Płatne parkowanie w kolejnych dzielnicach. Miasto podało kiedy staną parkomaty

Autor - 15 Maja 2020
Płatne parkowanieŹródło: ZDM

Warszawscy radni zdecydowali, że strefa płatnego parkowania niestrzeżonego zostanie rozszerzona o nowe dzielnice: Wolę oraz Pragę-Północ. Parkomaty pojawią się tam już 7 września. Kolejnymi dzielnicami będą Ochota i Żoliborz. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy.

Płatne parkowanie na Woli i Pradze-Północ

Podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy czterdziestu radnych zagłosowało za rozszerzeniem strefy płatnego parkowania, a dziewiętnastu było przeciwnych tej decyzji. Pomysł powiększenia strefy związany był m.in. z uruchomieniem kolejnych odcinków drugiej linii metra, co ma wpływ na sytuację parkingową na Woli oraz Pradze Północ. Powstanie SPPN w okolicy nowych stacji drugiej linii metra ma zniechęcić kierowców do wjeżdżania na płatną strefę. Na podstawie analiz oraz danych urzędnicy potwierdzili, że płatne miejsca parkingowe powodują, że postój kierowców jest krótszy i zwiększa się rotacja samochodów.

Strefa płatnego parkowania

Obszary, które zostaną objęte strefą płatnego parkowania na Pradze-Północ to Stara i Nowa Praga ograniczona ulicami: Starzyńskiego, Jagiellońską, Ratuszową, 11 Listopada, Radzymińską, Folwarczną oraz liniami kolejowymi nr 2 i 9. Z kolei na Woli SPPN obejmie Młynów i Czyste do al. Prymasa Tysiąclecia i Powązek oraz aleję Prymasa Tysiąclecia do ulic Ordona, Kasprzaka i Wolskiej.

Dzisiaj grzeje:
1. Dramatyczna akcja służb w Parku Skaryszewskim. Strażnik miejski uratował tonącego łosia
2. Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracowników

Konsultacje w sprawie płatnego parkowania

Przed wprowadzeniem stref odbyły się konsultacje z mieszkańcami dzielnic, które trwały od 14 października do 10 listopada. W czasie organizowanych spotkań prażanie oraz mieszkańcy Woli mieli możliwość zapoznać się z analizami, dotyczącymi stopnia zapełnienia miejsc postojowych oraz rotacji pojazdów na parkingu. Jak przekazuje Zarząd Dróg Miejskich większość uczestników spotkań poparła pomysł wprowadzenia strefy płatnego parkowania.

Kolejna będzie Ochota i Żoliborz

Jak zapowiedział Rafał Trzaskowski, również w tym roku ma zostać przeanalizowana sytuacja parkingowa na kolejnych dzielnicach: Żoliborzu oraz Ochocie. Płatne parkingi na Żoliborzu miałyby objąć prawie całą dzielnicę oraz fragment al. Prymasa Tysiąclecia, al. Armii Krajowej, most Grota-Roweckiego, a także Wisłę.

Pożar w bloku. Płomienie odcięły drogę kobiecie. Była poparzona, nie żyjePożar w bloku. Płomienie odcięły drogę kobiecie. Była poparzona, nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski przekazał smutną wiadomość dla wszystkich Polaków. Obostrzenia szybko wrócą jeśli zrealizuje się czarny scenariusz
  2. Gwiazda Fame MMA przekroczyła kolejną granicę. Odsłoniła za dużo, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Akcja służb na Gocławiu. Co się dzieje?
  4. Przekręt w Rossmanie. Klient wykorzystywał kasy samoobsługowe
  5. Smutna wiadomość, nie żyje osiemnastolatka. Zmarła na COVID-19
  6. Kidawa-Błońska wycofuje kandydaturę z wyborów prezydenckich. Co się stało?
Była prezydent Warszawy przerażona. Niepokojący wpis na TwitterzeByła prezydent Warszawy przerażona. Niepokojący wpis na TwitterzeCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News