wawainfo.pl > Praga-Północ

Praga-Północ

Dzielnica Praga-Północ

Do kamienicy na Pradze-Północ wlał się beton z budowy
19.03.2022 03:38 3 metry sześcienne betonu wlały się do kamienicy na Pradze-Północ. Straż ewakuowała mieszkańców

Na Pradze-Północ mieszkańcy ewakuowani zostali ze względu na nietypowe zagrożenie. Do ich kamienicy wlany został beton z sąsiadującego placu budowy.Remont na Pradze-Północ przyniósł ze sobą niespodziewaną akcję służb. Zagrożeniem dla mieszkańców jednej z kamienic okazał się beton wykorzystywany przy sąsiadującym z nimi budynku.

Altanka pożar2
19.03.2022 03:34 Policjanci uratowali mężczyzne z płonącej altany na Pradze Północ

W piątek w nocy, policjanci z komendy na Pradze Północ uratowali mężczyznę z płonącej altanki na Rodzinnych Ogródkach Działkowych. Gdyby nie interwencja funkcjonariuszy - spłonął by żywcem. Dodatkowo podczas akcji doszło najprawdopodobniej do wybuchu butli z gazem.Mł. asp. Arkadiusz Witek i sierż. szt. Piotr Kryza okazali się niebywałą odwagą, aby wyciągnąć mężczyznę z płonącej altany. Dzięki ich poświęceniu mężczyzna przeżył incydent. Obecnie przebywa w szpitalu. Funkcjonariusze biorący udział w akcji nie odnieśli żadnych obrażeń.- Pożar zdążył objąć cały budynek. Funkcjonariusze zauważyli leżącego na progu mężczyznę, który wzywał pomocy. Mł. asp. Arkadiusz Witek i sierż. sztab. Piotr Kryza bez namysłu przeskoczyli ogrodzenie i podbiegli do rannego. Mężczyzna nie miał siły wstać - opowiada kom. Paulina Onyszko z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. Jak dodaje Onyszko - Funkcjonariusze na rękach wynieśli go na zewnątrz. W tym czasie z aich plecami doszło do wybuchu, najprawdopodobniej butli z gazem.Do zdarzenia doszło w rejonie ul. Kępnej, gdzie znajdują się Rodzinne Ogródki Działkowe.

wypadek (zdj. ilustracyjne)
19.03.2022 03:34 Wypadek na Pradze-Północ. Skoda wjechała w troje dzieci

Wypadek na Pradze-Północ. Kobieta potrąciła troje dzieci - dwoje nastolatków i jednego 8-latka. Wszyscy troje znaleźli się w szpitalu. Według informacji TVN24, jedno z dzieci jest nieprzytomne.Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Namysłowskiej i Ratuszowej, w której pobliżu znajdują się aż dwie szkoły. Skrzyżowanie nie ma sygnalizacji świetlnej.

Piotr Molecki/East News
19.03.2022 03:34 Most pieszo-rowerowy w Warszawie. Koszty inwestycji będą rekordowo niskie

Znamy już wykonawcę mostu pieszo-rowerowego, który powstanie na wysokości ulic Okrzei i Karowej. Zwycięzcą przetargu został Budimex. Wstępny kosztorys opiewał na ok. 180 mln zł, tymczasem oferta zwycięskiej firmy jest aż o 60 mln zł tańsza.

Jan BIELECKI/East News
19.03.2022 03:32 Awaria wodociągowa przy Alei Waszyngtona

Przy Alei Waszyngtona doszło do awarii wodociągowej. Panują poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Woda zalała torowisko, wstrzymując ruch tramwajów. Na miejscu trwa akcja udrażniania drogi.Rzecznik prasowy warszawskich wodociągów, Marek Smółka zapewnił, że awaria nie odcięła mieszkańców Pragi od dostępu do wody. - Doszło do awarii wodociągowej. Wypływ wody na torowisko został już wstrzymany, ale woda jest tam jeszcze nagromadzona - informował.

Praga Północ
19.03.2022 03:32 Pijany skakał po samochodach. Grozi mu 5 lat więzienia

Funkcjonariusze podjęli interwencję na Pradze-Północ w sprawie pijanego 39-letniego mężczyzny, który w środku nocy skakał po samochodach. W jego organizmie wykryto 1,6 promila alkoholu. Grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.Informacji o zdarzeniu udzieliła Paulina Onyszko z praskiej policji. 9 września, o godzinie 21:00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie w sprawie mężczyzny, który skakał po zaparkowanych w okolicy samochodach. - Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce i zatrzymali 39-letniego mieszkańca dzielnicy. Okazało się, że był pijany. Policjanci bardzo szybko ustalili właścicieli uszkodzonych pojazdów - podała Onyszko.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 03:32 Mecz Polska-Anglia. WTP wprowadza liczne objazdy

8 września o godzinie 20:45 na stadionie PGE Narodowym ruszy mecz Polska-Anglia. Warszawski Transport Publiczny wprowadził szereg zmian i objazdów na czas przedsięwzięcia. Pierwsze utrudnienia zaczną się o 18:30.Osoby uprawnione do wejścia na stadion będą mogły nieodpłatnie skorzystać z transportu zbiorowego - Kolei Mazowieckich, Warszawskich Kolei Dojazdowych, tramwajów, metra oraz autobusów. Z okazji można skorzystać od dnia 8 września, od godziny 6:00 do 9 września do godziny 1:00.Od 22:30 do 00:30 między 8 a 9 września ZTM i Koleje Mazowieckie będą wzajemnie honorować bilety.

Praga Północ
19.03.2022 03:31 Remont na Pradze Północ. Przygotujcie się na utrudnienia

Praga Północ. Zarząd Dróg Miejskich zaplanował remont ulicy Szwedzkiej - prace ruszą w nocy z 2 na 3 września. Utrudnienia w ruchu będą trwały aż do poniedziałku i z tego względu wyznaczono objazdy dla pojazdów osobowych i komunikacji miejskiej. Remont drogi na Szwedzkiej od Strzeleckiej do Równej wynika z ubiegłorocznego podłączania pobliskich budynków do sieci ciepłowniczej. Prace wiązały się z głębokimi wykopami, które uszkodziły konstrukcję całej nawierzchni.

Lars_Nissen/Pixabay
19.03.2022 03:28 Zmarł Włodzimierz Konrad. Wicedyrektor Warszawskiego ZOO miał 86 lat

To on stał za sukcesem Warszawskiego ZOO. W wieku 86 lat zmarł Włodzimierz Konrad, wicedyrektor stołecznego ogrodu. Wielbiciel zwierząt, do końca oddany swojej pracy. Włodzimierz Konrad zmarł w czwartek (8.07) w Warszawie. Od ponad czterdziestu lat był pracownikiem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

Kradzież w restauracji
19.03.2022 03:27 Kradzież w restauracji. Wszystko nagrał monitoring

Warszawska restauracja na Pradze-Północ. Złodziej wszedł do lokalu i bez oporów zabrał telefon z lady. Całe zdarzenie nagrał monitoring.W czwartek (17.06), przed godziną 20:00, w restauracji Folle pizza e pasta na Pradze-Północ skradziono telefon. Tego dnia była ładna pogoda, większość gości przebywała w ogródku przy restauracji.

Nie żyje Dariusz Wolke
19.03.2022 03:27 Zmarł wiceburmistrz Pragi-Północ. Po długiej chorobie odszedł Dariusz Wolke

Nocą z czwartku na piątek zmarł wiceburmistrz Pragi-Północ Dariusz Wolke. "Zawsze angażował się w sprawy mieszkańców" - wspomina urząd dzielnicy.- Z głębokim żalem informujemy, że po długiej chorobie zmarł Dariusz Wolke, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy - poinformował urząd dzielnicy Praga-Północ.Dariusz Wolke miał 60 lat. - Zawsze angażował się w sprawy mieszkańców. Był człowiekiem dialogu - wspominają go współpracownicy.- Był wzorem profesjonalisty, który imponował opanowaniem i wysoką kulturą osobistą. W naszej pamięci pozostanie jego wyciągnięta pomocna dłoń i ramię, które było naszym wsparciem - czytamy w nekrologu na stronie urzędu.