wawainfo.pl > Mazowsze > Tragiczny wypadek na trasie S8. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja ma go już w swoich rękach
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:29

Tragiczny wypadek na trasie S8. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja ma go już w swoich rękach

S8
mazowiecka.policja.gov.pl

Tragiczny wypadek na trasie S8. Kierowca samochodu wjechał czołowo motorowerzystę i zbiegł z miejsca zdarzenia. Ofiara, mimo reanimacji, zmarła. Policja zorganizowała obławę na uciekiniera i udało jej się go pochwycić. Teraz mężczyzna przebywa w areszcie.

Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Wypadek na trasie S8. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia

W poniedziałek ok. godz. 17.00 doszło do tragicznego wypadku na trasie S8 między Lucynowem a Mostówką.

44-letni kierowca Opla jadący w kierunku Warszawy, w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka 50-letnim motorowerzystą.

Do akcji natychmiast ruszyli świadkowie zdarzenia, którzy udzielili pierwszej pomocy 50-latkowi. Ten, niestety, po długiej resuscytacji, zmarł.

W tym czasie sprawca zdarzenia wysiadł z samochodu i uciekł, pozostawiając rozbite auto na poboczu. W ślad za nim ruszyła też policja.

Policjanci na początku starali się ustalić tożsamość kierowcy - okazał się nim być 44-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Do jego poszukiwań zaangażowano również psy tropiące.

Kierowca złapany i osadzony w areszcie

44-latka udało się złapać we wtorek po godz. 16.00. Jak twierdził w rozmowie z policjantami, jego odejście z miejsca zdarzenia było motywowane zdenerwowaniem i spowodowane irracjonalnym myśleniem. Funkcjonariusze pobrali do badań krew podejrzanego.

W środę sprawę przejęła prokuratura, która postawiła mężczyźnie zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz oddalenie się od miejsca zdarzenia i nie udzielenie pierwszej pomocy ofierze.

Sąd Rejonowy w Wyszkowie postanowił we czwartek zasądzić areszt dla sprawcy wypadku, obawiając się, że ponownie może on uciec policji.

Sprawa trafi niedługo do sądu. Sprawcy grozi 12 lat więzienia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: mazowiecka.policja.gov.pl

Powiązane