wawainfo.pl > Wiadomości > Są kolejne ostrzeżenia pogodowe. Jest również apel o niewychodzenie z domu
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Są kolejne ostrzeżenia pogodowe. Jest również apel o niewychodzenie z domu

Piotr Molecki/East News
Piotr Molecki/East News

Wakacyjna aura trwa w najlepsze, jednak w nocy z czwartku na piątek w części Mazowsza spodziewamy się gwałtownych burz z ulewami i wichurami. To nie koniec ostrzeżeń - nadal będzie upalnie.

Jak czytamy na twojapogoda.pl, na terenie Warszawy i okolic w najbliższych dniach między 10:00 a 18:00 temperatura w cieniu będzie przekraczać 30 stopni.

Po południu, wieczorem i w nocy (9 i 10 lipca) możliwe są miejscowe burze o średnim i dużym natężeniu. Może spaść do 30-50 mm deszczu, z gradem do 3 cm i wiatrem do 100 km/h. Deszcz nadejdzie w piątek, jednak nie obniży to temperatury powietrza.

Silne opady deszczu oraz upał

Od piątku do soboty (9 i 10 lipca) wystąpi zagrożenie burzami pierwszego stopnia.

Na zachód od Warszawy IMGW wydało ostrzeżenie przed silnymi burzami z gradem, dotyczy to między innymi Skierniewic, Łowicza czy Sochaczewa.

Ostrzeżenie upałem II stopnia wydane przez IMGW nadal jest aktualne, a nawet przedłużone do piątkowego wieczora (9.07) na całym Mazowszu. Instytut sugeruje zachowanie szczególnej ostrożności i możliwie jak najrzadsze wychodzenie z domów w godzinach 10:00 - 18:00.

Przypominamy, że w sytuacji zagrożenia II stopnia temperatura powietrza wynosi co najmniej 30 °C i utrzymuje się przez minimum dwa dni. Temperatura oscyluje wówczas powyżej 18 °C i nie odpuszcza nawet nocą.

Należy więc pamiętać o regularnym piciu wody i stosowaniu kremów z filtrem. Zbyt długa ekspozycja na słońcu stanowi realne zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza dla seniorów, małych dzieci i zwierząt domowych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, meteo.imgw.pl, twojapogoda.pl zdjęcie główne ilustracyjne: Piotr Molecki/East News