wawainfo.pl > Wiadomości > Mazowsze w deszczu. IMGW wydaje ostrzeżenia meteorologiczne przed intensywnymi opadami
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:30

Mazowsze w deszczu. IMGW wydaje ostrzeżenia meteorologiczne przed intensywnymi opadami

Burza
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

IMGW wydało alert II stopnia dla województwa mazowieckiego. Chodzi o wyjątkowo intensywne opady deszczu, które pojawić mogą się w czwartek późnym popołudniem, w nocy oraz następnego dnia rano.

Ulewa wkrótce nad Mazowszem

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało wiadomości SMS informujące o zagrożeniach meteorologicznych, jakie pojawić się mogą w województwie już za kilka godzin.

Z treści dowiadujemy się, że dziś w okolicach popołudnia nad Mazowsze nadciągnąć mogą burze z ulewnym deszczem. Opady trwać mają przez całą noc, a według informacji RCB zakończą się dopiero w piątek rano.

W komunikacie zamieszczone zostało również ostrzeżenie dotyczące wezbrania rzek. Należy przygotować się na podtopienia, które mogą być efektem wylania cieków i zbiorników wodnych.

IMGW ostrzega

O tym, że mieszkańcy Mazowsza wychodząc z domu muszą koniecznie zaopatrzyć się w parasol, poinformowało również IMGW.

Instytut wydał na terenie województwa alarm II stopnia związany z wyjątkowo intensywnymi opadami deszczu, które rozpocząć mają się dzisiaj po południu, a zakończyć dopiero w dniu następnym.

Wysokość opadów sięgnie 60 mm, a w niektórych miejscach nawet 80 mm. Szczególną ostrożność zachować powinni przede wszystkim kierowcy, którym deszcz utrudnić może widoczność na jezdni, a nawet doprowadzić do poślizgów.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska silnych opadów deszczu IMGW prognozuje na 80%.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: RCB, imgw.pl, wawainfo.pl

Źródło zdjęcia: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News