wawainfo.pl > Wiadomości > IMGW ostrzega. Przed nami ulewny weekend
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

IMGW ostrzega. Przed nami ulewny weekend

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Weekend może zaskoczyć burzami. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał właśnie ostrzeżenia dla dziewięciu województw w tym - dla Mazowsza. Mocno popada i będzie grzmieć.

Od piątkowego poranka do soboty 7.30 IMGW zapowiada burze z gradem. Instytut ocenia zmianę pogody na I stopień zagrożenia burzowego. W związku z tym warto pozostać w domu, zamknąć podczas burzy okna i zabezpieczyć przedmioty na balkonach. Od 3 lipca zaś, aż do poranka w poniedziałek (5.06) przewidywany jest bardzo silny deszcz z burzami.

Możliwe podtopienia

Gwałtowne wzrosty stanu wody nastąpią w piątek i sobotę na wschód od stolicy w zlewni Dolna Narew - instytut ocenia prawdopodobieństwo tego zjawiska na 70 procent.

Intensywne opady podwyższą stan wody w rzekach do tzw. strefy wody wysokiej, co może skutkować podtopieniami. Szanse na ulewny deszcz w najbliższą sobotę (3.06) wynoszą prawie 80 procent.

Jak podaje IMGW w komunikacie, intensywny, punktowy opad  może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia głównie na obszarach miejskich.

Najniższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego oznacza, że pojawią się warunki sprzyjające zjawiskom niebezpiecznym, które mogą spowodować straty materialne, a także potencjalnie stanowią zagrożenie dla życia lub zdrowia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, Zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News