do tej pory. Za zaniedbania mogące doprowadzić do śmierci, wynikające z transportu swoich dzieci pojazdem kierowanym przez pijanego mężczyznę natomiast, zarówno jej jak i jej partnerowi grozić może pięć lata więzienia.

40-latek musi liczyć się również z możliwością zasądzenia dodatkowych dwóch lat za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Dzieci trafiły tymczasowo pod opiekę swojej babci, a o losie ich rodziców zadecydować będzie musiał teraz sąd.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: naszamlawa.pl, wawainfo.pl zdjęcie główne: Tomasz Radzik/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Trasa S8
Powiązane