wawainfo.pl > Dzielnice > Kradzież w restauracji. Wszystko nagrał monitoring
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:27

Kradzież w restauracji. Wszystko nagrał monitoring

Kradzież w restauracji
Facebook/Pizza e pasta

Warszawska restauracja na Pradze-Północ. Złodziej wszedł do lokalu i bez oporów zabrał telefon z lady. Całe zdarzenie nagrał monitoring.

W czwartek (17.06), przed godziną 20:00, w restauracji Folle pizza e pasta na Pradze-Północ skradziono telefon. Tego dnia była ładna pogoda, większość gości przebywała w ogródku przy restauracji.

Skorzystał z okazji

Do Folle pizza e pasta przy ul. Szwedzkiej 9 wszedł starszy, szczupły mężczyzna i bez zastanowienia zabrał telefon z restauracyjnej lady.

– W tamtym czasie wyszłam na chwilę do biura. To pomieszczenie przeszklone od pewnej wysokości i graniczy bezpośrednio z barem. Mężczyzna wszedł do restauracji po cichu, gdy w środku było spokojniej. Wsadził rękę za bar i po prostu zabrał telefon. Skorzystał z okazji - mówiła w rozmowie z wawainfo Agnieszka Pabjańczyk, właścicielka Folle pizza e pasta.

Wszystko jest na taśmie

Na szczęście całe zdarzenie bardzo dokładnie zarejestrowały kamery. Telefon leżał przy kasie, a to właśnie w tym kierunku skierowany był monitoring. Właścicielka restauracji opublikowała post na Facebooku ze zdjęciami z kamery video. Liczy na to, że ktoś będzie w stanie rozpoznać złodzieja.

Pani Agnieszka dodaje: - Wydaje mi się, że nie widziałam tego mężczyzny nigdy wcześniej. Złodziej był oczywiście w masce, którą założył poniżej linii nosa, dzięki temu jego twarz jest wyraźnie widoczna na nagraniu.

Skradziona komórka to stosunkowo nowy Samsung Galaxy.

- W tej sytuacji nie chodzi nawet o odzyskanie tego telefonu, tylko o fakt, że coś takiego się wydarzyło - komentuje właścicielka Folle pizza e pasta. - To nieprawdopodobne, żeby wchodzić do restauracji i bez krępacji kraść. Musimy piętnować złodziejstwo. Tak nie może być.

Pani Agnieszka  nie zdążyła jeszcze zgłosić kradzieży na policji. Liczy na to, że sprawę uda się rozwiązać jak najszybciej, a złodzieja – ukarać. Wizerunek mężczyzny będzie mógł być upubliczniony dopiero po zgłoszeniu zdarzenia odpowiednim służbom.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Pixabay / Tomasz Mikołajczyk

Powiązane