wawainfo.pl > Mazowsze > IMGW podwyższyło ostrzeżenia do 3. stopnia w mazowieckich powiatach. Jest się czego bać?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 18.06.2022 02:02

IMGW podwyższyło ostrzeżenia do 3. stopnia w mazowieckich powiatach. Jest się czego bać?

IMGW wydało ostrzeżenia III stopnia przed burzami
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

IMGW podwyższyło poziom ostrzeżeń związanych z burzami na Mazowszu. W północnych i wschodnich powiatach zagrożenie jest już na poziomie trzecim. SMSy ostrzegawcze rozesłało również RCB.

Burza przeszła już nad Ostrołęką i Wyszkowem. Możliwe, że zagrzmi jednak również w innych miejscach jeszcze dziś wieczorem lub w nocy.

IMGW podwyższyło poziom ostrzeżeń na Mazowszu

IMGW postanowiło podwyższyć poziomy zagrożenia potężnymi burzami z ulewnym deszczem i gradem do trzeciego stopnia w północnych i wschodnich powiatach woj. mazowieckiego.

Zagrożone są powiaty mławski, przasnyski, ostrołęcki, ciechanowski, makowski, pułtuski, wyszkowski, wołomiński, węgrowski, ostrowski, sokołowski, siedlecki i łosicki.

Zaistniały też ostrzeżenia drugiego stopnia dla powiatów legionowskiego i mińskiego.

Poza tym w innych rejonach również możliwe są burze. Od około pół godziny trwa kolejna w tym tygodnia burza w Płocku, Gostyninie i okolicach.

Alert RCB

- Uwaga! Dziś i w nocy (17/18.07) burze, ulewny deszcz, silny wiatr i grad. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - brzmiała treść komunikatu przesłanego przez RCB.

Zagrożenie burzami ma trwać jeszcze do niedzieli. Potem temperatura ma zacząć spadać poniżej 30 stopni w ciągu dnia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Powiązane