wawainfo.pl > Mazowsze > IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą intensywne opady deszczu
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą intensywne opady deszczu

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla centralnego i wschodniego Mazowsza. Intensywne opady deszczu mogą dać się we znaki mieszkańcom regionu.

Jak podaje IMGW, 17 września w województwie mazowieckim należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu o sumie od 20 nawet do 50 milimetrów. Eksperci nie wykluczają wystąpienia burz.

Mazowsze zostało objęte pierwszym stopniem zagrożenia meteorologicznego. Oznacza to, że zjawiska pogodowe mogą stworzyć zagrożenia dla zdrowia lub wywołać ryzyko strat materialnych.

IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą intensywne opady deszczu

- Pochmurna, odczuwalnie na ogół chłodna pogoda z przelotnymi opadami deszczu będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka, zwłaszcza w Polsce południowo-wschodniej - zapowiadają synoptycy.

Monitor Burz informuje, że pierwsze opadu mogły wystąpić w rejonie Góry Kalwarii oraz na północ od Radomia. Deszcz nad ranem zaskoczył także mieszkańców stolicy. IMGW nie przewiduje, by niepokojąca sytuacja pogoda miała przeciągnąć się na kolejne dni tygodnia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO: