wawainfo.pl > Ostrzeżenia Imgw

Ostrzeżenia Imgw

Ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne wydane przez IMGW dla Warszawy i Mazowsza

IMGW wydało ostrzeżenia III stopnia przed burzami
18.06.2022 02:02 IMGW podwyższyło ostrzeżenia do 3. stopnia w mazowieckich powiatach. Jest się czego bać?

IMGW podwyższyło poziom ostrzeżeń związanych z burzami na Mazowszu. W północnych i wschodnich powiatach zagrożenie jest już na poziomie trzecim. SMSy ostrzegawcze rozesłało również RCB. Burza przeszła już nad Ostrołęką i Wyszkowem. Możliwe, że zagrzmi jednak również w innych miejscach jeszcze dziś wieczorem lub w nocy.

Radio 7 - Północne Mazowsze i Działdowszczyzna
17.06.2022 02:02 Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu

Żuromin. Nawałnica, która przeszła przez Mazowsze, zerwała dach popularnego dyskontu. Powalone drzewa, zalane piwnice i podtopienia. Żywioł nie oszczędza powiatu żuromińskiego.Potężna nawałnica przetoczyła się wczoraj przez Żuromin. Wiatr zerwał kilkudziesięciometrowy płat dachu z marketu spożywczego sieci Dino przy ulicy Warszawskiej, uszkodził kilka samochodów i budynek w pobliżu. Nikt nie został ranny.- Potwierdzam, poszycie dachowe sklepu Dino wylądowało na zaparkowanych na parkingu czterech autach. Na szczęście nikomu nic się nie stało - mówił w rozmowie z wawainfo oficer prasowy straży pożarnej w Żurominie Tomasz Łopiński. Jak podaje Radio7, "blacha, instalacje fotowoltaiczne oraz drewniana konstrukcja spadły na zaparkowane samochody. Uszkodzonych zostało pięć aut, a fragmenty dachu można było znaleźć nawet 200 metrów od sklepu."Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że to nie koniec ekstrymalnych warunków pogodowych na Mazowszu. W najbliższych dniach będziemy nadal obserwować nieustające upały II stopnia, ulewny deszcz wraz z gradem i silne porywy wiatru. Należy zachować ostrożność podczas burz.

Burze w Warszawie
17.06.2022 02:02 Do Warszawy nadciąga burza. Ostrzeżenia IMGW

IMGW prognozuje, że nad Warszawą znów mogą pojawić się burze. Ostrzeżenia I stopnia dotyczą nie tylko stolicy, ale też całego Mazowsza. Ulewy i błyski mogą pojawić się w poniedziałek w okolicach godziny 18. "Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do około 90 km/h. Miejscami grad" - czytamy na stronie IMGW.Synoptycy prognozują, że niebezpiecznie będzie nie tylko po południu, ale też w nocy z 16 na 17 sierpnia.Przed nawałnicami atmosferycznymi ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.- Opady mogą sięgać 30 mm, a porywy wiatru 90 km/h. Możliwy grad - podaje RCB.

sms rcb
16.06.2022 02:02 RCB przesłało ważny SMS. Należy się przygotować

RCB ponownie rozesłało do mieszkańców Warszawy SMS-y z ostrzeżeniem. Przekazano, że należy się przygotować na ostre nawałnice w mieście i jego okolicach. W niektórych częściach Warszawy i Mazowsza pada od samego rana.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
16.06.2022 02:02 Burze nie odpuszczają. Ostrzeżenie I stopnia

IMGW wydało ostrzeżenia dla Warszawy. W środę w stolicy specjaliści przewidują zagrożenie I stopnia burzami i gradem. Uwaga na wysokie temperatury.Fala upałów nie odpuszcza. Od połowy czerwca meteorolodzy obserwują wyjątkowo wysokie temperatury na terenie całego Mazowsza.Stolica przez parę dni zmagała się ze skutkami nawałnicy, która przeszła w zeszłym tygodniu przez miasto. Jak zapowiadają naukowcy - to jeszcze nie koniec ekstremalnych warunków pogodowych.W tym tygodniu upałom będą towarzyszyły gwałtowne porywy wiatru, opady deszczu oraz gradu. Instytut Meteorologii sugeruje, by zachować szczególną ostrożność w najbliższą środę (30.07). Tego dnia temperatury mogą osiągnąć nawet 30 stopni Celsjusza.Taka pogoda będzie utrzymywała się od 7:30 rano w środę (30.06) przez co najmniej 24 godziny. Dziś na ogół pogodnie, tylko na zachodzie i południu wzrost zachmurzenia, pod wieczór przelotny deszcz lub burze⛈ z intensywnym deszczem☔ i gradem. 🌡Temperatura od 23°C na Helu do 32°C w Legnicy. 💨Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach porywy do 90 km/h. pic.twitter.com/o1JcxfjSi2— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) June 29, 2021

Ogromna ulewa nad Warszawą
16.06.2022 02:02 Burza nad Warszawą przyniosła kolejne podtopienia. Tunel PKP Włochy pod wodą

Drogi i tunele znalazły się pod wodą. Intensywne opady i burza dosłownie spraliżowały Warszawę. Warszawa płynie pic.twitter.com/FsO8VRN5SC— Wawa Info (@wawa_info) July 16, 2021 Tunel PKP Włochy został zalany. Auta brodzą w wodzie, która utrudnia bezpieczne poruszanie się.Lepiej nie jest również w innych częściach Warszawy. Ulica Chrobrego na Włochach również znalazła się pod wodą. >Zespół prasowy stołęcznej policji potwierdza, że sytuacja na drogach jest bardzo poważna. Główne ulice są zalane.- Jest kilka miejsc, gdzie zalane są ulice. Jest to głównie Trasa Siekierkowska, Prymasa Tysiąclecia, Powstańców Śląskich, Grójecka. W miarę możliwości jedziemy tam, docieramy na miejsce i działamy - przekazała pani Wysocka z zespołu prasowego warszawskiej policji.

Pilne
13.06.2022 02:02 Mieszkańcy Mazowsza dostają SMS-em alert RCB

Przed nami kolejne godziny, w których pogoda da nam się we znaki. Mieszkańcy Mazowsza otrzymują właśnie specjalne SMS-y ostrzegające o niebezpiecznych warunkach pogodowych.Kolejnych kilkanaście godzin upłynie pod znakiem bardzo silnego wiatru, który, niestety, może wyrządzić poważne szkody. Należy zadbać o to, aby wszystkie cenne rzeczy przetrzymywane na balkonach były odpowiednio zabezpieczone.- Uwaga! Dzis, w nocy i jutro silny wiatr (01/02.12). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy - czytamy w SMS-ie, który otrzymaliśmy od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.>

Nad Warszawę dotarł front burzowy, robi się niebezpiecznie
13.06.2022 02:02 Front burzowy dotarł nad Warszawę. Pierwsze silne porywy wiatru pojawiły się na Bielanach

Nad Warszawą robi się niebezpiecznie. Front burzowy dotarł nad stolicę. Niebo zrobiło się szare, a miejscami nawet czarne. Mieszkańcy Bielan jako pierwsi objęci zostali silnymi porywami wiatru. Zrobi się jeszcze groźniej.Gdzie jest burza? Front dotarł już do stolicy. Najbliższe godziny upłyną pod znakiem ulewnych deszczów i gwałtownych wyładowań.Już teraz niebo nad większością Warszawy jest ciemne. Ciężki chmury zablokowały dostęp światła i mimo wczesnej godziny konieczne jest korzystanie ze sztucznego światła.

Nad Warszawę dotarła gwałtowna burza
12.06.2022 02:01 Warszawa płynie. Powalone drzewa, zalane ulice

Burza dotarła do Warszawy. Ulice zamieniły się w rzeki. Tramwaje w związku z nawałnicą mają problem z kursowaniem. Niektóre linie całkowicie stanęły. To nie koniec opadów, grzmi w kolejnych częściach miasta.Nad Warszawę zmierzał front burzowy. Chwilę po godzinie 18 dotarł nad stolicę. Są już pierwsze uszkodzenia.

Upały II stopnia
19.03.2022 03:38 Uwaga na falę upałów na Mazowszu. Jest ostrzeżenie II stopnia

Prognoza pogody na najbliższy weekend nie pozostawia złudzeń. Instytut Meteorologii ostrzega przed realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia upałami II stopnia. IMGW twierdzi, ze na Mazowszu pogoda będzie wręcz niebezpieczna. Wysokie temperatury nadejdą w piątek (do 29°C), ale dopiero w sobotę (19.06) od godzin porannych pogoda będzie wręcz upalna.Temperatury w weekend będą wahać się między 29, a nawet 32 stopniami Celsjusza w cieniu, na slońcu te wartości będą jeszcze większe. Zagrożenie upałami, według pomiarów IMGW będzie trwało nawet do wtorku 22.06.

Mgła Warszawa
19.03.2022 03:35 Mazowsze: IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla województwa mazowieckiego. Prognozuje się gęste mgły o poranku, ograniczające widoczność nawet do 100 metrów. Ostrzeżenie obowiązuje od 19:00 w piątek, do 9:00 rano w sobotę. - Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność będzie ograniczona do 100 metrów - czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.Ostrzeżeniem zostały objęte powiaty: makowski, miński, ostrołęcki, pułtuski, przasnyski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wołomiński oraz wyszkowski.W piątek rano mogliśmy zaobserwować mgłę również w Warszawie.W sobotę IMGW prognozuje duże zachmurzenie, z większymi przejaśnieniami. Na południu województwa możliwe rozpogodzenia. Opadów deszczu natomiast możemy spodziewać się na północy oraz zachodzie naszego województwa. Temperatura maksymalna w sobotę to 10 stopni.Niedziela rozpocznie się również pod znakiem mgieł, które będą ograniczać widoczność do 300 metrów. IMGW prognozuje, że w niedzielę termometry wskażą od 7 do 10 stopni.

straż
19.03.2022 03:34 Powiat płocki. Strażacy interweniowali przy uszkodzonym dachu

Powiat płocki. Straż pożarna została wezwana do uszkodzonego dachu. Jak się okazało, problemy spowodował bardzo silny wiatr, wiejący dziś w prawie całej Polsce.Tuż przed godziną 18 strażacy musieli pojawić się pod jednym z domów w Zdziarze. Zadaniem służb było zabezpieczenie uszkodzonego dachu.

straż pożarna
19.03.2022 03:34 Silny wiatr w Warszawie. Straż pożarna musiała interweniować

Mieszkańcy Warszawy muszą dziś zmagać się z niezwykle silnymi podmuchami wiatru. Skontaktowaliśmy się ze stołeczną strażą pożarną, aby zapytać, czy warunki pogodowe doprowadziły do potrzeby przeprowadzenia licznych interwencji. Jak się okazało, mundurowi musieli już wyjeżdżać na akcje.Wczoraj informowaliśmy o ostrzeżeniach IMGW, wydanych dla Warszawy na 21 października. Żółty alert związany z silnym wiatrem obowiązywać będzie co najmniej do godziny 20, jednak najpewniej zostanie wydłużony na kolejne dni.

IMGW
19.03.2022 03:33 Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenia, nadchodzi porywisty wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę ostrzeżeń na nadchodzące cztery dni. 23 i 24 września mieszkańcy Mazowsza muszą przygotować się na silny, porywisty wiatr. Wystąpi ryzyko strat materialnych.23 września niepokojąca sytuacja początkowo występowała jedynie w rejonach nadmorskich, jednak sprawnie może przenieść się na całą Polskę. Niebezpieczne zjawisko może doświadczyć także mieszkańców województwa mazowieckiego.- W czwartek, nasuwający się od północnego zachodu, niż z ośrodkiem nad Skandynawią przyniesie przejściowe ocieplenie i przede wszystkim gwałtowny wzrost prędkości wiatru - ostrzegają synoptycy IMGW.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 03:32 IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą intensywne opady deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla centralnego i wschodniego Mazowsza. Intensywne opady deszczu mogą dać się we znaki mieszkańcom regionu. Jak podaje IMGW, 17 września w województwie mazowieckim należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu o sumie od 20 nawet do 50 milimetrów. Eksperci nie wykluczają wystąpienia burz.Mazowsze zostało objęte pierwszym stopniem zagrożenia meteorologicznego. Oznacza to, że zjawiska pogodowe mogą stworzyć zagrożenia dla zdrowia lub wywołać ryzyko strat materialnych.

ulewa nad Warszawą
19.03.2022 03:31 Ulewa w Warszawie. Opady potrwają do późnego wieczora

W czwartek, po godzinie 16:00 deszcz zaskoczył mieszkańców Warszawy. Przelotne opady osłabną dopiero w godzinach wieczornych. Niesprzyjające warunki doświadczają mieszkańców całego Mazowsza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodne zapowiedział, że natężenie opadów wyniesie od 15 do 20 milimetrów na godzinę. Porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość nawet do 65 kilometrów na godzinę.

burza
19.03.2022 03:31 Nagle zrobiło się ciemno. Burza nad Warszawą

Burza nad Warszawą. Do stolicy dotarła zmierzająca od południowego-zachodu komórka burzowa. Pierwsze błyskawice pojawiły się w okolicach Włoch, Bemowa, a nawet centrum. Już rano IMGW ostrzegało przed nadchodzącymi burzami i ulewami.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne
19.03.2022 03:30 Burze nad Warszawą. Może spaść także grad

Burze w Warszawie. W ciągu 20 minut zarejestrowano aż 44 wyładowania atmosferyczne. Każdy, kto przebywa na zewnątrz powinien znaleźć bezpieczne schronienie i zadbać o ukrycie wartościowych przedmiotów.

wazne-2
19.03.2022 03:30 Ostrzeżenie I stopnia dla części woj. mazowieckiego. W nocy zagrzmi i będzie padać

Część Mazowsza musi uważać na siebie tej nocy. Eksperci IMGW nie mają wątpliwości, że prognoza pogody zwiastuje sporo deszczu. Gdzieniegdzie może również zagrzmieć. Jak wyglądać będzie noc z niedzieli na poniedziałek?Nadchodząca noc nie będzie należała do spokojnych. Nie wszyscy mieszkańcy Mazowsza muszą jednak pamiętać o zabezpieczeniu przedmiotów na podwórkach i balkonach. Wiemy, gdzie będzie niebezpiecznie.Gdzie jest burza? Prognoza pogody nie pozostawia złudzeń południowo-wschodniej części woj. mazowieckiego. To właśnie tam wydano alert I stopnia.

Burza
19.03.2022 03:30 Mazowsze w deszczu. IMGW wydaje ostrzeżenia meteorologiczne przed intensywnymi opadami

IMGW wydało alert II stopnia dla województwa mazowieckiego. Chodzi o wyjątkowo intensywne opady deszczu, które pojawić mogą się w czwartek późnym popołudniem, w nocy oraz następnego dnia rano.

Burza na Mazowszu
19.03.2022 03:29 IMGW prognozuje burze w woj. mazowieckim. W niektórych miejscach zapowiadane są także opady gradu

IMGW wydało alarm pierwszego stopnia ostrzeżeń meteorologicznych dla woj. mazowieckiego. We wtorek i środę pojawić się mogą silne burze, a w niektórych miejscach także opady gradu.

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień ponownie przynosi ze sobą burze i upały
19.03.2022 03:29 Ten tydzień przyniesie ze sobą upał i burze. Ostrzeżenia dla całego województwa

Chwila spokoju, gdy Warszawy i Mazowsza nie nękają intensywne burze, zbliża się ku końcowi. IMGW prognozuje, że w tym tygodniu znowu zrobi się niebezpiecznie.Ostatnimi czasy prognoza pogody przynosiła ze sobą kolejne doniesienia o poważnych zniszczeniach. W wyniku burz oraz towarzyszącym im deszczom oraz opadom gradu służby miały pełne ręce roboty.Problem dotyczył nie tylko prywatnych osób, którym zalało piwnice i drogi dojazdowe. Spore utrudnienia dotknęły mieszkańców miast. Informowaliśmy między innymi o zalaniu tunelu PKP Włochy.

Nad całym Mazowszem przeszły silne burze z intensywnymi opadami i porywistym wiatrem
19.03.2022 03:29 Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

Noc z soboty na niedzielę nie należała do spokojnych. Straż pożarna wyjeżdżała setki razy na pomoc w związku z silnymi burzami. Tylko porywisty wiatr zaowocował 251 wyjazdami. Nie brakowało powalonych drzew, zagrożeń na drogach oraz podtopień budynków. W ostatnich tygodniach jednym z najczęstszych informacji pogodowych są zagrożenia związane z prognozowanymi burzami. Nie inaczej było w sobotę.Straż pożarna wyjeżdżała nieustannie. Noc z soboty na niedzielę nie należała do spokojnych. Liczba interwencji podana przez Komendę Główną PSP potwierdza, że zarówno funkcjonariusze, jak i druhowie czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Mazowsza.

burza nad warszawą
19.03.2022 03:29 Burze nad Warszawą. IMGW wydało ostrzeżenia

17 lipca po raz kolejny przyniesie burze, którą przejdą nad całym Mazowszem. IMGW ostrzega też przed upałem. Na terenie województwa obowiązuje drugi stopień alertów. Spodziewany jest też grad.W sobotę znów będzie niezwykle gorąco. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 stopni do nawet 33 st. C.Wytchnienia mieszkańcom Warszawy i okolic nie przyniesie też noc, gdy temperatura minimalna osiągać będzie od 18 do 21 stopni Celsjusza – podało IMGW.W związku z upałami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenia drugiego stopnia, które obejmują niemal całe Mazowsze.>zdjęcie: IMGW

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 03:28 Do Warszawy z dwóch stron nadciąga nawałnica

Do Warszawy z dwóch stron nadciąga nawałnica. Za chwilę zacznie padać silny deszcz, a później zaczną się wyładowania atmosferyczne. Mieszkańcy dostali SMSy, by zachować ostrożność.Silne opady deszczu nadciągają ze strony województwa łódzkiego oraz z drugiej strony - od północnego wschodu w kierunku Mazowsza. Burze z piorunami zawitają do Warszawy po godzinie 20:00.O nadchodzących deszczach informowaliśmy już rano. Upał połączony z ulewami nie odpuści aż do weekendu. IMGW wydało właśnie ostrzeżenie II stopnia przed burzami z gradem dla Warszawy.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 03:28 Są kolejne ostrzeżenia pogodowe. Jest również apel o niewychodzenie z domu

Wakacyjna aura trwa w najlepsze, jednak w nocy z czwartku na piątek w części Mazowsza spodziewamy się gwałtownych burz z ulewami i wichurami. To nie koniec ostrzeżeń - nadal będzie upalnie.Jak czytamy na twojapogoda.pl, na terenie Warszawy i okolic w najbliższych dniach między 10:00 a 18:00 temperatura w cieniu będzie przekraczać 30 stopni.Po południu, wieczorem i w nocy (9 i 10 lipca) możliwe są miejscowe burze o średnim i dużym natężeniu. Może spaść do 30-50 mm deszczu, z gradem do 3 cm i wiatrem do 100 km/h. Deszcz nadejdzie w piątek, jednak nie obniży to temperatury powietrza.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 03:28 Fala upałów nad Mazowszem. Jest ostrzeżenie II stopnia

Prognoza pogody na najbliższe dni nie napawa optymizmem. Instytut Meteorologii zapowiada powrót fali upałów II stopnia. Specjaliści alarmują, tak wysoka temperatura może być niebezpieczna dla zdrowia.IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami drugiego stopnia. Temperatura w ciągu dnia osiągnie nawet 31 °C. W nocy temperatury będą wahać się między 17 a 20 stopniami Celsjusza. Upalna aura będzie utrzymywać się od środy, 7 lipca aż do godzin popołudniowych w piątek 9 lipca. W niektórych miejscach w Warszawie temperatura może nawet osiągnąć wartość 34°C.Przeważać będą dni słoneczne, z lekkim zachmurzeniem.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 03:28 IMGW ostrzega. Przed nami ulewny weekend

Weekend może zaskoczyć burzami. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał właśnie ostrzeżenia dla dziewięciu województw w tym - dla Mazowsza. Mocno popada i będzie grzmieć.Od piątkowego poranka do soboty 7.30 IMGW zapowiada burze z gradem. Instytut ocenia zmianę pogody na I stopień zagrożenia burzowego. W związku z tym warto pozostać w domu, zamknąć podczas burzy okna i zabezpieczyć przedmioty na balkonach. Od 3 lipca zaś, aż do poranka w poniedziałek (5.06) przewidywany jest bardzo silny deszcz z burzami.

  • 1
  • 2