wawainfo.pl
20-latek uciekał przed policją

Pixabay

Pościg za 20-latkiem. Mężczyzna potrącił policjantów, miał wiele na sumieniu

21 Maja 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Policjanci z Pragi Północ podjęli obserwację 20-latka podejrzanego o kradzież. Gdy zainterweniowali, podjął ucieczkę, stwarzając zagrożenie dla siebie, policjantów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na komendzie okazało się, że

Obserwacja podejrzanego

Policjanci z Pragi-Północ podjęli się obserwacji 20-letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież pieniędzy z szafki pracowniczej. Gdy przystąpili do interwencji, mężczyzna zaczął uciekać. Ruszył hondą i nie zatrzymał się, widząc policjantów, którzy usiłowali zablokować jezdnię. O mały włos ich nie przejechał. 

Brawurowa ucieczka

Policjanci ruszyli w pościg z uciekinierem, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Gdy znaleźli się na Białołęce, porzucił samochód i rzucił się do ucieczki biegiem. Po pewnym czasie mundurowi zdołali go dogonić i zatrzymać. Gdy powrócili do samochodów, okazało się, że auto podejrzanego - który nie zaciągnął hamulca ręcznego - stoczyło się na pojazd policyjny, powodując uszkodzenia. Podejrzany nie miał ponadto uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Zaskoczenie na komendzie

20-latek został następnie przewieziony na posterunek przy ul. Jagiellońskiej, gdzie sprawdzono jego dane w systemach informacyjnych Policji. To przyniosło zaskoczenie, okazało się, że jest poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego. Podejrzany został potem przesłuchany przez prokuratura, gdzie przedstawiono mu szereg zarzutów: napaści na policjantów, kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Po wszystkim został odprowadzony do zakładu poprawczego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >