wawainfo.pl

(zdjęcie ilustracyjne) ROBERT ZALEWSKI/East News

Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Noc z soboty na niedzielę nie należała do spokojnych. Straż pożarna wyjeżdżała setki razy na pomoc w związku z silnymi burzami. Tylko porywisty wiatr zaowocował 251 wyjazdami. Nie brakowało powalonych drzew, zagrożeń na drogach oraz podtopień budynków.

W ostatnich tygodniach jednym z najczęstszych informacji pogodowych są zagrożenia związane z prognozowanymi burzami. Nie inaczej było w sobotę.

Straż pożarna wyjeżdżała nieustannie. Noc z soboty na niedzielę nie należała do spokojnych. Liczba interwencji podana przez Komendę Główną PSP potwierdza, że zarówno funkcjonariusze, jak i druhowie czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Mazowsza.

Niemal 600 wyjazdów straży pożarnej w ciągu 24 godzin

Powalone drzewa oraz podtopienia to obecnie jeden z najbardziej powszechnych widoków przy okazji kolejnych burz przetaczających się nad Polską.

Okazuje się, że w sobotę 17 lipca najwięcej pracy mieli strażacy w woj. mazowieckim. Potwierdza to KG PSP, która przekazuje, że w ciągu ostatniej doby mazowieccy strażacy wyjeżdżali ze strażnic 588 razy.

undefined

Źródło: KG PSP

Nieco mniej akcji odnotowali strażacy z pobliskiego woj. łódzkiego. Tam na pomoc ruszano 576 razy.

Co było najczęstszą przyczyną wyjazdów? W sobotę najwięcej problemów przyniosły ze sobą silne porywy wiatru. - W czasie burz porywy wiatru do 80-90 km/h - podawali meteorolodzy z IMGW w odniesieniu do wyładowań mających miejsce w nocy.

Najwięcej wyjazdów z powodu silnego wiatru

W całym kraju noc z 17 na 18 lipca upłynęła pod znakiem sygnałów jeżdżącej do zdarzeń straży pożarnej. Tylko do godziny 21 strażacy w Polsce interweniowali aż 1132. Mazowiecka straż podała, że do godziny 20 najwięcej razy interweniowano w powiecie sokołowskim. Ostatecznie najwięcej pracy mieli strażacy z powiatu płockiego.

Dane podane przez Komendę Główną PSP potwierdzają, że na Mazowszu burze przyniosły ze sobą najwięcej zdarzeń. Tylko z powodu silnego wiatru strażacy interweniowali 251 razy.

undefined

Źródło: KG PSP

Dane z 16 lipca jasno pokazują, że pogoda była głównym powodem działań strażaków. Tylko w związku z silnym wiatrem oraz opadami deszczu niebezpieczeństwo zagrażające mieszkańcom Mazowsza wystąpiło 352 razy.

Burza nie ominęła Płocka

Jednym z najbardziej doświadczanych przez pogodę miast Mazowsza jest Płock. Niedawno potężna nawałnica przetaczająca się nad miastem z 14 na 15 lipca , przyniosła ze sobą niezliczoną liczbę powalonych drzew.

Również w nocy 16 lipca nie było bezpiecznie. W Płocku awarii ulec miały niektóre z latarni ulicznych.

Powalone zostały również kolejne drzewa. Dziś burze będą występowały głównie na wschodzie kraju. Zdecydowano się na wydanie ostrzeżeń III, najwyższego stopnia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) ROBERT ZALEWSKI/East News

Tagi:

Podobne artykuły

Mazowsze

Mogielnica. Tragedia na budowie, nie żyje mężczyzna
Czytaj więcej >

Mazowsze

Odszedł kolejny Powstaniec Warszawski. W wieku 98 lat zmarła Leokadia Zofia Grabowska
Czytaj więcej >

Mazowsze

Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu
Czytaj więcej >

Mazowsze

Konstancin-Jeziorna: kobieta boso i w samej piżamie pobiegła na komisariat
Czytaj więcej >

Mazowsze

Poszukiwana listem gończym 26-latka złapana. Wraz z partnerem podróżowała autem, oboje byli kompletnie pijani
Czytaj więcej >

Mazowsze

Tajemnicze zwłoki z Jadwisina pod Serockiem. W nocy z wtorku na środę odnaleziono ciało młodego mężczyzny
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]