wawainfo.pl > Mazowsze > Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenia, nadchodzi porywisty wiatr
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:33

Prognoza pogody: IMGW wydało ostrzeżenia, nadchodzi porywisty wiatr

IMGW
wawainfo.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę ostrzeżeń na nadchodzące cztery dni. 23 i 24 września mieszkańcy Mazowsza muszą przygotować się na silny, porywisty wiatr. Wystąpi ryzyko strat materialnych.

23 września niepokojąca sytuacja początkowo występowała jedynie w rejonach nadmorskich, jednak sprawnie może przenieść się na całą Polskę. Niebezpieczne zjawisko może doświadczyć także mieszkańców województwa mazowieckiego.

- W czwartek, nasuwający się od północnego zachodu, niż z ośrodkiem nad Skandynawią przyniesie przejściowe ocieplenie i przede wszystkim gwałtowny wzrost prędkości wiatru - ostrzegają synoptycy IMGW.

IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne

23 września należy przygotować się na silny wiatr o prędkości od 70 do 72 kilometrów na godzinę. Wystąpić mogą pojedyncze porywy o prędkości od 65 do 90 kilometrów na godzinę. Niepokojąca sytuacja pogodowa będzie trwać do końca 24 września.

Mazowsze zostało objęte pierwszym stopniem ostrzeżenia meteorologicznego. Oznacza to ryzyko wystąpienia zjawisk, które pośrednio lub bezpośrednio mogą wywołać straty materialne lub zagrożenie dla naszego zdrowia.

W przypadku wystąpienia silnych porywów zaleca się zabezpieczenie przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr. Warto przeparkować samochody tak, by uniknąć zniszczeń wywołanymi połamanymi gałęziami.

Poniżej publikujemy mapę dynamiczną zagrożeń meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

>

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO: