wawainfo.pl > Wiadomości > Front burzowy dotarł nad Warszawę. Pierwsze silne porywy wiatru pojawiły się na Bielanach
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.06.2022 02:02

Front burzowy dotarł nad Warszawę. Pierwsze silne porywy wiatru pojawiły się na Bielanach

Nad Warszawę dotarł front burzowy, robi się niebezpiecznie
Paulina Musianek WawaInfo

Nad Warszawą robi się niebezpiecznie. Front burzowy dotarł nad stolicę. Niebo zrobiło się szare, a miejscami nawet czarne. Mieszkańcy Bielan jako pierwsi objęci zostali silnymi porywami wiatru. Zrobi się jeszcze groźniej.

Gdzie jest burza? Front dotarł już do stolicy. Najbliższe godziny upłyną pod znakiem ulewnych deszczów i gwałtownych wyładowań.

Już teraz niebo nad większością Warszawy jest ciemne. Ciężki chmury zablokowały dostęp światła i mimo wczesnej godziny konieczne jest korzystanie ze sztucznego światła.

Burza nad Warszawą

Już rano IMGW ostrzegało przed burzami zbliżającymi się do Warszawy. Front dotarł już do stolicy. Meteorolodzy informują, że nad Bielanami zerwał się bardzo silny wiatr.

- Do Warszawy dotarła rozbudowana, liniowa struktura burzowa. Na Bielanach zerwał się wiatr i spadły pierwsze krople deszczu. Burzom tym będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h - przekazali o 8:50 eksperci IMGW.

>

Źródło: IMGW

W centrum opady są tak silne, że przechodnie szukają schronienia w sklepach oraz pod dachem Domów Towarowych Wars Sawa Junior. Opady są wyjątkowo intensywne i tworzą niemal ścianę wody.

>

Źródło: Marta Jaroszewska

Meteorolodzy ostrzegają, że pewne jesy, iż wraz burzami piątek upłynie pod znakiem silnych deszczy. Warszawa objęta jest aż dwoma ostrzeżeniami.

Ostrzeżenia I i II stopnia w Warszawie

To nie będzie łatwy dzień. W piątek nadal obowiązuje ostrzeżenie II stopnia przed silnymi upałami.

Towarzyszy mu jednak alert I stopnia przed burzami. Kamil Walczak z IMGW przewiduje, że do północy nad stolicą przechodzić mogą wyładowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

W ostatnim czasie burze wyrządziły dużo szkód

W niebezpieczeństwie znalazła się nie tylko stolica. Niemal całe Mazowsze objęte jest niebezpiecznym frontem burzowym. W ostatnich dniach wyjątkowo silna burza przeszła nad Płockiem.

Mocno ucierpiała również sama Warszawa. We wtorek 13 lipca informowaliśmy o zalaniu Doliny Służewieckiej. Pozostaje mieć nadzieję, że piątkowa burza nie przyniesie ze sobą kolejnych utrudnień oraz zniszczeń.

Warto na bieżąco śledzić komunikaty wydawane przez służby. W czasie burzy unikajmy również wychodzenia z domów, a w razie przebywania na zewnątrz nie należy szukać schronienia pod drzewami.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Paulina Musianek WawaInfo