wawainfo.pl
Zginęły policyjne psy

policja

Pękł ciepłociąg, zginęły policyjne psy. Znamy przyczynę awarii

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Spółka Veolia, która dostarcza ciepło dla Warszawy, podała przyczynę awarii do której doszło w piątek na Pradze-Północ. Woda z gorącą wodą zalała tereny policyjne. Zginęło sześć psów.

Zardzewiała rura

- Przyczyną awarii była miejscowa korozja rurociągu, który pękł i doszło do wycieku. To nie była awaria o dużej skali. Udało nam się ją szybko naprawić - poinformowała w rozmowie z wawainfo.pl, Aleksandra Żurada ze spółki Veolia Energia Warszawa.Gorąca woda, która wyciekła z rur zalała tereny laboratorium policyjnego, gdzie były ustawione kojce z psami przeszkolonymi w kierunku osmologii. - To dla nas ogromna strata - mówił w piątek nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Spółka, do której należał ciepłociąg zapewnia, że pokryje wszystkie straty spowodowane zalaniem.- Caly czas pozostajemy w kontakcie z policją. Wyraziliśmy naszą otwartość i gotowość do wsparcia. Szacowanie strat jeszcze trwa, ale mamy odpowiednie ubezpieczenie. Jest też drugi wymiar tej tragedii. Niezależnie od ubezpieczenia, chcielibyśmy pomóc policjantom. Mamy wiele pomysłów chociażby takich jak: zakup nowych psów, sfinansowanie ich szkoleń, czy zakup nowych boksów - powiedziała Żurada. 

Żałoba w policji

Stołeczna policja zmieniła szatę graficzną swoich stron internetowych na czarno-białą. W sobotę pojawił się też żałobny wpis.- W piątek wieczorem odeszli nasi Towarzysze Służby. MAGNET, JOGIN, EDAMIS, LASSO, JERK i LONG. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia - napisali policjanci o psach, które spotkała straszliwa śmierć.- Najgłębsze wyrazy współczucia składamy na ręce opiekunów psów: Agnieszki, Aleksandry i Krzysztof - dodali stołeczni funkcjonariusze. Zdjęcia psów, które zginęły w tej tragedii znajdziecie w naszych galeriach.

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to nowy portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >