wawainfo.pl > Wiadomości > Mazowsze: IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:35

Mazowsze: IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami

Mgła Warszawa
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla województwa mazowieckiego. Prognozuje się gęste mgły o poranku, ograniczające widoczność nawet do 100 metrów.

Ostrzeżenie obowiązuje od 19:00 w piątek, do 9:00 rano w sobotę.

- Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność będzie ograniczona do 100 metrów - czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżeniem zostały objęte powiaty: makowski, miński, ostrołęcki, pułtuski, przasnyski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wołomiński oraz wyszkowski.

W piątek rano mogliśmy zaobserwować mgłę również w Warszawie.

W sobotę IMGW prognozuje duże zachmurzenie, z większymi przejaśnieniami. Na południu województwa możliwe rozpogodzenia. Opadów deszczu natomiast możemy spodziewać się na północy oraz zachodzie naszego województwa. Temperatura maksymalna w sobotę to 10 stopni.

Niedziela rozpocznie się również pod znakiem mgieł, które będą ograniczać widoczność do 300 metrów. IMGW prognozuje, że w niedzielę termometry wskażą od 7 do 10 stopni.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, IMGW

Powiązane