wawainfo.pl > Wiadomości > Ten tydzień przyniesie ze sobą upał i burze. Ostrzeżenia dla całego województwa
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:29

Ten tydzień przyniesie ze sobą upał i burze. Ostrzeżenia dla całego województwa

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień ponownie przynosi ze sobą burze i upały
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News, IMGW

Chwila spokoju, gdy Warszawy i Mazowsza nie nękają intensywne burze, zbliża się ku końcowi. IMGW prognozuje, że w tym tygodniu znowu zrobi się niebezpiecznie.

Ostatnimi czasy prognoza pogody przynosiła ze sobą kolejne doniesienia o poważnych zniszczeniach. W wyniku burz oraz towarzyszącym im deszczom oraz opadom gradu służby miały pełne ręce roboty.

Problem dotyczył nie tylko prywatnych osób, którym zalało piwnice i drogi dojazdowe. Spore utrudnienia dotknęły mieszkańców miast. Informowaliśmy między innymi o zalaniu tunelu PKP Włochy.

Prognoza pogody na następny tydzień przynosi ze sobą ostrzeżenia IMGW

Prognoza meteorologów IMGW nie będzie pocieszeniem dla wszystkich mających nadzieję, że gwałtowne burze i deszcz to już przeszłość w tym sezonie letnim. Wszystko wskazuje na to, że pogoda nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Tylko w Warszawie i najbliższych powiatach na trudną sytuację przygotować trzeba się już od poniedziałku. 26 lipca eksperci prognozują wysokie temperatury.

Od poniedziałku do środy wydane zostało ostrzeżenie II stopnia przed upałami. To jednak nie wszystko. Mieszkańcy stolicy od wtorku powinni mieć w podręcznej torbie również parasol.

Od wtorkowego poranka przez 24 godziny nad Warszawą przechodzić mogą burze. Obecne ustalenia meteorologów wskazują, że na ten okres wydane zostanie ostrzeżenie I stopnia przed burzami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

W reszcie województwa nie będzie spokojniej

Niestety upały dadzą się we znaki również reszcie mieszkańców Mazowsza. Ostrzeżenia II stopnia obowiązują dla powiatów mławskiego, przasnaskiego, ostrołęckiego, przez powiaty: ostrowski, pułtuski, płocki, sochaczewski, radomski i szydłowiecki.

>

Źródło: IMGW

Alert obowiązuje również mieszkańców Radomia, Garwolina i powiatów siedleckiego oraz łosickiego.

Meteorolodzy na bieżąco monitorują fronty docierające nad Polskę. Warto na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez IMGW. Pozwoli to zminimalizować ryzyko znalezienia się w niebezpiecznej sytuacji związanej z nagłą zmianą pogody.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, meteo.imgw.pl Zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News, IMGW