wawainfo.pl > Wiadomości > Warszawa płynie. Powalone drzewa, zalane ulice
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 12.06.2022 02:01

Warszawa płynie. Powalone drzewa, zalane ulice

Nad Warszawę dotarła gwałtowna burza
(zdjęcie ilustracyjne) ROBERT ZALEWSKI/East News

Burza dotarła do Warszawy. Ulice zamieniły się w rzeki. Tramwaje w związku z nawałnicą mają problem z kursowaniem. Niektóre linie całkowicie stanęły. To nie koniec opadów, grzmi w kolejnych częściach miasta.

Nad Warszawę zmierzał front burzowy. Chwilę po godzinie 18 dotarł nad stolicę. Są już pierwsze uszkodzenia.

Gdzie jest burza?

Pierwsze informacje o powalonych i połamanych drzewach zamieścili mieszkańcy mokotowskich Stegien. Na sąsiedzkiej grupie pojawiła się fotografia sąsiadującego z budynkiem drzewa, które ma połamane gałęzie.

>

Źródło: Facebook.com

Niektórzy mieszkańcy Warszawy relacjonują, że nagła ulewa rozpoczęła się w momencie, gdy niebo było jeszcze jasne. Zmieniło się to jednak bardzo szybko.

>

Pani Magdalena, która zamieściła zdjęcie połamanego drzewa na sąsiedzkiej grupie mieszkańców Stegien, podkreśla niebezpieczeństwo związane z przechodzącą burzą. - [...] zdrowe (drzewo - przyp. red.), złamało się w pół. Jeszcze godzinę temu spacerowały tędy dzieci i sąsiedzi z psami - pisze internautka.

Ulewny deszcz zaskoczył m.in. mieszkańców Ursynowa. Ulice w kilka sekund zamieniły się w małe potoki, a studzienki miały problemy z odbieraniem wody. Podobny obrazek można było zaobserwować również w innych częściach Warszawy.

Służby dbają o bezpieczeństwo

Do godziny 18:40 stołeczna policja nie odnotowała jeszcze żadnych niebezpiecznych zdarzeń.

- Na chwilę obecną nie mamy informacji, żeby zdarzenia drogowe wynikały z warunków panujących na drodze. Nie ma żadnych zgłoszeń z uwagi na panującą burzę - przekazała w rozmowie z WawaInfo Gabriela Putera z zespołu prasowego stołecznej policji.

Zdecydowanie więcej pracy mają strażacy. - Na chwilę obecną podjęliśmy 11 interwencji - przekazał w rozmowie z WawaInfo mł. kpt. Michał Skrzypa.

- Dziewięć z tych interwencji dotyczyło powalonych drzew. Dwa zdarzenia to zdarzenia konstrukcyjne. Były to zerwane dachy i przewrócone kontenery - dodał stołeczny strażak.

Służby przekazały, że w związku z przechodzącymi burzami nad Warszawą nikt nie odniósł obrażeń. Sytuacja w związku z gwałtowną aurą może się jeszcze zmienić.

Problemy komunikacji miejskiej

Tuż po godzinie 18:20 WTP przekazał, że podróżni korzystający z linii tramwajowych 18 i 31 muszą przygotować się na utrudnienia. Problemy pojawiły się przy przystanku Samochodowa.

- Prosimy na odcinku ulicy Woronicza o korzystanie z autobusów linii 218 (od Wołoskiej do Puławskiej) i 222 (od Wołoskiej do Samochodowej) - przekazał WTP.

Około 18:30 ruch został wznowiony. Należy przygotować się na ewneutalne kolejne utrudnienia, gdyż burze nad Warszawą nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.pl

Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) ROBERT ZALEWSKI/East News