wawainfo.pl > Dzielnice > Interwencja Straży Granicznej na S8. Cztery osoby zatrzymane, jedna poszukiwana
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:34

Interwencja Straży Granicznej na S8. Cztery osoby zatrzymane, jedna poszukiwana

12-131833
Straż Graniczna

W czwartek wieczorem Straż Graniczna w asyście policji zatrzymała czterech obywateli Syrii na trasie S8 w Warszawie. W trakcie zdarzenia jeden mężczyzna zdołał uciec. Trwają poszukiwania.

Do zdarzenia doszło na trasie S8, na odcinku pomiędzy ul. Maczka i Al. Prymasa Tysiąclecia na pasie ruchu w kierunku Poznania. Nieoznakowany radiowóz Straży Granicznej zauważył poruszający się z duża prędkością samochód, w którym znajdowało się kilka osób. Dodatkowo auto poruszało się na niemieckich numerach rejestracyjnych.

- Samochód wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy i został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Do wsparcia interwencji została wezwana policja. Zatrzymaliśmy czterech młodych mężczyzn w wieku około 20 lat. Wszyscy posiadali legalne paszporty z Syrii - tłumaczy w rozmowie z wawainfo.pl Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie.

Piąty mężczyzna ryzykując własnym życiem zdołał uciec funkcjonariuszom.

- Jego ucieczka była dosyć dramatyczna, ponieważ mężczyzna przeciął inne pasy trasy szybkiego ruchu. Nie udało się go zatrzymać. Trwają poszukiwania - dodaje Bielec-Janas.

Zatrzymana czwórka młodych mężczyzn została przewieziona do placówki Straży Granicznej w Warszawie, gdzie są prowadzone są wobec nich czynności karne i administracyjne. Jak udało nam się dowiedzieć - postępowanie karne prowadzone jest w kierunku przekroczenia granicy Polski wbrew przepisom, natomiast administracyjne w związku ze zobowiązaniem do powrotu do swojego kraju - jest to automatyczna procedura, uruchomiana wobec osób, które nielegalnie przebywają w Polsce.

Jak dodaje Dagmara Bielec-Janas, kierunkiem podróży na pewno nie była Polska gdyż zatrzymani mężczyźni do tej pory nie wnioskowali o ochronę międzynarodową.

- Polska w tej sytuacji została potraktowana jako kraj tranzytowy. Mężczyźni chcieli przedostać się na zachód Europy. Na ten moment nie wiemy skąd podróżowali - mówi Dagmara Bielec-Janas z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl

Tagi: Trasa S8
Powiązane