wawainfo.pl

ZDM

Płatne parkowanie w kolejnych dzielnicach. Miasto podało kiedy staną parkomaty

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Płatne parkowanie na Woli i Pradze-Północ 

Podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy czterdziestu radnych zagłosowało za rozszerzeniem strefy płatnego parkowania, a dziewiętnastu było przeciwnych tej decyzji. Pomysł powiększenia strefy związany był m.in. z uruchomieniem kolejnych odcinków drugiej linii metra, co ma wpływ na sytuację parkingową na Woli oraz Pradze Północ. Powstanie SPPN w okolicy nowych stacji drugiej linii metra ma zniechęcić kierowców do wjeżdżania na płatną strefę. Na podstawie analiz oraz danych urzędnicy potwierdzili, że płatne miejsca parkingowe powodują, że postój kierowców jest krótszy i zwiększa się rotacja samochodów.

Strefa płatnego parkowania

Obszary, które zostaną objęte strefą płatnego parkowania na Pradze-Północ to Stara i Nowa Praga ograniczona ulicami: Starzyńskiego, Jagiellońską, Ratuszową, 11 Listopada, Radzymińską, Folwarczną oraz liniami kolejowymi nr 2 i 9. Z kolei na Woli SPPN obejmie Młynów i Czyste do al. Prymasa Tysiąclecia i Powązek oraz aleję Prymasa Tysiąclecia do ulic Ordona, Kasprzaka i Wolskiej. 

Konsultacje w sprawie płatnego parkowania

Przed wprowadzeniem stref odbyły się konsultacje z mieszkańcami dzielnic, które trwały od 14 października do 10 listopada. W czasie organizowanych spotkań prażanie oraz mieszkańcy Woli mieli możliwość zapoznać się z analizami, dotyczącymi stopnia zapełnienia miejsc postojowych oraz rotacji pojazdów na parkingu. Jak przekazuje Zarząd Dróg Miejskich większość uczestników spotkań poparła pomysł wprowadzenia strefy płatnego parkowania. 

Kolejna będzie Ochota i Żoliborz

Jak zapowiedział Rafał Trzaskowski, również w tym roku ma zostać przeanalizowana sytuacja parkingowa na kolejnych dzielnicach: Żoliborzu oraz Ochocie. Płatne parkingi na Żoliborzu miałyby objąć prawie całą dzielnicę oraz fragment al. Prymasa Tysiąclecia, al. Armii Krajowej, most Grota-Roweckiego, a także Wisłę. 

Tagi:

Strefa Płatnego ParkowaniaPraga-Północ

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Karolina Kraushar

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]