wawainfo.pl
Płatne parkowanie

ZDM

Płatne parkowanie w kolejnych dzielnicach. Miasto podało kiedy staną parkomaty

15 Maja 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Warszawscy radni zdecydowali, że strefa płatnego parkowania niestrzeżonego zostanie rozszerzona o nowe dzielnice: Wolę oraz Pragę-Północ. Parkomaty pojawią się tam już 7 września. Kolejnymi dzielnicami będą Ochota i Żoliborz. | www.wawinfo.pl - wej

Płatne parkowanie na Woli i Pradze-Północ 

Podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy czterdziestu radnych zagłosowało za rozszerzeniem strefy płatnego parkowania, a dziewiętnastu było przeciwnych tej decyzji. Pomysł powiększenia strefy związany był m.in. z uruchomieniem kolejnych odcinków drugiej linii metra, co ma wpływ na sytuację parkingową na Woli oraz Pradze Północ. Powstanie SPPN w okolicy nowych stacji drugiej linii metra ma zniechęcić kierowców do wjeżdżania na płatną strefę. Na podstawie analiz oraz danych urzędnicy potwierdzili, że płatne miejsca parkingowe powodują, że postój kierowców jest krótszy i zwiększa się rotacja samochodów.

Strefa płatnego parkowania

Obszary, które zostaną objęte strefą płatnego parkowania na Pradze-Północ to Stara i Nowa Praga ograniczona ulicami: Starzyńskiego, Jagiellońską, Ratuszową, 11 Listopada, Radzymińską, Folwarczną oraz liniami kolejowymi nr 2 i 9. Z kolei na Woli SPPN obejmie Młynów i Czyste do al. Prymasa Tysiąclecia i Powązek oraz aleję Prymasa Tysiąclecia do ulic Ordona, Kasprzaka i Wolskiej. 

Konsultacje w sprawie płatnego parkowania

Przed wprowadzeniem stref odbyły się konsultacje z mieszkańcami dzielnic, które trwały od 14 października do 10 listopada. W czasie organizowanych spotkań prażanie oraz mieszkańcy Woli mieli możliwość zapoznać się z analizami, dotyczącymi stopnia zapełnienia miejsc postojowych oraz rotacji pojazdów na parkingu. Jak przekazuje Zarząd Dróg Miejskich większość uczestników spotkań poparła pomysł wprowadzenia strefy płatnego parkowania. 

Kolejna będzie Ochota i Żoliborz

Jak zapowiedział Rafał Trzaskowski, również w tym roku ma zostać przeanalizowana sytuacja parkingowa na kolejnych dzielnicach: Żoliborzu oraz Ochocie. Płatne parkingi na Żoliborzu miałyby objąć prawie całą dzielnicę oraz fragment al. Prymasa Tysiąclecia, al. Armii Krajowej, most Grota-Roweckiego, a także Wisłę. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >