wawainfo.pl > Dzielnice > Policjanci uratowali mężczyzne z płonącej altany na Pradze Północ
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:34

Policjanci uratowali mężczyzne z płonącej altany na Pradze Północ

Altanka pożar2
Komenda Stołeczna Policji

W piątek w nocy, policjanci z komendy na Pradze Północ uratowali mężczyznę z płonącej altanki na Rodzinnych Ogródkach Działkowych. Gdyby nie interwencja funkcjonariuszy - spłonął by żywcem. Dodatkowo podczas akcji doszło najprawdopodobniej do wybuchu butli z gazem.

Mł. asp. Arkadiusz Witek i sierż. szt. Piotr Kryza okazali się niebywałą odwagą, aby wyciągnąć mężczyznę z płonącej altany. Dzięki ich poświęceniu mężczyzna przeżył incydent. Obecnie przebywa w szpitalu. Funkcjonariusze biorący udział w akcji nie odnieśli żadnych obrażeń.

- Pożar zdążył objąć cały budynek. Funkcjonariusze zauważyli leżącego na progu mężczyznę, który wzywał pomocy. Mł. asp. Arkadiusz Witek i sierż. sztab. Piotr Kryza bez namysłu przeskoczyli ogrodzenie i podbiegli do rannego. Mężczyzna nie miał siły wstać - opowiada kom. Paulina Onyszko z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodaje Onyszko - Funkcjonariusze na rękach wynieśli go na zewnątrz. W tym czasie z aich plecami doszło do wybuchu, najprawdopodobniej butli z gazem.

Do zdarzenia doszło w rejonie ul. Kępnej, gdzie znajdują się Rodzinne Ogródki Działkowe.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, Komenda Stołeczna Policji