wawainfo.pl > Ostrzeżenia Imgw

Ostrzeżenia Imgw

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 03:28 Burze na Mazowszu nie odpuszczają. IMGW wydało alert

Burze, grad i wichura. IMGW wydało żółty alert dla Mazowsza. Synoptycy ostrzegają - uwaga na porywisty wiatr. Zabierzcie wszystko z balkonów, przeparkujcie samochody.

uwaga
19.03.2022 03:28 Alert RCB dla Warszawy. To nie koniec walki z żywiołem

Mieszkańcy Warszawy dostali ważnego SMSa. To nie koniec nawałnic. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed kolejną burzą. Przypominamy, że przed południem straż pożarna przeprowadziła ponad 170 interwencji.Rządowy system sms-owego powiadamiania ludności o zagrożeniach wysyła powiadomienia o nadchodzących burzach.Wygląda na to, że poranne oberwanie chmury to nie koniec uciążliwych nawałnic."Uwaga! Dziś i w nocy (24/25.06) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz również rzeczy, które może porwać wiatr” - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w wiadomości SMS.Mieszkańcy muszą się dostosować. A służby przygotować na walkę z żywiołem.

East News
19.03.2022 03:28 Burza w Warszawie. Wiatr dosłownie przewracał ludzi

Porywisty wiatr przewraca ludzi na śliskich ulicach. Uwaga na grad "wielkości bobu". Oberwanie chmury, które przechodzi właśnie przez Warszawę stanowi realne zagrożenie. Apelujemy o ostrożność.Woda wlewa się do metra, kolej nie kursuje. Ulica przy domu Kaczyńskiego zalanaBurza szaleje już na Mazowszu i idzie w kierunku WarszawyKSP Warszawa warunki pogodowe ocenia jako "fatalne". Droga hamowania, przy obecnej pogodzie, jest znacznie dłuższa i należy uważać na śliską nawierzchnię. To ostrzeżenie dotyczy również pieszych, zwłaszcza na przejściach. Niebezpieczne zdarzenie tego typu miało miejsce w trakcie przedpołudniowego oberwania chmury. Starsza osoba przechodząca w pobliżu torów tramwajowych poślizgnęła się, upuściła parasol i gwałtownie upadła na plecy na mokry beton. Z pomocą przybiegło troje młodych osób. Na szczęście kobiecie - poza stłuczeniem - nic się nie stało.>>- Mamy właśnie 170 interwencji obsługiwanych, najwięcej z nich w samej Warszawie - mówi Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej. - Strażacy intensywnie pracują, mamy do czynienia głównie z podtopieniami ulic. Wiatr osiąga nawet 110 km/h, dlatego apeluję o ostrożność.Stołeczna Policja również ostrzega przed skutkami nawałnicy.Dbając o bezpieczeństwo na drodze, zacznijmy od siebie. Warunki atmosferyczne są fatalne. Warto zwolnić, zachowując bezpieczną odległość od innych pojazdów. Droga hamowanie przy obecnych warunkach pogodowych znacznie się wydłuża. pic.twitter.com/dUh2Pv80yq— Policja Warszawa (@Policja_KSP) June 24, 2021 Czekamy na Wasze informacjewawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:Burza już nad Warszawą. Wcześniej zaczęło grzmieć na południowym MazowszuWołomin: w mieście i powiecie zalane drogi i ogródkiWoda wlewa się do metra, kolej nie kursuje. Ulica przy domu Kaczyńskiego zalanaźródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: East News

Burza
19.03.2022 03:28 Ogromna burza nad Warszawą. Zalane ulice, nie działa telewizja

Zapowiadana od paru dni ulewa w końcu dotarła do Warszawy. Stolicę spowiła ciemność. Silny wiatr, ulewny deszcz i grad nie odpuszczają. Przypominamy, że na czwartek IMGW wydało ostrzeżenie o możliwych burzach w całym województwie.Strażacy sugerują, aby przed wyjściem z domu zamknąć okna, zabezpieczyć na balkonie rzeczy. W czasie burzy nie należy chować się pod drzewami, ani przebywać w pobliżu przewodów wysokiego napięcia.- Mamy właśnie 170 interwencji obsługiwanych, najwięcej z nich w samej Warszawie - mówi Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej. - Strażacy intensywnie pracują, mamy do czynienia głównie z podtopieniami ulic. Wiatr osiąga nawet 110 km/h, dlatego apeluję o ostrożność.Ulica przy mieszkaniu Jarosława Kaczyńskiego zalana - ul. Mickiewicza dosłownie "płynie" Burza szaleje już na Mazowszu i idzie w kierunku WarszawyKonstancin oraz Wołomin nadal zalanyNa Woli - grad, uderzają piorunyŻerań - grad "wielkości bobu"Śródmieście, Ochota, Okęcie - ogromne opady deszczuW związku z dużymi opadami deszczu, zamknięte zostało wejście do stacji metra Młociny – głowica północna.Utrudnienia w kursowaniu pociągów KM w Ożarowie Mazowieckim - wstrzymany został ruch pociągów KM w obu kierunkach.W niektórych dzielnicach, na osiedlach, z powodu oberwania chmury zapalono latarnieZamknięte zostało północne wejście do stacji Metra MłocinyInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje: Warszawa Bielany opady w ciągu 30 minut wyniosły 37,4mm (z tego w ciągu 10 min prawie 20mm) - jest to połowa normy miesięcznej dla czerwca Warszawa Śródmieście natężenie opadu było mniejsze a suma opadu wyniosła niecałe 20mm. Już ponad 170 interwencji mazowieckich strażaków związanych z #burze pic.twitter.com/yVddswBeWH— Mazowiecka Straż Pożarna (@Kw_PSP_Wwa) June 24, 2021

Burze
19.03.2022 03:28 Burza szaleje już na Mazowszu i idzie w kierunku Warszawy

Burza nadchodzi nad Warszawę. Według komunikatów i map burzowych, nawałnica wkrótce rozpocznie się nad stolicą.Przypominamy, że na czwartek IMGW wydało ostrzeżenie o możliwych burzach w całym województwie.

Burze nad Warszawą
19.03.2022 03:27 Ostrzeżenie. Czekają nas burze nad Mazowszem

Od wtorku intensywne opady deszczu i burze w całej Polsce. Do Warszawy zagrożenie nadciągnie we wtorkowe południe.

IMGW
19.03.2022 03:27 IMGW ostrzega: pomarańczowy alert pogodowy nad Warszawą. Nadciąga fala upałów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w niektórych miejscach termometry pokażą nawet 32 stopnie. W nocy również będzie bardzo ciepło, nawet do 19 stopni. Sytuacja ma potrwać do wtorku. Fala gorąca przejdzie przez całą Polskę. Warto w tej sytuacji pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

Sobotnia burza wyrządziła szkody w Warszawie
19.03.2022 03:27 Rusztowanie nagle runęło, na samochód poleciało drzewo. Żywioł poczynił w Warszawie duże straty

W sobotnie popołudnie przez Warszawę przetoczyła się burza. Porywisty wiatr wyrządził szkody w kilku punktach stolicy.W sobotę - 12 czerwca - przez Warszawę przetoczyła się zapowiadana wcześniej przez IMGW burza.A przed burzą może być tak.📷Wschód Mazowsza.#IMGW #meteoimgw #pogoda #burza pic.twitter.com/hhKLWvp7KS— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) June 12, 2021 Obfitym opadom deszczu towarzyszył porywisty wiatr. - Do tej pory najsilniejszy poryw w trakcie burzy zanotowano na stacji w Warszawie i wyniósł 80 km/h - informował IMGW przed godziną 17.Jak podaje stołeczna Gazeta Wyborcza, porywisty wiatr poczynił także znaczne szkody w kilku rejonach miasta.W pobliżu Fortu Wola podmuch wiatru zerwał sieć tramwajową. Ułamał się także odbierak prądu jednego z tramwajów.Z kolei na Targówku doszło do zerwania sieci elektrycznej, a samochód został uszkodzony przez złamane drzewo.Największe szkody wiatr poczynił jednak przy ul. Ryżowej na Włochach, gdzie - jak podaje Gazeta Wyborcza - przewrócił on rusztowanie stojące przed jednym z bloków.Nikt nie został poszkodowany.

  • 1
  • 2