wawainfo.pl > Wiadomości > Do Warszawy z dwóch stron nadciąga nawałnica
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Do Warszawy z dwóch stron nadciąga nawałnica

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Do Warszawy z dwóch stron nadciąga nawałnica. Za chwilę zacznie padać silny deszcz, a później zaczną się wyładowania atmosferyczne. Mieszkańcy dostali SMSy, by zachować ostrożność.

Silne opady deszczu nadciągają ze strony województwa łódzkiego oraz z drugiej strony - od północnego wschodu w kierunku Mazowsza. Burze z piorunami zawitają do Warszawy po godzinie 20:00.

O nadchodzących deszczach informowaliśmy już rano. Upał połączony z ulewami nie odpuści aż do weekendu. IMGW wydało właśnie ostrzeżenie II stopnia przed burzami z gradem dla Warszawy.

Ostrzeżenie RCB

Wiele osób otrzymało już sms-a z alertem RCB o treści: "Uwaga! Dziś w nocy i jutro rano (8/9.07) burze, ulewny deszcz, silny wiatr i lokalnie grad. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe podtopienia.

Do późnych godzin nocnych możliwe są miejscowe burze o małym i średnim natężeniu. Może spaść do 30 mm deszczu, z gradem do 2 cm i wiatrem do 90 km/h. Należy zachować ostrożność.

Służby sugerują aby zabezpieczyć przedmioty na balkonach i tarasach, a na czas nawałnicy zamknąć okna.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.pl, blitzortung.org zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News