Pękł ciepłociąg, zginęły policyjne psy. Znamy przyczynę awarii

Autor Mateusz Dolak - 24 Lutego 2020
Zginęły policyjne psyŹródło: policja

Spółka Veolia, która dostarcza ciepło dla Warszawy, podała przyczynę awarii do której doszło w piątek na Pradze-Północ. Woda z gorącą wodą zalała tereny policyjne. Zginęło sześć psów.

Zardzewiała rura

- Przyczyną awarii była miejscowa korozja rurociągu, który pękł i doszło do wycieku. To nie była awaria o dużej skali. Udało nam się ją szybko naprawić - poinformowała w rozmowie z wawainfo.pl, Aleksandra Żurada ze spółki Veolia Energia Warszawa.
Gorąca woda, która wyciekła z rur zalała tereny laboratorium policyjnego, gdzie były ustawione kojce z psami przeszkolonymi w kierunku osmologii. - To dla nas ogromna strata - mówił w piątek nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Spółka, do której należał ciepłociąg zapewnia, że pokryje wszystkie straty spowodowane zalaniem.
- Caly czas pozostajemy w kontakcie z policją. Wyraziliśmy naszą otwartość i gotowość do wsparcia. Szacowanie strat jeszcze trwa, ale mamy odpowiednie ubezpieczenie. Jest też drugi wymiar tej tragedii. Niezależnie od ubezpieczenia, chcielibyśmy pomóc policjantom. Mamy wiele pomysłów chociażby takich jak: zakup nowych psów, sfinansowanie ich szkoleń, czy zakup nowych boksów - powiedziała Żurada.

Żałoba w policji

Stołeczna policja zmieniła szatę graficzną swoich stron internetowych na czarno-białą. W sobotę pojawił się też żałobny wpis.
- W piątek wieczorem odeszli nasi Towarzysze Służby. MAGNET, JOGIN, EDAMIS, LASSO, JERK i LONG. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia - napisali policjanci o psach, które spotkała straszliwa śmierć.
- Najgłębsze wyrazy współczucia składamy na ręce opiekunów psów: Agnieszki, Aleksandry i Krzysztof - dodali stołeczni funkcjonariusze. Zdjęcia psów, które zginęły w tej tragedii znajdziecie w naszych galeriach.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News