wawainfo.pl

Pixabay

Pościg za 20-latkiem. Mężczyzna potrącił policjantów, miał wiele na sumieniu

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Obserwacja podejrzanego

Policjanci z Pragi-Północ podjęli się obserwacji 20-letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież pieniędzy z szafki pracowniczej. Gdy przystąpili do interwencji, mężczyzna zaczął uciekać. Ruszył hondą i nie zatrzymał się, widząc policjantów, którzy usiłowali zablokować jezdnię. O mały włos ich nie przejechał. 

Brawurowa ucieczka

Policjanci ruszyli w pościg z uciekinierem, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Gdy znaleźli się na Białołęce, porzucił samochód i rzucił się do ucieczki biegiem. Po pewnym czasie mundurowi zdołali go dogonić i zatrzymać. Gdy powrócili do samochodów, okazało się, że auto podejrzanego - który nie zaciągnął hamulca ręcznego - stoczyło się na pojazd policyjny, powodując uszkodzenia. Podejrzany nie miał ponadto uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Zaskoczenie na komendzie

20-latek został następnie przewieziony na posterunek przy ul. Jagiellońskiej, gdzie sprawdzono jego dane w systemach informacyjnych Policji. To przyniosło zaskoczenie, okazało się, że jest poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego. Podejrzany został potem przesłuchany przez prokuratura, gdzie przedstawiono mu szereg zarzutów: napaści na policjantów, kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Po wszystkim został odprowadzony do zakładu poprawczego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

Kronika KryminalnaPraga-Północ

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]