wawainfo.pl
Zginęły policyjne psy

policja

Pękł ciepłociąg, zginęły policyjne psy. Znamy przyczynę awarii

24 Lutego 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Spółka Veolia, która dostarcza ciepło dla Warszawy, podała przyczynę awarii do której doszło w piątek na Pradze-Północ. Woda z gorącą wodą zalała tereny policyjne. Zginęło sześć psów.

Zardzewiała rura

- Przyczyną awarii była miejscowa korozja rurociągu, który pękł i doszło do wycieku. To nie była awaria o dużej skali. Udało nam się ją szybko naprawić - poinformowała w rozmowie z wawainfo.pl, Aleksandra Żurada ze spółki Veolia Energia Warszawa.Gorąca woda, która wyciekła z rur zalała tereny laboratorium policyjnego, gdzie były ustawione kojce z psami przeszkolonymi w kierunku osmologii. - To dla nas ogromna strata - mówił w piątek nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Spółka, do której należał ciepłociąg zapewnia, że pokryje wszystkie straty spowodowane zalaniem.- Caly czas pozostajemy w kontakcie z policją. Wyraziliśmy naszą otwartość i gotowość do wsparcia. Szacowanie strat jeszcze trwa, ale mamy odpowiednie ubezpieczenie. Jest też drugi wymiar tej tragedii. Niezależnie od ubezpieczenia, chcielibyśmy pomóc policjantom. Mamy wiele pomysłów chociażby takich jak: zakup nowych psów, sfinansowanie ich szkoleń, czy zakup nowych boksów - powiedziała Żurada. 

Żałoba w policji

Stołeczna policja zmieniła szatę graficzną swoich stron internetowych na czarno-białą. W sobotę pojawił się też żałobny wpis.- W piątek wieczorem odeszli nasi Towarzysze Służby. MAGNET, JOGIN, EDAMIS, LASSO, JERK i LONG. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia - napisali policjanci o psach, które spotkała straszliwa śmierć.- Najgłębsze wyrazy współczucia składamy na ręce opiekunów psów: Agnieszki, Aleksandry i Krzysztof - dodali stołeczni funkcjonariusze. Zdjęcia psów, które zginęły w tej tragedii znajdziecie w naszych galeriach.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >