wawainfo.pl > Wiadomości > Zmarł Włodzimierz Konrad. Wicedyrektor Warszawskiego ZOO miał 86 lat
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Zmarł Włodzimierz Konrad. Wicedyrektor Warszawskiego ZOO miał 86 lat

Lars_Nissen/Pixabay
Lars_Nissen/Pixabay

To on stał za sukcesem Warszawskiego ZOO. W wieku 86 lat zmarł Włodzimierz Konrad, wicedyrektor stołecznego ogrodu. Wielbiciel zwierząt, do końca oddany swojej pracy.

Włodzimierz Konrad zmarł w czwartek (8.07) w Warszawie. Od ponad czterdziestu lat był pracownikiem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

"To budowniczy nowoczesnego ZOO"

Przez prawie trzydzieści - pracował jako wicedyrektor ds. technicznych, a przez rok pełnił obowiązki dyrektora. Gdy przeszedł na emeryturę w 2009 roku pozostał konsultantem stołecznego ogrodu.

"To budowniczy nowoczesnego Warszawskiego ZOO – i nie jest to wcale określenie przesadzone. (...) Kiedy w roku 1980 Włodzimierz Konrad objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. techniczno – administracyjnych, musiał stawić czoło nie tylko biedzie lat 80-tych, ale też skutkom wieloletnich zaniedbań inwestycyjno – remontowych zoo i fali krytyki jaka wówczas dotknęła w mediach stołeczny ogród" - czytamy w pożegnalnym poście na Facebooku.

Marzeniem Włodzimierza Konrada było, aby ZOO stało się obiektem całorocznym, by można było zobaczyć wszystkie zwierzęta także zimą. Dzięki jego inicjatywie powstała m.in.: Ptaszarnia , Herpetarium, Słoniarnia, Pawilon i wybieg dla Małp Człekokształtnych oraz Hipopotamiarnia.

Włodzimierz Konrad stał za sukcesem stołecznego ZOO. Dzięki niemu ogród stał się miejscem przyjaznym, przede wszystkim dla zwierząt, ale również nadal jest bardzo popularny wród turystów i warszawiaków.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, rdc.p Zdjęcie główne: Lars_Nissen/Pixabay