wawainfo.pl
Praga Północ

Wikimedia Commons (CC 3.0)/ Adrian Grycuk

Warszawa wpadła na niesamowity pomysł na walkę z suszą. Czy śladem pójdą inne miasta?

25 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Kobyłka

Udostępnij:

Wiceprzewodniczący rady dzielnicy Praga-Północ Jacek Wachowicz wpadł na bardzo interesujący pomysł. W związku z zagrażającą miastu suszą zwrócił się do burmistrz Ilony Soja-Kozłowskiej z prośbą o racjonalne wykorzystanie dużej ilości wody z

Walka z suszą

W związku z brakiem opadów deszczu coraz bardziej prawdopodobna staje się w tym roku susza. Władze szukają tym samym sposobów na oszczędzanie zasobów wody. Inicjatywą w tym zakresie wykazał się wiceprzewodniczący rady dzielnicy Praga-Północ Jacek Wachowicz. Jak wynika ze złożonego pisma, z basenu Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jagiellońskiej 7 ma zostać spuszczona woda. Zbiornik ma być opróżniony w związku z przerwą techniczną. Wachowicz w przedstawionym wniosku proponuje wykorzystanie 700 m³ wody, o ile jej jakość będzie na to pozwalała.

"Woda to życie"

Wiceprzewodniczący rady wnioskuje w przedstawionym dokumencie o wykorzystanie tej dużej ilości wody do podlania praskiej zieleni. - "Woda to życie" , nie będę się rozpisywał w temacie suszy [...] Na basenie DOSiR-u przy ul. Jagiellońskiej 7 w związku z przerwą technologiczną ma być spuszczona woda w ilości około 700 m³. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o wykorzystanie jej do podlania praskiej zieleni ulicznej o ile jakość wody będzie na to pozwalała lub do mycia jezdni i chodników. - czytamy w piśmie. Wachowicz rozmawiał już w tej sprawie  ze Strażą Pożarną i Zakładem Oczyszczania Miasta. - Przeprowadziłem rozmowę telefoniczną z przedstawicielami Straży pożarnej [...] oraz z Zarządem Oczyszczania Miasta, pomysł rozmówcom się spodobał, wyrazili wstępną gotowość do współpracy. - napisał radny.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz KobyłkaAutor

Nazywam się Mateusz Kobyłka i jestem redaktorem strony Wawa Info. Ukończyłem archeologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobywałem w portalach studenckich, skupiających się na lokalnym życiu kulturalnym i najwa

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >