wawainfo.pl > Wiadomości > Kłęby dymu nad Warszawą. Płonie teren pomiędzy S8 a Wisłostradą
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:27

Kłęby dymu nad Warszawą. Płonie teren pomiędzy S8 a Wisłostradą

Pożar
Czytelniczka

Kłęby dymu unoszą się nad Warszawą - donoszą nasi czytelnicy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że płonie teren pomiędzy trasą S8 a Wisłostradą. - Na miejscu jest siedem zastępów straży pożarnej - powiedział w rozmowie z wawainfo.pl, dyżurny stanowiska kierowania mazowieckiej straży pożarnej.

Chwilę później doprecyzował, że ogień objął pustostan. - Cały budynek jest w ogniu, pożar jest spektakularny, dlatego mamy tak dużo zgłoszeń - dodał.

Jak poinformował nas dziś st. kpt. Rafał Gołębiewski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia.

- Zdarzenie było widowiskowe, stąd mieliśmy dużo zgłoszeń z numeru 112, bo osoby przejeżdżające mostem Grota widziały duży ogień, duże zadymienie, kilka wozów strażackich - poinformował.

Pustostan był parterowym murowanym budynkiem. W wyniku zapalenia zapadł się jego dach.

St. kpt. Rafał Gołębiewski stwierdził, że dla straży najważniejsze jest, że w wyniku pożaru nie stwierdzono żadnych ofiar. Podkreślił, że ma świadomość, że dla świadków widok ogromnego słupa ognia na tle nocnego nieba mógł być czymś wyjątkowym, jednak sytuacja okazała się łatwa do opanowania.

- Widok i wrażenia dla obserwatorów były poważne, natomiast dla nas jako dla straży było to zdarzenie standardowe. Nic szczególnego się nie działo oprócz tego, że dużo było widać z trasy - powiedział.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.